Codziennik - codzienna dawka dobrych treści | Nr 8/2018

in #codziennik6 years ago

IMG_20181129_071235.jpg

Witam w ósmym numerze Codziennika, którego zadaniem jest wspierać polską społeczność Steem.

Cieszę się, że większość z Was nie przejmuje się kursem Steem i tworzy naprawdę ciekawe treści, które tylko dodają wartości tej platformie. Nie zwalniajcie tempa, piszcie posty i miejcie radość z tworzenia. Trzeba pamiętać, że zarabiamy w Steemach, a nie dolarach, więc musimy zbierać ich jak najwięcej, bo nigdy nie wiadomo ile będzie wart Steem za tydzień, miesiąc czy rok.

Do nowych autorów

Jeśli masz napisany tekst, ale czekasz na wyższy kurs - odrzuć tę myśl i udostępniaj!

Obecnie liczba postów na #polish jest o wiele mniejsza niż jeszcze parę miesięcy temu. Jest to szansa dla Ciebie, aby inni mogli dotrzeć do Twoich treści, a Ty zyskasz nowych czytelników. Lepszych czasów na wypromowanie się nie będzie.

Dlatego już dziś pokaż, że warto Ciebie czytać! Bardzo dobrze obecną sytuację na Steemie opisał Noisy i zapraszam Cię (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś) do zapoznania się z jego postem.

Więc na co czekasz? Masz pomysł na post? Siadaj, pisz i publikuj, bo może to być dla Ciebie najlepszy moment.

Teraz przejdźmy do ciekawych 3 artykułów i jednej fotografii, które zostały opublikowane wczoraj.

Zapraszam na kolejną dawkę dobrych treści!


Wiecej informacji na temat inicjatywy Codziennika znajdziecie tutaj.


IMG_20181111_163148.jpg


8SzwQc8j2KJZWBXFXnbnQ1FtoZhRqrTWozhqoqWHpGmpmnhikLsq6V1E7aX1zWUY5NBbu64xAQUQrRPTmZdUFto63czCDDkY53AMCitVJFRbwFfbS5C.jpeg

@moonwind pisze o nieudanych misjach satelitów w kosmosie, które po zerwaniu połączenia z Ziemią, stają się śmieciami. Przez śmieci ku gwiazdom.

”Ariane 5 to ciężka rakieta nośna zaprojektowana przez Europejską Agencję Kosmiczną we współpracy z francuskim Państwowym Ośrodkiem Badań Kosmicznych. Jej zadaniem jest dostarczanie satelitów na orbitę geostacjonarną oraz ładunków na niską orbitę okołoziemską.”

Co dzieje się z satelitami, które nie wracają z misji Kosmicznych? Jak poradzić sobie z kosmicznymi śmieciami i jaki udział mogą mieć w tym Polacy? Dowiecie się więcej czytając artykuł @moonwind


7ohP4GDMGPrUMp8dW6yuJTR9MKNu8P8DCXDU9qmmjHmTXTYYwkXifeQjs9NjrZYgYB82Npw74uwNPq37F2Ch4EjdFddUBTpBhUpu.jpeg

@okcydentalista dzili się z nami opinią na temat książki Wywiad z władzą

"Wywiad z władzą" to ponoć kolejny tom "Wywiadu z historią", ale kolejność lektury nie ma znaczenia. Każdy rozdział to po prostu zamknięty wywiad z daną osobą. Jeśli miałbym coś doradzać w tej kwestii, to osoby gorzej orientujące się w historii powszechnej XX wieku, powinny w pierwszej kolejności otworzyć książkę na samym końcu i przeczytać zawarte tam krótkie noty biograficzne, co pozwoli więcej wyciągnąć z wywiadów.”

Czy warto przeczytać tę książkę? Jakich faktów na temat władzy nam dostarcza? Koniecznie zajrzyjcie do postu @okcydentalista.


7ohP4GDMGPrUMp8dW6yuJTR9MKNu8P8DCXDU9qmmiyaaoERg9tn9xtSjrmmYFjhXFDKwt9biNdXrKkzcBdcus7rnxbXTEP4oX7mc.png

@geekmode recenzuje oldskulową grę Crysis 2

”Uruchamiając Crysis 2 miałem pewność że zobaczę grę w całej okazałości dopracowaną. Pierwszy raz zagrałem w nią dokładnie siedem lat temu. Aż dziw bierze ile to już czasu minęło od pierwszego uruchomienia tego FPS-a. A grając w niego znalazłem ponownie w nim kolejną przyjemność z grania wręcz będąc zaskoczonym elementami na które aż tak wcześniej nie zwracałem uwagi. Wiedziałem że gra jest jedną z moich ulubionych, ale dopiero teraz wiem jak bardzo jest dopracowana.

A Wy graliście w tę grę? Jeśli nie graliście to serdecznie zapraszam a jak graliście to również serdecznie zapraszam do przeczytania posta @geekmode, może przypomną Wam się stare, dobre czasy.


IMG_20181111_163305.jpg


7ohP4GDMGPrUMp8dW6yuJTR9MKNu8P8DCXDU9qmmpVsbhaPErEBAeDoSY7c6ctTsfhwC9n6Xa4t4VDgcMnPvyabD6QH33nGFqjLu.jpeg

@planet-rium - Blednący kwiat

”Uwielbiam zbierać te niknące i wysychające rośliny po lecie. Potem, jak dziś, mogę patrzeć na nie i mieć coś co przypomina mi o słonecznych dniach i życiu.”

Suszone rośliny mają swój urok. Kiedyś z suszonych kwiatów i innych roślin robiło się zielniki. Czy ktoś to jeszcze robi?
Fajna fotka.


Wszystkie powyższe posty wezmą udział w cotygodniowym, niedzielnym konkursie, w którym społeczność będzie głosować na Artykuł oraz Zdjęcie Tygodnia. Do wygrania są płynne środki z postów Codziennika z całego tygodnia plus ewentualne środki od sponsorów

IMG_20181111_163114.jpg


gPCasciUWmEwHnsXKML7xF4NE4zxEVyvENsPKp9LmDaFv21S16ehx3BKVGbEbjQEh5afh7h6BT1Fier7KoA23rrecEAPQwqAr7xuPJTDoiT8gTvLj7VaQZAgQ4gkb1ZuDx2EppVHQ1BNz2aiM4.png

@nieidealna.mama zaprasza wszystkich na Meetup, który odbędzie się w dniach 26-27 Stycznia 2019 roku w Szczecinie. Lista osób jest wciąż otwarta. Kilka osób zadeklarowało przybycie, więc czekamy tylko na Ciebie!


9vWp6aU4y8kwSZ9Gw15LFL3aMdhmgmBBFMpDJregpdP328ngaRotAZXsmYn46Jmr7wCVEvZc346Gih9YWrdTp73Nn6e9Mhwa7QGgdC12jzVEBzckhbPwQxWRLmPWd2K1ED37WFfyQp6WemXEn.png

@nieidealna.mama została nowym opiekunem tagu #pl-emocjonalnie i z tej okazji ma dla Was konkurs. W puli jest 6.5 Steem, 5 SBD + płynne środki z posta konkursowego!


7ohP4GDMGPrUMp8dW6yuJTR9MKNu8P8DCXDU9qmmkboWBGfgVyrAJtTqFGH5buRiZZMyTZZwPJRNHcUFK36impX3fLMxQEHmexVW.png

Przypominam, że na @pl-kuchnia trwa Wielki mikołajkowy konkurs kulinarny, czas zgłaszania swoich prac mija 6 Grudnia. Pula nagród to 10 SBD!


JvFFVmatwWHRfvmtd53nmEJ94xpKydwmbSC5H5svBACH7yeVLqFddjXUSM1i2Dch8mMYUaTPGqEgVwc6jGSwKuC2C6ovm1zPcWGPso7qBHKTKVeRBZUD7fn8KSeRP9cK5qTT8eKnAA.png

Trwa specjalna edycja konkursu kreatywnego, który ma za zadanie wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie. Pula nagród to 6 Steem i płynne środki z postów konkursowych!


Jeżeli chcesz zamieścić swoje ogłoszenie w Codzienniku bądź zostać sponsorem wystarczy, że skontaktujesz się ze mną na Steem.chat nick: @baro89 lub wyślesz wiadomość na adres e-mail: [email protected]
Zamieszczanie ogłoszeń jest darmowe.


IMG_20181127_102117.jpg

To zawsze polski utwór muzyczny, aby umilić Wam dzień. Dzisiaj proponuję utwór:
Jacek Kaczmarski - Nasza klasa, miłego słuchania :)

Jacek Kaczmarski urodził się w 1957 roku w Warszawie a zmarł w 2004 roku w Gdańsku przez zaawansowane stadium raka krtani.

Był polskim poetą, prozaikiem, piosenkarzem i kompozytorem. Jego utwory dotykały głównie polskiej historii oraz polityki.

Wszyscy, co znali twórczość Kaczmarskiego, kojarzą go głównie z solidarnością i walką słowem podczas stanu wojennego z komunizmem.

W utworach Kaczmarskiego możemy usłyszeć jedynie dźwięki gitary oraz fortepianu. Na gitarze nauczył się grać sam, odwrotnie ją trzymając, dzięki czemu inaczej brzmią poszczególne akordy w jego utworach i dodają uroku piosenkom. Najbardziej znane utwory Kaczmarskiego to Mury, Obława i Nasza klasa

Utwór Nasza klasa powstał w 1983 roku, a właściwie to jego pierwsza część (pierwsza zwrotka), która zaczyna się słowami ”Co się stało z naszą klasą”. Druga część utworu powstała w 1987 roku i zaczyna się słowami ”Odnalazłem klasę całą, na wygnaniu, w kraju, w grobie”

W 1992 roku powstał utwór Nasza klasa '92, który nawiązywał do wcześniejszego, lecz dotyczył kolegów ze szkolnych lat już w wolnej Polsce

Czasem wspominam utwory Jacka Kaczmarskiego, teksty są bardzo prawdziwe i można posłuchać jak to było w czasach komunizmu. Piękna twórczość wokalisty, który niestety odszedł zbyt wcześnie z tego świata.


I to już wszystkie informacje, które przygotowałem dla Was w tym wydaniu Codziennika.
Przypominam, że płynne środki z posta przeznaczone są na coniedzielny konkurs Codziennika.

Zapraszam jutro po kolejną dawkę dobrych treści.

Pozdrawiam i trzymajcie się ciepło!
@baro89


Logo Codziennika wykonane przez @grzegorzur

Sort:  

@codziennik, bardzo dziękuję, miłe to być wyróżnionym w jakiś sposób :). O! Zielnik super zabawa, robiłam kiedyś. Może odnajdę go jeszcze i coś pokombinuję - ksero...skan..coś takiego. Bomba pomysł.

Też cieszę się, że się cieszysz 😉

Powodzenia i baw się dobrze!

Coin Marketplace

STEEM 0.16
TRX 0.15
JST 0.027
BTC 60063.85
ETH 2313.06
USDT 1.00
SBD 2.46