STRADANJE "MILIONERA" Bolje da su odmah dali pehar Bajernu, Borusija demolirana sa 6:0

in #football6 years ago

Bajern Minhen - Borusija Dortmund 6:0. Nije to bio ni "d" od derbija nemačkog prvenstva, a semafor dovoljno govori kako je protekla utakmica 28. kola Bundeslige.Ekipa Jupa Hajnkesa nije matematički osigurala titulu, ali su mogli da joj uruče šampionski pehar zbog svega prikazanog na Alijanc areni. Jasno je da će trofej ostati u Minhenu, a još je jasnije da je Bajern nedodirljiv u Nemačkoj.

Bila je to impresivna predstava branioca trona protiv jednog od najvećih rivala koji je demoliran.Ređali su se pogoci kao na traci, već do poluvremena je pukla "petarca" i domaćin je u nastavku imao milosti, pa je "povukao ručnu" i brojao do šest.

Sam početak je nagovestio katastrofu "milionera"... Već u petom minutu je Levandovski zatresao mrežu na asistenciju Milera, Hames Rodrigez je povisio na 2:0, a već u 23. minutu je bilo sve rešeno, jer je Miler krunisao sjajnu akciju i dodavanje kolumbijskog veziste sa levog krila.U strelce se upisao i Riberi u finišu prvog poluvremena, i to tako što je maestralno prebacio golmana Burkija, dok je Levandovski sa još dva gola potpisao demoliranje Borusije.Screenshot_20180401-092136.jpg