Airdrop of the day - Swiss Alps [PL] - Energooszczędne kopanie kryptowalut

in cryptocurrency •  last year  (edited)

SwissAlps

Aktualne airdropy przez nas przeanalizowane

Datecoin | CryptoPolice | Selfie GO oraz Clash & GO | Superbloom | Bubbletone | DNN | Sparta | McFly | Investa | LibertyLance | Spindle


Energooszczędne kopanie kryptowalut

Proces wydobywania kryptowalut nazywany jest kopaniem (ang. mining), nie ma to oczywiście nic wspólnego z kopaniem w ziemi. Ta terminologia pochodzi od wydobywania złota a jak wiadomo Bitcoin jest współczesnym złotem. Najprościej tłumacząc kopanie czy też wydobywanie kryptowalut polega na rozwiązywaniu problemów i zadań matematycznych za pomocą urządzeń o dużej mocy obliczeniowej czyli koparek do kryptowalut. Oczywiście można do tego wykorzystywać nasz zwykły domowy PC ale będzie on mało wydajny. Dlatego współczesne koparki składają sie najczęśćiej z setek połączonych ze sobą kart graficznych. I tu powstaje problem zużycia energii. Generowane są ogromne koszty, które zmniejsząją zyski górników (są wynagradzani walutą, ktorą kopią) oraz stanowią pożywkę dla przeciwników blockchain'u. W związku z tym coraz wiecej firm zajmujących sie wydobyciem zaczyna korzystać z odnawialnych źródeł energii. Jedną z nich jest właśnie Swiss Alps Mining & Energy, która zamierza odzyskiwać ciepło odpadowe z urządzeń górniczych dzięki innowacyjnej metodzie ORC. Powstała energia zostanie wykorzystana do zasilania koparek. Pozatym planowane jest wykorzystanie energii generowanej przez elektrownie wodne, których nie brakuje w regionie. Opisane metody zmniejszą zużycie prądu z konwencjonalnych źródeł o 50%!

Naturalne warunki szwajcarskich Alp

Innym problemem związanym z kopaniem kryptowalut jest chłodzenie. Doskonale wiemy jaką ilość ciepła emituje nasz domowy komputer. Osoby, które grają w zawansowane gry na drogim sprzęcie dokładnie znają problem związany z jego odprowadzaniem. I tu z pomocą przychodzą piękne ale chłodne Alpy. Im niższa temperatura powietrza tym mniejszy problem z chłodzeniem koparki. Pozatym na dużych wysokościach mamy niższe ciśnienie atmosferyczne gdzie woda potrzebuję więcej czasu aby osiągnąć stan wrzenia co dodatkowo ułatwia sprawę. Żeby tego było mało w szwajacarskim górach znajduję się bardzo dużo niewykorzystanych i niszczejących budynków. Swiss Alps Mining & Energy zamierza umieścić w nich nowoczesne koparki montowane w specjalnych kontenerach (patrz obraz poniżej) bez ingerowania w strukturę budowli. Dzięki czemu opuszczone budynki dostaną nowe życie a piękny górski krajobraz nie zostanie zakłócony nowoczesnymi obiektami.

SwissAlps

Token SAM

Środki zgromadzone w ICO zostaną wykorzystane na sfinansowanie rozwoju i rozbudowy zakładów górniczych oraz nabywania udziałów w elektrowniach wodnych. Token SAM, emitowany przez Swiss Alps, będzie wykorzystywany jako środek płatniczy we wszechświecie wydobywczym i usługowym firmy oraz będzie przedmiotem handlu na giełdach. Dodatkowo każdy z nas będzie mógł udostępnić moc obliczeniową swojego komputera i otrzymać wynagodzenie w opisanych tokenach. Obecnie można je zakupić w fazie ICO lub zdobyć w airdropie.

Doświadczony zespół

Członkami zespołu są przedstawiciele technologii blockchain, twórcy kryptowalut oraz twórcy aplikacji hyperlingger, a także inżynierowie budowlani, inżynierowie infrastruktury i eksperci ds. energii. Nie jest to ich pierwszy projekt, pomyślnie opracowali i uruchomili kilka produktów, rozwiązań i aplikacji opartych na technologii blockchain. Głównymi członkami zespołu są: CEO - Gian-Carlo Collenberg, CFO - Ramon Simon oraz CMO - Michael Rava.


Reasumując, powstaje bardzo ciekawy projekt w pięknych Alpach, zmniejszający zużycie energii podczas kopania kryptowalut o 50% oraz wykorzystujący do tego niszczejące budynki nie ingerując przy tym w środowisko naturalne oraz krajobraz.

Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmiku przedstawiającego piękne szwajcarskie Alpy oraz zarys projektu. Więcej informacji na jego temat można znaleźć w whitepaper, na stronie oraz na forum.

Aby dowiedzieć się o kampanii bounty odwiedź Bitcointalk.

Ocena na IcoBench - 3,9/5

Dane liczbowe:

NazwaInfo
Ilość ogólna wytworzonych tokenów311 011 901
Ilość tokenów dostępnych w ICO100 000 000
Ilość tokenów do rozdania bounty/airdropie6 220 238
Ilość tokenów możliwych do otrzymania przez uczestnika airdropu7,5
Wartość w ICO0,8$
Wartość tokenów możliwych do otrzymania6$
Przewidywana data otrzymania tokenówsierpień 2018
Czas potrzebny na otrzymanie tokenów1 min

Opis kroków koniecznych do wzięcia udziału w airdropie:

  1. Dołącz do telegramu Swiss Alps,
  2. Wypełnij formularz zgodnie ze wskazówkami,
  3. Nie opuszczaj grupy na telegramie aż do otrzymania tokenów.

Aby być na bieżąco z projektami znalezionymi przez nas zapraszamy do śledzenia naszych profili na mediach społecznościowych:
Facebook
Twitter
Instagram
LinkedIn

Życzymy udanych łowów i do usłyszenia wkrótce!

~ Maurycy
https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1901169

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Witaj jak długo się czeka na przelew po spełnienia wyżej wymienionych warunków ?

·

Witaj. Różnie bywa. Czasem jest to kilka dni ale zazwyczaj dłużej. Najcześciej tokeny spływają na portfel po zakonćzeniu fazy ICO, w tym przypadku jest to sierpień.

·
·

Super dziękuję za informację .
Pozdrawiam.