Airdrop of the day - Podróż w świat rozszerzonej rzeczywistości z Selfie GO oraz Clash & GO [PL]

in games •  last year  (edited)

Elyland

Aktualne airdropy przez nas przeanalizowane

Superbloom | Bubbletone | DNN | Sparta | McFly | Investa | LibertyLance | Spindle | BitNautic | Modex | BCharity


Opis projektu

Gry wideo + blockchain = ocean możliwości - kilka słów o idei

Kiedyś gry kojarzyły się ze stacjonarnym siedzeniem w domu przed telewizorem/komputerem i na przestrzeni lat znacznie ewoluowały, pojawiały się takie konsole jak np. Gameboy, PSP czy Nintendo DS co pozwalało na zabranie swojej konsoli ze sobą np. w podróż. Dzisiaj praktycznie każdy z nas ma zawsze przy sobie znacznie silniejsze urządzenie i żeby tego było mało ma jeszcze podłączenie do szybkiego internetu. Ten fakt został wykorzystany do znacznego rozwoju technologii bez której dzisiaj ciężko byłoby nam się obyć. Rewolucja dotknęła też rynek gier wśród których wykształciły się nowe rodzaje rozgrywki, które wcześniej nie miały prawa bytu, mowa o potencjale rozszerzonej rzeczywistości, która znacznie rozpowszechniła się za pomocą gry Ingress. Próby stworzenia gier wymagających interakcji w rzeczywistości były podejmowane znacznie wcześniej, lecz bez wykorzystania możliwości GPS oraz innych czujników. Kolejnym wielkim tytułem wokół, którego zrobiło się niesamowite zamieszanie było Pokemon GO, niech pierwszy rzuci kamieniem ten kto przechadzając się ulicami dużego miasta nie spotkał przynajmniej jednego pokemaniaka, lecz i jego czasy świetności się skończyły. Teraz pałeczkę przejmuje Elyland.

AR z wykorzystaniem blockchaina, czy to się może udać?

Zadając sobie takie pytanie najpierw należy zwrócić uwagę na to, że blockchain ma zastosowanie jako jedna wielka baza danych, która posiada ogrom możliwości, które można wykorzystać na nieskończoną liczbę sposobów. Specjaliści z Elyland wykorzystują go w swoich produkcjach tylko i wyłącznie w celach zapewnienia użytkownikom możliwości spieniężenia swoich akcji wykonanych w aplikacjach. Powoli kończy się era tradycyjnych mikrotransakcji obecnych w grach na rzecz tej technologii. Jeśli chodzi o same projekty to spotkałem się z nimi poraz pierwszy na konferencji Chainges w Amsterdamie, która odbywała się w dniach 4-5 maja. Projekt na początku był dla mnie jak każdy inny, ale z ciekawości podszedłem do stanowiska gdzie uzyskałem informacje, które przekonały mnie do tego, że projekty mogą być całkiem interesujące zarówno dla młodszych jak i starszych, a także zobaczyłem aplikacje w wersjach beta.

Selfie GO - nowe podejście do social media

Projekt skierowany głównie do fanów robienia selfie, który nie tylko pozwala dostać wynagrodzenie za zrobienie sobie selfie, ale również zamienia standardowe zajęcie części ludzi w interaktywną grę w stylu Pokemon GO. Za każde 3 selfie wykonane w ciągu dnia będzie można zostać wynagrodzonym w tokenach projektu oraz pojawia się tutaj motyw bitw na selfie. Każda bitwa polega na zrobieniu sobie 3 zdjęć w danym miejscu, a jeżeli jeszcze jakaś dodatkowa osoba pojawi się na zdjęciu w tym momencie użytkownik dostanie 2x liczbę punktów co na pewno wprowadzi trochę uśmiechu na twarzach części ludzi, których nudzi życie. Dodatkowo będzie można odpłatnie zorganizować sobie w aplikacji własne ICO, dzięki czemu będziemy również widoczni na mapie jako twórca danego rozwiązania. Pomysł brzmi ciekawie i na pewno przyczyni się do rozwoju formuły funkcjonowania wielu aplikacji w przyszłości.

Clash & GO - Dziel, rządź, bogać się

Clash & GO jest równoległym projektem tworzonym przez ekipę Elyland. Gra strategiczna która w pełni będzie łączyła gry typu Clash of Clans oraz łącząc AR przy tym dodając od siebie jednen prosty element. Waluta premium funkcjonująca w grze będzie w pełni zdobywalna w grze eliminując mikrotransakcje na rzecz twórców, jedyne zakupy, których będziesz mógł dokonać to zakupy na rynku tokenów. Poza tym będzie wykorzystywana między innymi do wirtualnego przejścia w miejsce do którego nie mamy możliwości, bądź chęci przejścia się do danej lokalizacji.

Podsumowanie

Oba projekty, są różne, lecz rozwijają znane już możliwości o swoje własne innowacyjne podejście. Nie mogę się doczekać momentu wypuszczenia ich do oficjalnej dystrybucji.

Ocena na IcoBench - brak

Dane liczbowe - Selfie GO

NazwaInfo
Ilość ogólna wytworzonych tokenów100 000 000
Ilość tokenów dostępnych w ICO6 500 000 000
Ilość tokenów do rozdania w airdropie40 000
Ilość tokenów możliwych do otrzymania przez uczestnika airdropu3-5 SGO
Wartość w ICO1$
Przewidywana data otrzymania tokenów19 Maja 2018
Przewidywane pojawienie się na giełdzieDo ustalenia
Czas potrzebny na otrzymanie tokenów3 min
Wartość tokenów z ukończonego airdropa3$ - 5$

Dane liczbowe - Clash & GO

NazwaInfo
Ilość ogólna wytworzonych tokenów20 000 000
Ilość tokenów dostępnych w ICO10 000 000
Ilość tokenów do rozdania w airdropie15 000
Ilość tokenów możliwych do otrzymania przez uczestnika airdropu1-2 CGO
Wartość w ICO3$
Przewidywana data otrzymania tokenów19 Maja 2018
Przewidywane pojawienie się na giełdzieDo ustalenia
Czas potrzebny na otrzymanie tokenów3 min
Wartość tokenów z ukończonego airdropa3$ - 6$

Formularze do udziału w airdropach


Aby być na bieżąco z projektami znalezionymi przez nas zapraszamy do śledzenia naszych profili na mediach społecznościowych
Facebooku
Twitter
Instagram
LinkedIn

Życzymy udanych łowów i do usłyszenia wkrótce !

~ Mateusz

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!