📷Colored lights ...

in #colourfulphotography8 years ago (edited)


1/80s ƒ/2.8 ISO10000 36mm



1/25s ƒ/2.8 ISO12800 40mm



1/30s ƒ/2.8 ISO12800 40mm
#colourfulphotography challenge hosted by @juliank

The photos were taken by OLYMPUS E-M1 Lens M.Zuiko Digital ED 12-40mm 1:2.8 PRO.


Monday: foodphotography and animalphotography
Tuesday: landscapephotography and cityscapephotography
Wednesday: architecturalphotography and vehiclephotography
Thursday: macrophotography and colourfulphotography
Friday: streetphotography and portraitphotography
Saturday: sportsphotography and smartphonephotography
Sunday: goldenhourphotography and longexposurephotography


Thanks for your support

Sort:  

Really really beautiful pics dear @leylar and its looking so professional.

May I request you to add the tag #photofeed and I am sure if you add this tag, then not only you get good exposure but also strong upvotes.

Thank you and Have a great day.

Thank you for your advice..
..I added a tag

World of Photography Beta V1.0
>Learn more here<

Thank you for participating in #colourfulphotography, the weekly selection will be released on Friday.

You have earned 5.70 XP for sharing your photo!

Daily Stats
Daily photos: 1/2
Daily comments: 0/5
Multiplier: 1.14
Server time: 15:30:12
Account Level: 3
Total XP: 415.36/800.00
Total Photos: 49
Total comments: 36
Total contest wins: 3
And have also received a 2.46 percent upvote.

Follow: @photocontests
Join the Discord channel: click!
Play and win SBD: @fairlotto
Developed and sponsored by: @juliank

I especially like the first one.

...yes, more vivid :))

excelente fotografia, te doy mi voto de apoyo y te invito a seguirme mi amigo, saludos.

Nice work, even better blog! Following to see more! :)

... thanks

Wow .. It's amazing. Very good work. Good luck always for you @leylar.

...thank you very much for your kind words @rizasukma

You are welcome my friend 😊👍

Загадочно)

...что?

Что за огни, что за дерево. Загадочно все это))

...дерево - туя, огни отрекламы... все обычное :))

Хотел спошлить типа нитуя себе..но не буду. Я культурная свинья. Дерево немного напоминает сдохший у меня кипарисовик, эх...уехал в отпуск,а он засох(

...нее дерево живое

И это хорошо. нет ничего печальнее, чем спиленная "живая" елка(

Coin Marketplace

STEEM 0.04
TRX 0.33
JST 0.081
BTC 61162.31
ETH 1630.20
USDT 1.00
SBD 0.42