Jak z powodzeniem rozpocząć swoją przygodę ze Steem i Steemit - dodatek dla profesjonalistów :)
Jeżeli nie miałeś okazji odsłuchać podcastu, który stanowił pierwszą część tego tematu:
Zachcęcam do odsłuchania go w pierwszej kolejności. Gdy już to zrobicie, zapraszam was do odsłuchania dzisiejszego dodatku dla profesjonalistów :)
Zawartość tego odcinka można by podsumować niniejszą listą:
- Kim jest profesjonalista w rozumieniu tego odcinka?
- Weryfikacja konta za pomocą innego social media
- Steem i Steemit: własna strona, SEO, ranking
- Testowanie Steemit, multikonta, czat
- Wskazówki dla YouTuberów
- Linkowanie do Steemit
Zapraszam do odsłuchania albo na SoundCloud:
Albo na jego Steemowym odpowiedniku, czyli serwisie DSound:
widzę, że ostatnio wrzucasz dużo podcastów, szkoda bo ja akurat wolę czytać niż słuchać...
W odpowiedzi na wpis, oraz komentarz @kusior opisałem jak działa wtyczka steemit do wordpressa https://steemit.com/polish/@piotr-galas/steemit-na-wordpressie
Odsłucham na pewno choć nie uważam się za profesjonalistę. Dzięki
Czekam na więcej podcastów i pozdrawiam!
jutrzejszy jest już gotowy :)
Super podcast :)
Dzięki.
Ciekawe te podcasty, bardzo dobrze się słucha, chociaż szkoda, że nie da się włączyć w przyspieszonym tempie tak jak na youtube, przydaje się taka opcja jak ktoś ma mało czasu a jest zainteresowany treścią. Jak to jest, że jedne nowe konta mają około +27 SP od @steem a u innych widzę około +14,5 SP i jeszcze inne konta (też się takie zdarzają) gdzie nie mają wcale SP od @steem. Ja na swoim koncie mam cały czas +27 SP, z czego to wynika? wcale nie jestem mocno aktywna w tej społeczności. Fajnie jakby ktoś to wyjaśnił, a myślę, że Ty @noisy2 możesz wiedzieć więcej :)))
Sam tak często słucham, więc rozumiem o co Ci chodzi. Mogę zacząć też wrzucać na YouTube :)
Gdy już nie potrzebujesz delegowania SP (bo masz własny SP), to Steemit wtedy może Ci część zabrać, by dać innym nowym uzytkownikom.
Ale jak to klasyfikują ? Ja mam trochę sp a widzę wiele innych osób co dopiero zaczynaja a maja od @steem tylko 14,5 SP.
Dobry materiał. Co to ma być Stirmi.pl
@mowilimi tworzy obecnie strimi.it (globalne) https://strimi.it/trending/polish
i strimi.pl tylko z polskimi treściami - alternatywny interfejs dla Steem.
Dzięki za wyjaśnienie, platforma się rozrasta. To chyba znaczy że wszystko idzie w dobrym kierunku.
Dzięki za ten podcast. Chciałem odnieść się do SEO. Nie jestem super znawcą, ale chciałem uzupełnić Twoją wypowiedz o jeden dodatkowy rodzaj blogów. Z twojej wypowiedzi można wywnioskować, że generalnie każdy rodzaj bloga warto przenieść na steemit. Jest jeden rodzaj blogów których nie watro. Chodzi o blogi których głównym celem jest pozycjonowanie. Steemit dodaje do linków nofollow przez co nie wpływają one na pozycjonowanie. Dodatkowo zastanawia mnie, czy skoro jest kilkadziesiąt różnych frontów dla steemit, to czy na każdym z nich mozna znaleźć te same treści?
Kilkadziesiąt? Raczej kilka czy max kilkanaście. Przynajmniej o ile ja się orientuję. No chyba, że wliczyć w to różne narzędzia, które działają na blockchaine Steem. Jeśli je wliczyć to pewnie i tak będzie, że jest kilkadziesiąt.
To zależy od interfejsu, jakie jest jego przeznaczenie. To znaczy każdy interfejs może prezentować wszystkie treści. Jeśli to alternatywa dla steemit.com to pewnie tak właśnie powinno być. Ale możliwe, że inne interfejsy będą filtrować to co prezentują (chyba np. strimi.it będzie to robił).
W sumie to liczba kilkadziesiąt wzięła się z tego co noisy mówił w podcaście. Może poprostu coś źle zrozumiałem. Dzięki za sprostowanie
No tak. Odpisywałem słuchając i jeszcze nie dotarłem do tego fragmentu. Pewnie miał na myśli wszystkie interfejsy i narzędzia, które potrafią czytać z blockchaina Steem.
W sumie to kwestia umowna. Dla mnie interfejsy to aplikacje o funkcjonalności zapisywania i odczytywania treści z blockchaina. Czyli zaliczają się do nich steemit.com, busy.org, ChainBB i wkrótce strimi.it. Jest chyba jeszcze jakaś aplikacja mobilna. Z kolei trudno mi za interfejs uznać aplikacje z wizualizacją followersów. Ale to kwestia gustu :-).
Świetne nagranie! Bardzo dobrze się Ciebie słucha :)
Wtyczka Steemit do Wordpressa to byłoby to naprawdę coś! Wielu blogerów nie musiałoby się "rozdwajać", czy uczyć publikowania na nowej platformie, tylko robiliby dalej swoje, stając się członkiem naszej społeczności.
Wtyczka do wordpress w sumie istnieje.https://wordpress.org/plugins/steemit-feed/. Może w najbliższym czasie ją wyprubuje, przetestuje i opiszę tutaj
Byłoby super :)
https://steemit.com/polish/@piotr-galas/steemit-na-wordpressie
Dzięki, już się biorę za czytanie :)