Ніс коня.

in Ukraine on Steemlast year (edited)

Всім привіт.
Змушую себе написати цей допис, з однієї причини, щоб перевірити, чи вплине «не ресурсний стан» на якість тексту. Спочатку думала так, але ж, я вже знаю чим цікаве сузірʼя Пегас… і вчора також будучи «не в ресурсі», помітила одну ниточку, за яку зараз потягну…. І надіюсь, зможу розкрутити сюжет…
Тема на яку я писатиму повʼязана з сузірʼям Пегасу.

image.jpeg
Star walk 2

«Літаючий кінь», в зіркових атласах, часто зображається на половину, та вниз головою.

IMG_6170.jpeg
Sky tonight

Найяскравіша зірка цього сузірʼя є — «ε Пегаса»,
Її назва Еніф, це — холодний помаранчевий надгігант.
Еніф знаходиться на останніх стадіях зоряної еволюції.

Якби Еніф був на місці нашого Сонця, його межі досягали б половини орбіти Венери ♀, а на земному небі зірка займала б область в 40°.

Wikipedia

Як і Бетельгейзе, він може або вибухнути як наднова, або перетворитися на важкий і рідкісний неоново-кисневий білий карлик, діаметр якого буде меншим, ніж діаметр Землі.

Wikipedia

IMG_6188.jpeg
App Star walk

image.jpeg
GPT

У Еніф - гарна родина :)

Те, що найяскравішою зіркою сузірʼя Пегаса є зірка, що позначається літерою ε — дуже дивно… Адже, Епсілон - пʼята літера алфавіту… Яку використовують для пʼятої за яскравістю зірки…

IMG_6183.jpeg
Star Enif. Simbad.fr

Але, я хотіла познайомитися з походженням літер… І мені це на руку 😅
Надіюсь, ця, нова, рубрика - цікава і Вам?!

Літера Епсілон, пішла від фінікійського алфавіту, зображається вона, ось так:
👁️⬇️

IMG_6172.jpeg

image.jpeg

Wikipedia

Значення цієї літери - «вікно».
Мені дуже цікаво, де ж в конів знаходиться Windows =)))

Я зазираю до Вікіпедії і дивлюся етимологію назви, найяскравішої зірки сузірʼя Пегас…
Зірка символізує - «Ніс коня» і її імʼя «Еніф» - пішло від арабського Al Anf - ніс.
Вчора читаючи новий допис @cranim… Я 5 хвилин, дивилася на «ноздрю коня» і не могла зрозуміти що це… ( те, що на картині зображений кінь - очевидно, але я цього не бачила)…

Саме тому, я приділю цій зірці багато уваги 🤣🤣🤣🤣

IMG_6176.jpeg
Школа спілкування з кіньми, Equi-Vita, Facebook

Правда ж цікаво дізнатися, що за секретна точка, знаходиться під номером 1?

IMG_6178.jpeg
3 книги "Підручник кінської мови". Взято на фейсбук сторінці школи спілкування з кіньми Equi-Vita.

Привіт епсілон (вікно) Пегаса, привіт, носику коня:), зірочко Еніф =)

image.jpeg

Мені мало… тому я продовжила читати про носи коней та дізналася, що тварини дихають лише носом, і це дуже важлива особливість їхньої фізіології.
Далі Гугл почав пропонувати намордники для конів і тому подібне … :(
Проконсультуємось в GPT?

IMG_6180.jpeg
GPT

Чим особливий ніс коня?

  1. Велика площа носових ходів

Ніс у коня — великий і гнучкий, з розширюваними ніздрями. Це дозволяє:
• регулювати об’єм повітря, що проходить;
• зменшувати опір диханню під час галопу;
• краще охолоджувати чи зігрівати повітря перед потраплянням до легенів.

  1. Складна система фільтрації

У носі є волоски, слиз та носові раковини, які:
• фільтрують пил та мікрочастинки;
• зволожують і зігрівають повітря.

  1. Розвинений нюх

Хоча кінь не має такого нюху, як у собаки, він усе ж має чутливу нюхову систему. Коні добре розпізнають:
• запахи людей;
• інших тварин;
• феромони (наприклад, під час тічки у кобили жеребці виявляють це по запаху через так звану флемен-реакцію, коли кінь піднімає верхню губу, вдихаючи повітря).

  1. Віддзеркалення емоцій

Ніздрі у коня — дуже виразна частина морди. Вони:
• розширюються при страху, збудженні або болю;
• тремтять, коли кінь нюхає або нервує;
• можуть бути вологими або сухими, що іноді відображає стан здоров’я.

GPT

Висновок який я можу зробити - «ніс коня» справді заслуговує бути найяскравішою зіркою сузірʼя Пегас, адже він може дихати лише через цей орган.

Дякую за увагу 😀

Sort:  
 last year (edited)

Наскільки б прямою не здавалася дорога, колись буде перехрестя. А на тому перехресті і прокрастинації, і ментальні ями, і вовки з вовченятами.

А в мене два висновки, ділюсь бо впевнений, що тобі сподобається (ох уже ш ця здорова (прим. - типу нормальна) самооцінка😅)

  1. Пегас тобі подарував покращення ресурсного стану. Стан на початку і в кінці допису відрізняєтья. Не питай як (обписка була яя) я бачу. -не відповім (не в ресурсному стані, щоб пояснювати 😅🤣)

  2. Що таке дихання? якщо упростити всі зайві бла-бла-бла із життєвонеобхідної функції організму і тд... виходить що дихання - це життя.

Який висновок сподобався та вразив більше?

 last year 

🤣🤣🤣

Ти правий. Але - Початок допису я писала в кінці. 😆😆😆😆
Спочатку написала про те, що мені цікаво, а саме - про літеру епсілон і ніс коня. А потім коли вже втомилась, я писала ,мабуть 2 години, і розуміла що мене вже це напрягає, і як мінімум треба перерва, я написала фізику сузірʼя, її я найменше люблю. І завжди моя пауза між сузірʼями затягується через те, що я налаштовую себе на те, що знову треба писати фізичні характеристики. Але вона важлива, тому що я прагну символічних співпадінь.

 last year 

Що правий в обох висновках?

я прагну символічних співпадінь.

Тут обережніше, твої бажання можуть збутись, а куди вже більше 😵‍💫🥴😱?

 last year 

Якби мої бажання здійснювались - світу прийшов би кінець. 🤣🤣🥲🥲

 last year 

Більше сподобалось

виходить що дихання - це життя.

Перший вдих є ознакою народження. А ще завжди коли думаю про вітер - згадую що vita латинською - життя )))

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🥲

 last year 

Тут ти права, дякую за останій смайл. Ти знаєш, є зрозумів дуже важливу істину (прим. по ходу згадав іншу) завдяки своїй життю. Як би я не хотів, а я не в праві вирішувати як жити іншим. І другу - від долі не втекти😅🤣🤣 навіть не намагайся - не вийде 😅🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

 last year 

Як би я не хотів, а я не в праві вирішувати як жити іншим

Це до чого????

І другу - від долі не втекти😅🤣🤣 навіть не намагайся - не вийде 😅🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Ти ж мав іншу думку, що її можна змінити, навіть майже переконав мене в цьому...))))))))) Я навіть якийсь час погоджувалася... з цим.

 last year 

Занадто багато випадкових співпадінь вплинуло на цю думку. Якщо людині й вдається зійти зі своєї стізі то життя мяко, чи не дуже, в потрібний момент повертає її назад. При цьому, все ж право вибору завжди залишається за людиною. Та все ж, напевно доля (прим. нитка життя що проводить нас від початку до кінця все ж існує. Ми ж, як ті змії тільки і можем що змінювати її конфігурацію, та сама природа нитки не зміниться) таки предназначена.

 last year 

То все батько ілюзії навіює. 🤣🤣🤣
Або що співпадіння є, або що їх немає. 🤣
Вихід має бути скрізь. Можливо прямісінько у нас під носом віє вітер змін 🤣

 last year 

Вихід має бути скрізь. Можливо прямісінько у нас під носом віє вітер змін 🤣

От в цьому я взагалі не сумніваюсь. Я скажу більше, зміни вже несуться повним ходом...

 last year 

=))) ох ці зміни. Єдине що не змінюється в цьому світі - постійні зміни.
🤣🤣🤣🤣

 last year 

🥲 - випадковість

 last year (edited)

😅🤣🤣🤣 ось ця випадковість була розцінена мною як натяк на латинську назву життя. Від того й така відповідь.

Ладно я трохи пропаду. Посиджу в гордій самотності, попю чаю та подумаю над життямс - ідеальне зайняття для сьогоднішнього дня...

1000016579.jpg

 last year 

Може. Сльоза фенікса і є життям 🤣🤣🤣🤣

Бон вояж! =))) не відволікатиму:)

Upvoted! Thank you for supporting witness @jswit.

 last year 

Надіюсь, ця, нова, рубрика - цікава і Вам?!

Так, це доволі цікава тема!) Буква схожа на граблі, тому легко запам'ятати за асоціацією з ними 😀

Чудово постаралася, ти молодець! 💪 Мої знання щодо коней значно поповнилися завдяки тобі 😀 Було цікаво!)

 last year 

Дякую. В мене теж знань стало більше. 🤣🤣🤣
Я ж знайомилася з носом коня під час написання допису. 🤣🥹

Андрюш, що виникло раніше ? Е чи Граблі ?

 last year 

В мене теж знань стало більше. 🤣🤣🤣
Я ж знайомилася з носом коня під час написання допису. 🤣

Хахах)) Коні класні, я не проьи знати більше про них 😀

Андрюш, що виникло раніше ? Е чи Граблі ?

Хм. Оце питання. Писемність чи знаряддя праці 🤔 Думаю першими були граблі, бо для писемності треба більше розуму))

Coin Marketplace

STEEM 0.04
TRX 0.32
JST 0.086
BTC 60178.54
ETH 1576.95
USDT 1.00
SBD 0.42