BLOCKCHAIN TABANLI SOSYAL MEDYA İLE İŞİNİZE GÜÇ KATIN: FlipNpik

in flipnpik •  6 months ago

Screenshot_3.png

İçerisinde bulunduğumuz teknoloji ve iletişim çağında, sosyal medya uygulamalarının insanlar ve toplumlar üzerinde oluşturduğu etkinlik ve güç çok önemli seviyelere gelmiştir. Sosyal medya sadece iletişim ve etkileşim aracı olarak değil aynı zamanda iş çevrelerince tanıtım ve reklam aracı olarak ta kullanılmaya başlanmıştır.

Bugünkü makalemizde inceleyeceğimiz proje de bu çerçevede hizmet vermek üzere tasarlanmış, blockchain tabanlı bir sosyal medya platformu olan FlipNpik projesidir. FlipNpik resmî web sayfasından tanıtım videosu ve detaylı bilgilere ulaşılabilir. https://flipnpik.io/

FlipNpik Nedir? Hangi Hizmetleri Sunmaktadır?

FlipNpik, blockchain üzerinde sosyal medya platformu hizmetinin verildiği bir ekosistemdir. Platformun kullanıcı-katılımcıları, platformu aktif kullanmak suretiyle yerel seviyedeki kendilerine ait işleri ilgili reklam ve tanıtım yapma imkânı bulmaktadır. Sistemin çalışması, platformun etkin kullanılması suretiyle ortaya çıkan değerin, merkezi olmayan yapının getirdiği avantajlarla birlikte kullanıcı-katılımcılara orantısal bazda dağıtılması prensibi üzerine inşa edilmiştir.

Platforma ait sosyal medya uygulamasının katma değer üretmesi, katılımcı-kullanıcıların kendi işlerinin görünürlüğünü işleriyle ilgili yeni bazı bilgileri sisteme girmeleri veya platformda yer alan başka işlerle yapacakları ortaklık faaliyetleriyle artırmaları suretiyle gerçekleşmektedir.

indir.png

FlipNpik platformunun üç temel kullanıcı profili bulunmaktadır. Birincisi, platform uygulamasından kullanıcı olarak faydalananlar. İkinci grup ise aynı uygulamayı kendi işleri için bir Pazar olarak kullananlar. Üçüncü tip kullanıcılar ise Büyükelçi Ortak diye adlandırılan kullanıcılar olup uygulamadaki iş sahipleriyle ortaklık yapanlardır. İlk grup kullanıcılar, ikinci grup kullanıcıların uygulama üzerinden satışa koyduğu ürünleri almak suretiyle birçok açıdan avantajlı bir alışveriş yapma imkânı bulmaktadır.

Screenshot_1.png

FlipNpik yaklaşımı ICO sürecini başarılı bir şekilde tamamlayabilmek için başarılı ve kurumsal bir şirket olan Amazix ile birlikte çalışmaktadır. Amazix’in profesyonel ve donanımlı kadrosunun bu sürece çok olumlu katkısının olacağını değerlendirmekteyim.

FlipNpik Token:

Screenshot_5.png

FlipNpik ekosisteminde kullanılmak üzere FNP token üretilmiştir. FNP, Erc20 standartlarını haiz yarar bazlı bir tokendır. Platform dahilinde yapılacak tüm transfer işlemlerinde FNP token kullanılabilmektedir. FNP token ile birlikte, platform kullanıcıları için Flip Social isimli bir ödül sistemi de oluşturulmuştur. Flip Social ödül sisteminin amacı, kullanıcıların platformu aktif ve devamlı olarak kullanmalarını sağlamaktır. ICO ile bilgileri de aşağıda görebilirsiniz.

indir (2).png

Yol Haritası

Yol haritası ile ilgili daha detaylı bilgiye internet sayfasından https://flipnpik.io/ ya da projenin teknik dokümanından https://flipnpik.io/wp-content/uploads/2018/04/2018_FNP_WP_EN_VP_04.pdf ulaşılabilirsiniz.

Screenshot_2.png

Proje Ekibi

Screenshot_15.png

Faydalı Linkler:

İnternet Sayfası: https://flipnpik.io/
Teknik Rapor: https://flipnpik.io/wp-content/uploads/2018/04/2018_FNP_WP_EN_VP_04.pdf
Telegram: https://t.me/flipnpikico
Facebook: https://www.facebook.com/flipnpikworldwide
Twitter: https://twitter.com/flipnpik
Medium: https://medium.com/@flipnpik/
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/11519972/
BTT ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3405728.0
BTT Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3412954.0

Author: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1252009

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Merhaba, yazınız @try-market ve @kusadasi tarafından yürütülen küratör projesi kapsamında seçilmiştir. Proje yazısı hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Sonraki yazılarınızda "cointurk" etiketini kullanarak ailemizi genişletmemize yardımcı olabilirsiniz.

Cointurk Discord Kanalı

Çok teknik olmayan ve kolay anlaşılabilir bir proje. iyi bir marketing ile hedeflerine ulaşabilir.