Dokąd pójdę #1

in engrave •  6 months ago 

labek2.jpg

– Stawiać wszystko na tak niepewną opcję? – Usłyszała pytanie, które ukuło ją głęboko w sercu.
– Zaufałam swojej intuicji, tam pójdę dokąd wskaże mi drogę. – Odparła, chociaż nie była taka pewna swojej wypowiedzi. Przecież przez całe życie kłóciła się sama ze sobą, nie umiejąc słuchać wewnętrznego głosu i na siłę próbując udowodnić, że jednak będzie mieć rację - a finalnie nigdy nie miała.
Długowłosa dziewczyna zeszła z łóżka. W dalszym ciągu miała w swoich oczach łzy, ale nie mogła się wycofać. Zacisnęła dłonie, potrząsając nerwowo głową.
– Dlaczego te wszystkie myśli nie dają mi spokoju! – Jęknęła niezadowolona z tego co działo się w jej głowie. Stwierdzić, że był to huragan obrazów to zdecydowanie za mało.
– Taaa, pamiętam. Mam dzisiaj napięty dzień i nie mam czasu płakać nad własną głupotą. – Na przekór swoim słowom wróciła do łóżka, żeby zakopać się w nim. W chwili, kiedy powinna czuć bezpieczeństwo i ciepło, miała wrażenie kompletnego przytłoczenia. Kołdra, która emocjonalnie ważyła kilka ton sprawiała, że dziewczyna nie chciała się nigdzie ruszać.
Wyciągnęła nieśmiało dłoń w kierunku telefonu. Zobaczyła wiadomość od znajomego, jednej z osób, z którymi miała tego dnia spędzić czas. Na domiar złego była w podłym nastroju, a to nie dodawało się do tego jaki cel sobie postawiła. Mimowolnie ścisnęła aparat trzymany w dłoni, kiedy uwolnił się tłamszony w niej gniew.

Przecież sobie poradzi. Cholera jasna! Dawała sobie radę z gorszymi rzeczami, przecież to nie było coś czego nie mogłaby ogarnąć. Wściekła wyskoczyła z łóżka z impetem i prawie wylądowała twarzą na podłodze, bo potknęła się o kabel od ładowarki. Siarczyście przeklęła, zabierając się za poranną toaletę. Miała przed sobą sporo pracy, poza podstawowym porannym ciągiem czynności, musiała sięgnąć po srebrny kuferek. Darzyła go dziwną niechęcią, głównie wynikającą z jej lenistwa oraz stosunku do zawartości. Tak, nie lubiła zabawy z makijażem. Miała pojęcie jak używać całego zestawu pędzli i różnorakich mazideł, uczęszczała na szkolenia oraz należała do czegoś co było dla niej sektą wielbiącą kosmetyki. Teraz jednak czerpała z tej przeszłości, kreśląc kolejne linie na twarzy z pomoca pędzla. Chciała wyglądać jak młoda bogini, a przynajmniej ukryć cały ten smutek z poranku. Później ubrała się we wcześniej przygotowany zestaw i spróbowała uśmiechnąć się do swojego odbicia w lustrze. Bezskutecznie, bo wpatrywała się na siebie z byka. W filmie pewnie uderzyłaby pięścią w swoje odbicie, ale właścicielka mieszkania skasowałaby ją za naprawy, a szkoda było pieniędzy na takie fanaberie.

Później zastanowi się nad tym co zrobić, żeby poczuć się szczerze lepiej, na razie potrzebowała uciszyć to wszystko co w niej drżało. Spakowała torbę i wyszła z mieszkania. Cały smutek zostawiła za drzwiami, teraz stała się szczęśliwą wersją siebie i nie ważne co czuła pod przybraną maską.

Sięgnę dalej...
...niż mogłabym wcześniej sobie pozwolić.


Pierwotnie opublikowano na Opowieści ostatniej generacji dziewiątek. Blog na Steem napędzany przez DBLOG.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

uuu, jak tu wesolutko :D

"Dokąd pójdę?"

to ja tez z radosną piosenką:

nosek do góry Anshia 🌸

A z każdym postem będzie jeszcze weselej! Dzięki :D

Widzę pierwsze oznaki optymizmu. Idź tą drogą ;)

To dopiero początek historii :) ty już znasz zakończenie, więc proszę nie spojlerować

Posted using Partiko Android

Congratulations @anshia! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You received more than 2000 upvotes. Your next target is to reach 3000 upvotes.

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:

3 years on Steem - The distribution of commemorative badges has begun!
Happy Birthday! The Steem blockchain is running for 3 years.
Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!

Oznaki optymimu? Może to przez wiosnę... kwiaty, pyłki.
!sneeze

W rodzinie alergików jestem tym szczęśliwcem, który nie reaguje płaczem na pyłki traw :D

You have been infected by the King of Disease!

Will you quarantine yourself?

Or will you spread the plague?

King Of Disease

Congratulations @anshia! You received a personal award!

Congratulations! You've been among the most infectious people during the April Fools' Steem Plague in 2019! organized by @suesa

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!