Horror Story English- Turkish

in fiction •  5 months ago

English

I was sitting alone on the first day of the holiday, about 6 o'clock in the house. Then I went to the grocery store to buy bread and beer. The key to the attack is out on the gnome. When I got home, I had to get rid of it, I do not have a key in my pocket. I suspect for a moment, because I know it was the key in my pocket when I left. Anyway, because the house is on the first floor, I asked for help from the concierge and I came home from the balcony.

The air is dark already when I enter the house. Later I went into the living room and the lights turned on, the lights turned off when I was flying, and I heard a voice saying how the kitchen had opened. I'm surprised, of course. I threw myself out right now. Our neighbor was also laughing when he saw me running out of sweat from my head.

I am trying to explain to the aunt the incident, the sister sounded inside saying that the thief is a falla. The husband of the aunt came to me as if he was a thief, so he went in and there was nothing inside, just the glass jar fell apart at times. Anyway they came out of the house I stayed again at home alone.

Then I enter the bathroom full of water to open the music sound coming from inside. I went into the computer opened, winamp open and 600 odd absurd sound files in it. I am thoroughly suspicious. I closed the computer, entered the bathroom, locked the canyon door. I opened the water under the shower, I closed my eyes, I washed my hair, I was light, I was in a room with a shadow cast in the shower, I screamed. I am an open door to the shower cabin ... like a little girl in my face, like an old old granny, I'm trying to open the door with a corkscrew, but the girl does not move from the place, anyway I run into the naked naked house into the balcony, I pass the carpet on the floor and wait. cold air, I look around to see somebody from the outside, there is a carpet on my top, I will go inside, I look at myself, I am white, I try to dress immediately, I will go out. My mother is not at home either, she went to her hometown. I did not open my mother. I went home the first time I looked at an aviary. I turned around a little old-fashioned woman in the background, never looking back from the house.

3-yasindaki-kucuk-kizin-fotografi-viral-oldu-8042770_x_7133_o.jpg

I decided to go to the police. I told the police about the incident. They did not believe me. We came home with the cops. There's nobody around. You brought us here in vain. They said he should have seen a dream. But I said I could not stop at home anymore. If you want to stay with a relative, they say tonight. And I decided to stay overnight. But I did not tell them about this. And one day after I got home, everywhere was scattered.

I called my mother and told the story. My mum came the next day and he believed in me. When we saw that my psychology was not good, we moved from that house. I still see in my dreams that little old face. And I get psychological support.

Bayramın ilk günü yalnız oturmuştum evde, yaklaşık saat 6 ya kadar. Sonra bakkala ekmek ve bira almak için gittim. Attım anahtarı cebe çıktım dışarı. Eve dönüşte elimi cebe bir attım, cebimde anahtar yok. Kuşkulandım bir an, biliyorum çünkü çıkarken cebimdeydi anahtar. Neyse ev 1. katta olduğu için kapıcıdan yardım isteyip eve balkondan girdim.

Hava kararmıştı zaten eve girdiğimde. Sonrasında oturma odasına girdim baktım ışıklar açık, ulan giderken kapatmıştım ışıkları, nasıl açıldı diye düşünürken mutfaktan çaattt diye bir ses geldi. Ben şaşırdım tabi. Hemen kendimi dışarı attım. Bizim karşı komşu da beni üstümden terler akarak çıktığı görünce güldü.

Ben teyzeye açıklamaya çalışıyorum olayı, abla içerden ses geldi hırsız sandım felan diyerek. Teyzenin kocası geldi hırsız deyince benimle içeri falan girdi baktı şöyle bir içeri de hiç bir şey yok, sadece cam kavanoz yere düşmüş parçalanmış. Neyse onlar çıktı evden ben yine kaldım tek başıma evde.

Daha sonra girdim banyoya tam suyu açacam içeriden müzik sesi geliyor. Gittim içeri bilgisayar açılmış, winamp açık ve içinde 600 küsür saçma saçma ses dosyaları. ulan iyice kuşkulandım ben. Kapattım bilgisayarı, banyoya girdim, banyonun kapısını kitledim. Açtım suyu girdim duşun altına, kapadım gözleri saçımı yıkıyorum, hafif hafif, bir araladım gözleri duşa kabine bir gölge yansıyor, çığlık attım.

3-yasindaki-kucuk-kizin-fotografi-viral-oldu-8042770_x_7133_o.jpg

ben bir anda bir açtım duşa kabini... karşımda küçük kız, suratı yaşlı nine gibi ,ben bastım çığlığı kitli kapıyı açmaya çalışıyorum, kız yerinden hareket etmiyor, neyse koşuyorum çıplak çıplak evin içine balkona çıktım, yerdeki halıyı üstüme geçirip, bekliyorum balkonda... soğuk hava, dışarıdan birileri görecek diye etrafa bakıp duruyorum, üstümde bir halı var, artım mecbur girecem içeri, aynadan kendime baktım, yüzüm bembeyaz, hemen üstümü giymeye çalışıyorum, dışarı çıkıp gideceğim. Annem de evde yok, memlekete gitti. Aradım annemi açmadı. Eve bir daha girdim bir an avizeye baktım. Bir anda arkama döndüm küçük yaşlı suratlı kadın arkamda, hiç arkama bakmadan çıktım evden.

Polise gitmeyi karar verdim. Polislere olayı anlattım. Bana inanmadılar. Polisler ile birlikte eve geldik. Etrafa baktılar kimse yok. Bizi boşuna buraya kadar getirdin. Hayal falan görmüş olmalısın dediler. Ama ben artık evde tek başıma duramam dedim. Bir akrabanın yanında kal istersen bu gece dediler. Ve o gece dayımda kalmaya karar verdim. Ama onlara bu olaydan bahsetmedim. Ve bir gün sonra eve geldiğimde, her yer dağılmıştı.

Annemi aradım olayı anlattım. Annem geldi ertesi gün ve bana inandı. Psikolojimin iyi olmadığını görünce de o evden taşındık. Hala arada rüyamda görüyorum o küçük yaşlı yüzü. Ve psikolojik destek alıyorum.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

bende bir sorun olmalı, korkmam gereken yazıyı kahkahalarla okudum:D

Attım anahtarı cebe çıktım dışarı

I sometimes collect interesting quotes to make a post on their basis. I think that this will be one of them.

İyi günler, yazınız @kusadasi ve @try-market tarafından yürütülen Küratör Projesi için seçilmiştir. Cointurk etiketini kullanarak daha fazla destek alabilirsiniz.
Proje kapsamında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
Cointurk Discord Kanalı
image.png