CRYPTOSOLARTECH - YENİLENEBİLİR ENERJİ İLE KRİPTO PARA MADENCİLİĞİNİ BULUŞTURAN PROJE

in cryptosolartech •  6 months ago

1_KO3d7HciCZ3KXDorJBIZJA.jpeg

Merhaba sevgili okurlarım. Bu makalemde sizlere kripto para madenciliği ile yenilenebilir enerji alanlarını bir araya getirerek madencilikteki enerji masraflarını minumuma indirmeyi amaçlayan ve aynı zamanda bir kripto para madenciliği havuzu olarak faaliyet gösterecek CryptoSolarTech projesini incelemek istiyorum.

Kripto para madenciliği alanında en büyük problemin yüksek enerji tüketimi olduğunun hepimiz farkındayız. Mevcut durumda çok yakın arkadaşlarım madencilik yaptığı için biliyorum.Arkadaşlarım Ethereum kazıcılığı yapıyorlar ve bir çok ekran kartının olduğu makineler kullanıyorlar. Bu iş için ayrı bir dükkan tutmuş durumdalar. Makinelerin 7/24 durmadan çalışması gerekiyor. Aynı zamanda bunlar aşırı çalıştığı için soğutmak için de ayrı bir enerji gideri söz konusu. Madencilik cihazlarının ve bunları soğutmak için kullanılan ekipmanın tükettiği elektrik masrafı ile son zamanlarda Ethereum’un değerindeki düşüş ve ülkemezdeki elektrik fiyatlarının yüksek oluşunu da düşündüğünüzde madencilerin ağız tadıyla bu işten kar ettikleri söylenemez. Her ay dehşet matematiksel hesaplamalarla işlerini ucu ucuna götürmeye çalıştıklarını ifade edebilirim.

Kripto para dünyasının elektrikle öyle ya da böyle birbirine göbekten bağlı olduğunu kabul etmemiz lazım. Dünyamızda elektrik üretimi, maalesef kömür, petrol gibi çevreyi kirleten doğal yakıtlarla da yoğun bir şekilde yapılmaktadır. Bu kapsamda özellikle az gelişmiş ülkelerde elektrik üretecem diye çevre de aşırı kirletilmektedir. Peki devam eden bu sorunlara yönelik ve nerdeyse hiç motivasyonu kalmamış olan kripto para madencilerini motive edecek çözüm ne olabilir?

ÇÖZÜM: CRYPTOSOLARTECH

CryptoSolarTech elektrik sorununa yenilenebilir enerjiyle, hem ucuz enerji sağlayarak madencilerin yüzünü güldürecek hem de tamamen temiz enerji üreterek ve kullanarak doğaya da saygı gösteren bir projedir. Yenilenebilir enerji ile kripto para madenciliği sektörlerini bir araya getirmeyi amaçlamaktadır. Esasında projedeki amaç bir güneş pili havuzu oluşturarak 45.000 kW elektirik enerjisini üretebilmektir. Böylece hedeflenen kripto para madenciliği tarlaları için gerekli olan enerji sağlanacaktır. Ayrıca Respira Energia isimli global olarak faaliyet gösteren ve tamamen %100 temiz enerji al – sat işi yapan şirket de proje kapsamında üretilen elektrikten satın alacaktır.

CryptoSolarTech, şirketin kendisine ait olan 3.000 madencilik serverından oluşan madencilik tarlası ile kripto para kazacaktır. Bunun yanı sıra CST Token sahiplerine projeye dahil olarak server kiralama ve havuza dahil olma imkanı da sunmaktadır. Bu madencilik faaliyetlerinde kullanılacak tüm enerji İspanya’da kurulu olan güneş enerjisi panelleri ve pilleriyle sağlanacaktır.

Screenshot_657.jpg

Aslına bakarsanız CryptoSolarTech bir kripto para madenciliği havuzudur. Diğer havuzlardan kendisini ayıran temel fark elektirik enerji masraflarının yenilenebilir enerji ile sağlanması bakımından minumuma indirilmesi ve alternatif madencilik seçeneklerini CST token sahiplerine sunmuş olmasıdır diyebilirim. Projenin icrai faaliyetlerinin yapılacağı platform online ve offline son güvenlik yazılımlarıyla korunacaktır. Ayrıca platformdaki bütün CST token alma, satma, dondurma ve her türlü madenciliği yapılan paraların çekilmesi gibi işlemler akıllı sözleşmeler yoluyla herhangi bir aracıya ihtiyaç olmadan ve kimseyle muhatap olmak zorunda kalmadan gerçekleştirilebilecektir.

cryptosolartech.jpg

Projede oluşturulmak istenen madencilik havuzlarına dahil olabilmek için CST tokenlarına sahip olmanız gerekecektir. Madencilik havuzuna dahil olma, buradaki pasif gelir seçenekleriyle ilgili tüm bilgilere projenin whitepaperı https://cryptosolartech.org/doc/cryptosolartech-whitepaper-en.pdf üzerinde bulabilirsiniz.

ICO ve TOKEN Bilgileri

Projenin ICO satışlarına çıkmasının temel amacı, elektrik kaynağını oluşturulacak güneş enerjisi ve güneş pilleriyle tamamen sağlayacak büyük bir kripto para madenciliği tarlası oluşturmak için yeterli fonu elde etmektir.
ICO token satışları 16 Nisan 2018 tarihinde başladı ve 14 Temmuz 2018’de sona ermesi planlanmaktadır. ICO satışları için belirlenen Soft Cap hedefi 983.733 Euro, Hard Cap hedefi ise 71.400.000 Euro’dur. Proje çoktan Soft Cap hedefine ulaştı, mevcut durumda Hard Cap hedefini zorlamaktadır. ICO satışları gayet iyi gitmektedir.

Toplam token sayısı 1 milyar 260 milyon’dur. Bunların % 80’i yani; 1 milyar 8 milyon adedi satışa çıkarılmıştır. ICO sürecinde satılamayan tokenlar yakılacaktır. ICO satışlarında CST Token fiyatı olarak 15 Haziran 2018 sonrası için 0.1 Euro olarak belirlenmiştir. Bu fiyatla ilgili son güncel durumu aşağıdaki linke kayıt yaptırarak öğrenebilirsiniz.
ICO satışlarında ETH, BTC, LTC, BCH, XRP kripto paralarıyla ve Fiat paralarla projenin tokenlarını satın alabilirsiniz. Projeye yatırım yapmak ve tokenlardan satın almak isterseniz https://crowdsale.cryptosolartech.org/en/register linkine tıklayınız.

Projenin tokenı Ethereum tabanlı CST tokenlarıdır. Platform üzerinde satılan hizmet ve ürünler için bir ödeme aracı olarak kullanılabilmenin yanı sıra önümüzdeki süreçte kripto para borsalarında da yer alacak bir tokendır. Ayrıca bu tokena ilişkin teknik kod projenin GitHub sayfasında https://github.com/cryptosolartech/smartcontract bulunmaktadır. Buradan incelenebilir. Diğer taraftan CST tokenı CoinFabrik isimli firma tarafından oluşturulmuştur. Bu iki husus da CST tokenları için güven verici unsur olarak durmaktadır.

Screenshot_655.jpg

Proje Ekibi

Projeyi yenilenebilir enerji, blockchain, web tasarım, piyasa uzmanlığı alanında tecrübeli bir ekip yürütmektedir. Projenin iki tane CEO ve kurucusu bulunmaktadır. Bunlardan Pablo Alonso aynı zamanda Puzzle Gold firmasının da CEO’sudur. Bu firma İspanya’da kurulu olan bir developer şirketidir. Bu şirket bünyesinde Token Home ve CryptoSolarTech gibi blockchain projeleri geliştirilmektedir. Diğer CEO da Alain Aguirre’dir. Kendisi de aynı şekilde Puzzle Gold firmasının CEO’sudur. Her ikisinin de geçmiş başarılı tecrübelerine Linkedln hesaplarından ulaşabilirsiniz. Projenin danışmanları arasında da Josef Ajram Tares ismi dikkat çekmektedir. Kendisi Hyundai Tucson’un, Tag Heuer’in marka elçiliğini yapmış olan atletizm ve trade alanında ünlü bir girişimcidir.

Projeye Yönelik Genel Değerlendirme

Öncelikle CryptoSolarTech bir İspanya Blockchain projesidir. Avrupa ülkelerindeki girişimcilere ait bir proje olması açısından kripto para dünyasındaki tecrübelerim bunun olumlu olduğunu göstermektedir. Diğer taraftan projenin son derece mantıklı ve günümüz kripto para madenciliği ihtiyaçlarına bir çözüm önerisi olması açısından da oldukça yerinde bir ekosistemi bulunmaktadır.

Ayrıca projenin arkasında Puzzle Gold, CoinFabrik gibi firmaların desteğinin bulunması da oldukça işi sağlamlaştırmaktadır. Respira Energia gibi büyük bir firmayla enerji anlaşması yapmış olmaları ise hem projenin ne kadar sağlam olduğunu göstermekte, hem de uzun vadeli olarak projeye yatırım yapmak isteyenlere referans kaynağı olmaktadır.

Nitekim ICO sürecinde Hard Cap seviyesini zorlaması mevcut durumda satışa çıkardıkları tokenlardan % 80’in üzerinde satış gerçekleştirerek fon elde etmiş olmaları da projenin başarılı olacağının adeta bir işaretidir. Son olarak proje sahiplerinin alanlarına hakim olduğunun bir göstergesi olarak projenin whitepaperında bulunan yapılacak işe dair SWOT Analizinin şahsen çok hoşuma gittiğini de ifade etmek isterim.

Screenshot_654.jpg

cryptosolartech 1.jpg

Daha Ayrıntılı Bilgilere Aşağıdaki Linklerden Ulaşabilirsiniz:

Websitesi : https://cryptosolartech.org/en
• Whitepaper: https://cryptosolartech.org/doc/cryptosolartech-whitepaper-en.pdf
• Telegram: https://t.me/cryptosolartechEN
• Twitter: https://twitter.com/cryptosolartech
• Facebook: https://www.facebook.com/cryptosolartech/
• Reddit: https://www.reddit.com/user/cryptosolartech
• Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCQFnVdziC9bpU6z7UBhUyug
• Github: https://github.com/cryptosolartech/smartcontract
• Medium: https://medium.com/@cryptosolartech

Yazar:
BTT Username: techno99
BTT URL: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2034249
ETH: 0x68AAb7e8AD08ebfB91bB44f66Ec38fDe9602c2cB

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Merhaba, yazınız @try-market ve @kusadasi tarafından yürütülen küratör projesi kapsamında seçilmiştir. Proje yazısı hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Sonraki yazılarınızda "cointurk" etiketini kullanarak ailemizi genişletmemize yardımcı olabilirsiniz.

Cointurk Discord Kanalı

As a follower of @followforupvotes this post has been randomly selected and upvoted! Enjoy your upvote and have a great day!