Cześć wszystkim! [PL]

in #introduceyourself4 years ago (edited)
Cześć! Jestem TX1683, konto na Steemit mam od Maja ubiegłego roku, ale nie chciałem z niego pisać, póki nie dopełnię tradycji przedstawienia się pod odpowiednim tagiem. Nie lubię pisać o sobie ani ogólnie pisać, więc jak widać, skutecznie to odwlekałem. :) Pewnie odwlekałbym dalej, ale zobaczyłem, że moi znajomi (mam na myśli @bartors i @papinian), którzy dopiero niedawno dowiedzieli się o istnieniu Steemit, już zaczęli na nim pisać, więc pomyślałem, że pora nadrobić zaległości.

O Steemit dowiedziałem się od kol. @fervi i to w momencie, w którym on sam jeszcze na dobre się nie zaangażował. Idea takiej sieci bardzo mi się podobała, ale o tym później. Konta nie założyłem jednak od razu. Skłonił mnie do tego dopiero wpis @noisy na znanym portalu ze śmiesznymi obrazkami, na którym mam konto o tym samym nicku. Prócz tego, że @noisy przedstawił Steemit w samych superlatywach, to fakt, że usłyszałem o nim z dwóch niezależnych źródeł, skłonił mnie, by przejść przez proces rejestracji (kto się lubi rejestrować?).

Nie mam ochoty zdradzać swoich danych osobowych, choć wiem, że dociekliwa osoba, pewnie by do nich dotarła. Opiszę więc tylko swoje zainteresowania.

Moim głównym hobby, jest cybernetyka, czyli nauka o sterowaniu. Z tą dziedziną wiedzy zapoznałem się dość przypadkiem, oglądając na YT wykłady śp. Józefa Kosseckiego i Macieja Węgrzyna. Później zabrałem się też za czytanie książek wybitnego polskiego cybernetyka (również śp.) Mariana Mazura. Wszystkie wymienione przeze mnie osoby zajmowały się lub zajmują, specyficznymi rodzajami cybernetyki, czyli cybernetyką społeczną i psychocybernetyką. Pierwsza z tych subdziedzin zajmuje się procesami sterowniczymi w społeczeństwie, a druga w człowieku. Ponadto, zapoznając się z cybernetyką, poznałem dziedziny z nią związane, czyli ogólną jakościową teorię informacji, aksjomatyczną teorię poznania oraz nowoczesną naukę porównawczą o cywilizacjach. Może w przyszłości napiszę o tym coś więcej... :)

Ponadto wiele lat interesowałem się fizyką, historią, szeroko pojętą informatyką, do pewnego stopnia również biologią i medycyną, filozofią, polityką i pewnie mnóstwem innych dziedzin, ale wymieniłem najistotniejsze. Sporo z nich interesuje mnie do dziś, choć aktualnie trochę przyćmiewa to cybernetyka. Interesują mnie również kryptowaluty, ale głównie jako nowinka techniczna, bo do pieniędzy zawsze miałem bardzo swobodny stosunek. :) Podoba mi się idea decentralizacji wszelkich usług w internecie, do czego staram się przykładać, jak mogę, np. tworząc własny czat, istniejący już nieprzerwanie ponad 5 lat — https://junta.pl/. Początkowo był to czat na tematy polityczne, ale teraz dyskutuje się tam w zasadzie o wszystkim... :) Mamy np. bardzo prężnie działający kanał o bitcoinach i innych kryptowalutach. Głównie dzięki reklamie @fervi (dziękować!). Ostatnio powoli pracuję nad własnym serwerem sieci Matrix, która wydaje mi się obiecująca. Kibicuję również projetom zastąpienia internetu sieciami meshnetu. Jedną z takich inicjatyw reklamował ostatnio wspominany już wielokrotnie @fervi. Lubię też pomajsterkować, ale mimo że idzie mi to nieźle, to nie mam w tej dziedzinie jakiś spektakularnych osiągnięć. :) Z zabawniejszych to naprawiłem kiedyś kompa za pomocą 6 starych, wkręcanych PRLowskich lampek choinkowych i parokrotnie, skutecznie naprawiłem kartę graficzną... w piekarniku... :)

Miałem napisać czemu Steemit, jako idea, mi się podoba... Pieniądz, z cybernetycznego pkt. widzenia, to informacja. Informacja bardzo specyficznego rodzaju. Posiadanie jej pozwala na jej wymianę na energię i materię (energomaterię) lub na inną informację. Steemit jest piękną inicjatywą pozwalającą bezpośrednio przekładać wygenerowane przez siebie informacje (w postaci wpisów) na informację w postaci pieniędzy. Pozwala również czytelnikowi na nagradzanie pieniędzmi informacji, które uważa on za wartościowe. Steemit stanowi informacyjną (nie mylić z informatyczną, choć tą oczywiście też) realizację idei wolnego rynku. Jestem bardzo ciekaw, jak się rozwinie. :)

Myślę, że nie będę pisał za często, a ograniczę się głównie do komentowania, ale się zobaczy!
Pozdrawiam wszystkich, którym chciało się wszystko przeczytać. ;)
Wstawiam schemat systemu autonomicznego, żeby był obrazek. :)

Sort:  

Jak ty się masz w zwyczaju witać? A tak, już pamiętam.
Usuń konto ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kiedy już ustaliłeś, że się nie da, bo blockchain itd. (╯︵╰,)

"Ponadto wiele lat interesowałem się fizyką, historią, szeroko pojętą informatyką, do pewnego stopnia również biologią i medycyną, filozofią, polityką i pewnie mnóstwem innych dziedzin, ale wymieniłem najistotniejsze. Sporo z nich interesuje mnie do dziś, choć aktualnie trochę przyćmiewa to cybernetyka."

Tak, tylko trochę. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

(⌒(oo)⌒)

Przeczytałam do końca 😉 witaj w drużynie i pisz dużo!

Dziękuję. :)

To, witaj, zachęcam do pisania, ten post był nawet interesujący.

Dziękuję za słowa uznania. :)