Bu Borsanın En Büyük Ortağı Biziz: CAT.EX

in #blokchain5 years ago

0.jpg

Gün geçmiyor ki Kripto para piyasasında yeni bir borsa açılmasın. Dünya genelinde 200' ün üzerinde kripto para borsası olduğu biliniyor ve bunlara her geçen gün yenileri ekleniyor. Peki boyle bir durumda biz son kullanıcılar ve kripto para severler hangi borsada işlem yapacağımızı nasıl seçeceğiz ? üstelik hemen her borsasının ara yüzü ve kullanım şekli birbirinin kopyası gibiyken hangi kriterleri baz alacağız? Değerli kripto paralarımızı hangi güvenli limana emanet edeceğiz? Tabi ki bizi kar payına ortak eden hemde en büyük ortak olarak kullanıcısını ön plana alan borsaya;

Cat.ex

0 (4).jpg

Catex borsasını tanımadan once kripto para borsası nedir oncelikle ona bakalım;

Kripto para borsası, bildiğimiz borsalardan biraz daha farklı çalışan ama benzer şekilde al – sat yapabildiğiniz yerlerdir. En bariz farklılık ise aracı kurum olmamasıdır. Elinizdeki para ile kripto coin almanızı veya satmanızı sağlamaktadır. Çevrimiçi platformlardır ve portföylerinde yer alan kripto paralarla işlem yapılabilmektedir.

Daha açık olmak gerekirse bitcoin almak istediğiniz zaman; bir kripto para borsasında hesap oluşturur, paranızı yatırır ve istediğiniz seviyeden alım emri verirsiniz. Belirlediğiniz seviye gerçekleştiğinde emrini işleme girer ve artık bitcoin sahibi olursunuz.

Kripto para borsaları, birbirinden farklı coinlerle işlem yapmanıza olanak veriyor olabilir. Yani A borsası bitcoin, ethereum, litecoin gibi belli coinleri bulundururken; B borsası sadece bitcoin işlemi yapmanıza olanak veriyor olabilir. Bu nedenle hangi coinlerle işlem yapmak istiyorsanız ona göre bir seçim yapmanız gerekmektedir.

Gelelim Catex borsasının diger borsalardan farklarına;

Catex borsası, trade yapıldığında kesilen komisyonları %10 bonusla kullanıcıya kendi coini Catt formatında iade eden bir trade dividend mining borsasıdır.

Kesilen komisyonların %80'ı elinde Catt coin bulunduranlara toplam Catt sayısına oranına göre trade yapılan tüm coinler bazında dağıtılmaktadır.

Yani türkçesi Cate.ex aldığı komisyon gelirlerinin %90'ina yakınını kullanıcılarına dağıtıyor. 7 Günlük 15 Günlük 30 Günlük 60 Günlük Catt Kilitleme Seçeneklerinden Birini Yapanlar Borsanın Kazandığı Divident Gelirinden Pay Alıyor. Orneğin bu hafta (Makalenin yazıldığı Ocağın 3. haftası) 5740 Dolarlık kazancın 4410 Doları dağıtıldı.

Catex Ağustos 2018'de kuruldu, Catex blok zinciri alanındaki gerçek anlamda topluluk tarafından yönetilen ilk değişim platformudur. Tüm büyük kararlar topluluk tarafından alınır ve oylanır. Catex yönetim ekibi yalnızca platform operasyonlarından, pazarlamadan ve önemli algılardan sorumlu olacaktır.

Ayrıca Catex borsasında madencilik faaliyetlerine katılarak da para kazanmak mümkün.

Madencilik oranı nedir? Bu ne işe yarıyor?
Madencilik oranı, madencilik çıktısını kontrol etmek için platform tarafından tanımlanan bir sayıdır. Madencilik zorluğuna benzer şekilde, platform, madencilik oranının istikrarını korumak için madencilik oranını her gün ayarlayarak her bir kişinin madencilik üretimini kontrol edecektir.

Kişisel hesabınıza giriş yaptıktan sonra, maden oranını endeks sayfasında görebilirsiniz.

Ayrıca Catex borsasında her hafta, yine kullanıcıların oyu ile belirlenen 2 token ucretsiz olarak listelenmektedir.

0 (1).jpg

Kullanıcı dostu Catex, sürekli çesitli yarışmalar ve etkinlikler düzenleyerek kripto para borsaları farkını ortaya koymayı başarmaktadır.

0 (2).jpg

Catex'in Erc20 tabanlı tokeni CATT kendi borsasında işlem görmektedir. Ilk etapta şirket tarafından 10 milyar CATT piyasaya sunulmuştu. Bunun 8 milyarı token kullanıcısını koruma ve token degerini yukseltmek amacıyla yakıldı. Dolaşımda olan miktar şu anda 2 milyar CATT. Ayrıca borsa sık sık buyback yaparak tokenlerini yakmaya devam etmektedir. Böylece yakın zamanda tokenin değerinin yükselmesi bir sürpriz olmayacak.

Peki Catex' in beyin takımı kim? Uzmanlık alanları nedir?

0 (3).jpg

Catex kurucuları her biri konusunda uzman. Kripto para ve madencilik sektorunde tecrübeli isimlerden oluşur;

COO Cameron Kallhoff: Cameron ekonomik bir analist ve girişimci. Danışmanlık ajanslarında ve yatırım bankalarında çalışmakta 15 yıllık deneyime sahiptir. Önceki tecrübesi, iş geliştirmeye odaklanmayı ve girmek için ek pazarlar bulmayı içeriyor.Hevesli bir Cryptocurrency yatırımcısı ve Crypto Jade LLC'nin sahibi.

CMO Aykut Aygun: Çeşitli bankalarda ve Marketing sektorunde 11 yıllık deneyime sahip , kredi pazarlama uzmanıdır. Türkiye'deki en yeni bankacılık düzenlemeleri, kuralları ve yasaları hakkında kapsamlı bilgi sahibi olan Aykut Aygun aynı zamanda 2 yıldan beri kripto yatırımcısıdır.

CTO & CSO Yuanhang Zhou: Kıdemli sistem muhendisi, kıdemli teknik uzman, internet şirketinde 13 yıllık deneyim, dağıtılmış küme mimarisinde tanınmış bir çok firmada Internet Co. Rich experience görevlerini üstlenmiştir.

Borsaya kayıt olmak ya da daha fazla bilgi almak isterseniz asagıda bulunan resmi linklerden yararlanabilirsiniz:

Website: https://www.catex.io/

Twitter : https://twitter.com/catexofficial

telegram : https://t.me/catex_group

facebook : https://www.facebook.com/officialcatex

ANN : https://bitcointalk.org/index.php?topic=5099776.0

Borsanın kullanıcı dostu ara yüzüne sahip mobil uygulamalarını indirmek için:

IOS https://www.pgyer.com/5dVR

ANDROID https://www.catex.io/download/Catex_1.0.3.apk

Yazarın btt profil ismi: exturudere

https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1876477

Son soz olarak, Kripto Para aleminin bu çekici ve guvensiz ortamında Catex gerçekten çölde bir vaha gibi karşımıza cıkıyor. Yine de kripto para piyasası son derece riskli bir yatırım aracıdır. Bu piyasada yeniyseniz ve yatırım yapmak istiyorsanız kesinlikle dış etmenlerden etkilenmeden kendi arastırmanızı yapmalı ve hic kimsenin etkisinde kalmadan kendi kararınızı vermelisiniz.

Burada yazılanlar hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi degildir.

Sort:  

Hi @exturuder
As a follower of @haccolong this post has been upvoted by @hoaithu's Curation Trail.
This is free upvote first when you follow @haccolong

This is great project , thank's for shearing information , and i see this project listed on https://newicoupdate.com/ , NewICOUpdate listed every new ICO/ BOUNTY/ AIRDROP project , you find new ICO/ BOUNTY/ AIRDROP project here save your time find out best project

Remember before start any project work you analysis your own ,

thank's again

Congratulations @exturuder! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You published more than 10 posts. Your next target is to reach 20 posts.

Click here to view your Board
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!

Ilerleyen zaman icerisinde borsa listelerinde ust siralara tirmanacak potansiyele sahip.

Catex gerçekten de umut verici bir borsa, bunu kar payı olarak verdiği dividend oranlarından görebiliyoruz.

proje borsasını açmış ve satışlarını başarıyla gerçekleştirmiştir. Bu nedenle herkes tarafından ilgi gösterilmesi gereken geleceği parlak bir platformdur.

Catex daha önce duyduğum bir borsaydı. Yazıyı okuduktan sonra daha çok ilgimi çekti açıkcası. Kazanç paylaşım sistemi çok cömert :) Son dönemde artan coin borsaları arasında catex in iyi bir seçenek olduğunu düşünüyorum

Kesilen komisyonların belirli bir kısmının geriye ödeniyor olması oldukça dikkat çekici bir özellik. Detaylı bilgi için teşekkürler

Hello @exturuder! This is a friendly reminder that you have 3000 Partiko Points unclaimed in your Partiko account!

Partiko is a fast and beautiful mobile app for Steem, and it’s the most popular Steem mobile app out there! Download Partiko using the link below and login using SteemConnect to claim your 3000 Partiko points! You can easily convert them into Steem token!

https://partiko.app/referral/partiko

Congratulations @exturuder! You received a personal award!

Happy Birthday! - You are on the Steem blockchain for 1 year!

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking

Do not miss the last post from @steemitboard:

The Steem blockchain survived its first virus plague!
Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!

Coin Marketplace

STEEM 0.25
TRX 0.14
JST 0.034
BTC 50900.88
ETH 2931.93
USDT 1.00
SBD 4.24