A'dan Z'ye Omisego Coin [Cointurk 29.Projesi] [handan#9365]

in #cointurk6 years ago

Kripto paralar her geçen gün değer kazanmakta ve pek çok kişi tarafından farklı alanlarda değerlendirilebilmektedir. Özellikle Bitcoin hayatın her alanında farklı amaçlar uğruna kullanılan kripto para birimleri arasındaki yerini de almayı başarmıştır. Çok uzun vadede de bu para birimlerinin daha fazla değer kazanmasından bahsetmek mümkün olabilmektedir. Dünyanın pek çok büyük şirketi, holdingleri ya da pazarları artık ticari faaliyetlerini kripto paralar ile sağlamakta ve ürün değerlerini de yine bu paralara göre ölçmektedir. Normal paralara göre sanal paraların elbette pek çok avantajı da bulunmaktadır. Genellikle tüccarlar da bu avantajlar doğrultusunda hareket etmekte ve kripto para kullanımı gerçekleştirmektedir.

Omisego coin, bitcoin, alt coin ve buna benzer pek çok para birimi günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır. Madenciliği de yapılan bu para birimleri, ileri teknoloji sahibi bilgisayarlar tarafından üretilmektedir. Hatta pek çok kişi de bu para birimlerinin alımı, satımı ve üreticiliği üzerinden yüksek kazançlar elde edebilmektedir. Omisego Coin de yine son dönemde piyasaya sürülmüş, belli bir değer sahibi olan ve değeri git gide artan para birimleri arasında yer almaktadır. Henüz Güney Asya taraflarında yaygın olarak kullanılsa da zamanla dünyaya yayılması beklenmektedir.

Omisego Coin tıpkı bitcoin gibi bir sanal para birimidir. Belli bir değere sahip olan omisego coin’in değeri de enflasyona göre artış ya da düşüş göstermektedir. Bu gibi durumlar sonucunda da değerin farklılığından bahsetmek mümkün olabilmektedir. Günümüzde Dolar ya da Euro nasıl bir değere sahipse, Omesigo Coin için de bu durumdan bahsetmek mümkün olabilmektedir. 

Omesigo Coin, Omesi firması tarafından piyasaya sürülmüş olan bir para birimidir. Yaklaşık 240 lokasyona sahip olan MC Donalds, Omisego Coin kullanmaya başladığını da açıklamıştır. Yani bu durum ileride çok daha büyük şirketlerin de Omisego Coin kullanabileceğini kanıtlar niteliktedir.

Omisego Coin diğer kripto paralar gibi pek çok alanda kullanılabilmektedir. Bunların içinde en büyük rol elbette ticarete aittir. Ticari ürün alım satımlarının yanı sıra, yurt dışı faaliyetlerde de Omisego Coin kullanılabilmektedir. Aynı zamanda pek çok bilgisayar oyuncusu karakter satın almak ya da seviye yükselebilmek için de bu kripto para birimini kullanmaktadır. Böylece gerçek para zahmetlerine girmeden internet üzerinden pek çok faaliyette bulunulabilmektedir.

Omisego Coin yaklaşık olarak 12.70 Dolar civarındadır. Her gün farklı dalgalanmalar yaşayabilen bu para birimi, yeri geldiğinde düşüş gösterirken, belli zamanlarda da giderek artmaktadır. Enflasyon da yine bu para biriminin değişiklik göstermesine neden olmaktadır. Tıpkı dünya paralarındaki düşüş ve yükselişte olduğu gibi, kripto paralarda da bu durumdan bahsedebilmek mümkün olmaktadır.

Omisego Coin, geleceği olan para birimleri arasında yer almaktadır. 2009 yılında piyasaya sürülen Bitcoin belli bir dönem değer kaybetmiş ve piyasadan silinmiştir. Bu nedenle de kullanıcılar kripto paralara biraz daha tedirgin yaklaşmaktadır. Bu tür nedenlerden dolayı da Omisego Coin kullanımı konusunda kafada soru işaretleri kalabilmektedir. MC Donalds gibi büyük bir firmanın farklı lokasyonları için bu para birimini kullanmaya başladığı düşünülecek olursa, para biriminin geleceğinin olduğundan bahsetmek de mümkün olabilmektedir. Özellikle bundan 10 yıl sonrası için gerçek bir para biriminden farklı olmayacağı ve tüm ticari faaliyetlerin de yine bu para birimi ile sağlanabileceğine dair görüşler bulunmaktadır. Ticari faaliyetler ile uğraşan kişiler ise bu yönde gelişmeleri beklemektedir.

Öncelikle başta kusadasi ve ekibine Steemit'te gelişebilmek adına bize sağladıkları katkılardan dolayı teşekkür ederim. Ne yazık ki zamansızlıktan dolayı Steemit'te çok fazla aktif olamıyorum ama elimden geldiğince her zaman düzenlenen projelere katılmaya özen gösteriyorum. İleride bu hesaplarımızın çok değerli olacağını düşünüyorum.

30.Proje konusuna gelecek olursak biraz daha sosyal bir proje olması taraftarıyım. Herkes bugüne kadar yaptığı bir hobisini detaylı bir şekilde anlatabilir. (İzlediği bir filmi, yaptığı bir resmi ya da okuduğu bir kitabı) Bu proje konusu basit olarak kaçar derseniz araya bonus proje olarak da sıkıştırılabilir. Maksat biraz değişiklik olsun, enteresan yazılar ortaya çıksın. Şimdiden gelecek projeler için çok teşekkürler :)

Sort:  

This post has received a 0.20 % upvote from @drotto thanks to: @handan.

This post has been upvoted by @microbot with 26.3%!
You want higher upvotes?

Vote for my creator @isnochys as witness!

Did you know, that you can make some profit with your witness vote?
More profits? 100% Payout! Delegate some SteemPower to @microbot: 1 SP, 5 SP, 10 SP, custom amount
You like to bet and win 20x your bid? Have a look at @gtw and this description!

Your Post Has Been Featured on @Resteemable!
Feature any Steemit post using resteemit.com!
How It Works:
1. Take Any Steemit URL
2. Erase https://
3. Type re
Get Featured Instantly & Featured Posts are voted every 2.4hrs
Join the Curation Team Here | Vote Resteemable for Witness

Coin Marketplace

STEEM 0.19
TRX 0.12
JST 0.027
BTC 64943.51
ETH 3514.88
USDT 1.00
SBD 2.38