Framework Nedir?

in hede-io •  6 months ago

framework yazılım geliştiriciler için hazırlanmış, isteğe göre değiştirebilir, yazılımcı için gereken bir çok özelliği içeren kütüphanelere sahip yapılara verilen isimdir. türkçesi uygulama çatısı olarakta geçer. yazılımcılar için büyük bir nimettir. bir projeye başladıktan sonra ortalama 12 ay sürecek bir işi bir 1 aylık bir sürede çıkarmanızı sağlayabilir. bunun en büyük sebebi bir çok aracın framework'ün içinde hazır bir biçimde bulunmasıdır.

devops-3148408_640.jpg

Source

frameworkler ayrıca mvc (model, view, controller) yapılar ile projeniz için büyük bir okunurluk ve düzen sağlayabilir. özellikle bir çok kişinin için çalışacağı açık kaynak veya kapalı kaynak şirket projeleri için önerilir. projede çalışacak yazılımcılar projede kullanılan framework'ün kullanımını biliyorlarsa çok kolay bir şekilde diğer yazılımcının yazdığı kodu okuyabilir üstünde değişiklik veya ekleme yapabilirler.

günümüzde frameworkler genelde açık kaynak geliştirilir buda onlara büyük bir gelişme ve güncelleme gücü sağlar. örnek sizin 1 aylık bir sürede yazabileceğiniz bir güvenlik kontrolü framework'ün içinde opensource sayesinde 20 farklı yazılımcı tarafından yazılmış ve yüzlerce yazılımcı tarafından kontrol edilmiş şekilde sizin kullanımınıza açıktır. siz bu güvenlik kontrolünü kullanarak hem 1 aylık bir iş sürecinden kurtulursunuz, hemde profosyonel yazılmış güvenli bir koda sahip olursunuz.


Posted on Hede.io - Knowledge Sharing Dictionary
Read this entry or all entries about framework.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Tebrikler! Yazınız @tryardim topluluk hesabından oy kazanmıştır. #tr tagi altında kaliteli içeriklerizi görmekten mutluluk duyarız. Detaylı bilgi için Tryardım Desteklenen İçerikler 1 Temmuz 2018 bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

post_banner_gf.gif

·

Teşekkürler :)

İyi günler, yazınız @kusadasi ve @try-market tarafından yürütülen Küratör Projesi için seçilmiştir. Cointurk etiketini kullanarak daha fazla destek alabilirsiniz.
Proje kapsamında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
Cointurk Discord Kanalı
image.png

·

Teşekkürler :)

TIER UPVOTES ARE IN EFFECT!!!
NEW TIER UPVOTES user guideCurrent price is 0.12 or 0.121 SBD for 200%, 250%, or 300% upvote based on tier level.

200% ($0.24) - Bronze Level - No requirements
250% ($0.30) - Silver Level - SteemAuto Upvote of 100% or $0.02 (whichever is possible)
300% ($0.36) - Gold Level - SteemAuto Upvote of 100% or $0.02 AND 50SP delegation

All delegators make a "striking" return on your investment!
50 SP --- 100 SP --- 200 SP --- 500 SP --- 1000 SP

That being said...

BOOOOOOOOOM!!!

The ground shakes as incredible power lights the sky. The thunder tests the quality of your post and deems it worthy, rewarding it with an upvote and comment from @thundercurator.

Increase your chances of a 100% upvote and support the project by:

Investors who delegate SP to @thundercurator are entitled to 75% of @thundercurator income after curation. Get on-board early and grow with us!