Analiza Techniczna #16 – Podsumowanie spotkania z 24.10.2017

in #bitcoin4 years ago

mmc.jpg

Na początku podsumowania chciałbym Wam bardzo podziękować za liczne przybycie oraz pytania :) Nie przedłużając, zapraszam do lektury.

Donate
BTC 15giA1VMBL3Ta97jwtZzsZSGjJkrUU2pfQ
ETH 0x5190d205d4b61c63a1f40f63847c8005acfbde9c

Bitcoin

W ostatnich dniach BTC wyznaczył nowy historyczny szczyt w okolicach 6200 USD. Świeca, która go wyznaczyła uformowała popularną formację odwrócenia „doji”. Od trzech dni jesteśmy świadkami realizacji zysków, która (z wyjątkiem ostatniej świecy) była powstrzymywana przez kupujących. W mojej opinii będzie ona jeszcze kontynuowana, ale tylko w celu „ochłodzenia” rynku. Przez ostatnie dwa tygodnie wskaźnik RSI utrzymywał się powyżej linii 70 punktów, wskazując wykupienie rynku. Dla wykresu oraz kontynuacji wzrostów najlepszym rozwiązaniem byłaby krótka korekta. Dlatego Waszą uwagę zwracam na poziom 5400 USD.

btcd1.png

Wykres o interwale H4 potwierdza powyższy scenariusz, w ciągu kilku najbliższych dni spodziewałbym się testu 5400 USD. Tam przy większym wolumenie może nastąpić odwrócenie. Niestety nie spodziewałbym się nagłego wzrostu i wyznaczenia historycznych szczytów, ale bardzo prawdopodobny jest wzrost w okolice 6200 USD. Chciałbym krótko opisać ostatnie wydarzenia. Żółtymi strzałkami oznaczyłem świecę oraz wolumen, które świadczą o wyczerpaniu siły kupujących, kilka kolejnych świec było w zasadzie „pchanych” przez „ulicę”. Sygnał do spadków dała świeca oznaczona czerwoną strzałką. Świece oraz wolumeny oznaczone na zielono są pozytywnymi sygnałami. Świadczą o zainteresowaniu popytu dalszymi zakupami, ale przy niższych poziomach cenowych.

btch4.png

Z dwóch ostatnich wykresów usunąłem wszystkie linie trendu, wsparcia, opory i naniosłem zniesienia Fibonacciego. Oparłem je o dwa zupełnie inne szczyty i dołki, a mimo to poziomy cenowe były bardzo zbliżone. Pierwszy wykres pomógł mi w wyznaczeniu historycznego szczytu, drugi natomiast wskazał świetnie poprzedni historyczny szczyt (początek września) a pozostałe poziomy zniesienia zadziałały jako opory/wsparcia – te najważniejsze zaznaczyłem na czerwono.

btcfibo.png

btcfibo2.png

Ethereum

Najchętniej zapomniałbym na pewien czas o wykresach ETH/BTC oraz ETH/USD i nie analizował ich podczas #MorningMarketCall. Wróciłbym do nich po miesiącu i... Może by się coś zmieniło.

ETH/BTC

Spadki wciąż są kontynuowane a wsparcia z łatwością przełamywane. Co prawda dzisiaj nastąpiło krótkie odbicie od wsparcia w okolicach 0,045, ale nie wydaje mi się, żeby było ono trwałe. Wczoraj uformowana została formacja odwrócenia „młot”, ale została ona wyrysowana przy niskim wolumenie. Dlaczego uważam, że odwrócenie jest mało prawdopodobne? Zobaczcie na górny cień ostatniej świecy. Jest on długi, w moim przekonaniu inwestorzy wykorzystują wyższe poziomy do realizacji zysków. Gdyby kupujący byli rzeczywiście zainteresowani poważnymi zakupami dzisiejsza świeca zamknęłaby się w okolicach dziennego maksimum.

ETHbtc.png

ETH/USD

Z całkiem podobną sytuacją mamy do czynienia na wykresie Ethereum w ujęciu dolarowym. Odbicie od ważnego wsparcia na 260 USD spowodowało wzrost w okolice 310 a następnie 345 USD. Niestety nie udało się utrzymać tak wysokich poziomów a inwestorzy wykorzystali wyższe poziomy do realizacji zysków. Podobnie jak w poprzednim przypadku, do trwałego odwrócenia trendu brakuje kupujących.

ethusd.png

Lisk

Lisk to (w ostatnim czasie) bardzo krytykowana przeze mnie kryptowaluta. Plotki o „zmianach” wypompowały kurs popularnego liska 0,00044 aż do 0,0018 w ciągu nie mal 2 tygodni. Wszystkim, którzy dołączyli do pędzącego pociągu i zarobili gratuluję ;) Możliwe, że dzisiaj mamy podobną sytuacje jak w przeszłości, a że historia lubi się powtarzać postanowiłem zwrócić na to Waszą uwagę. Jeżeli więksi inwestorzy pojawią się na rynku dzisiejsze wzrosty mogą zostać wykorzystane do zbudowania podobnej fali jak w przeszłości. Po raz kolejny znajdujemy się przy wsparciu, na niskim poziomie RSI i następuje mocne odbicie. Przy poprzednich wzrostach sytuacja wyglądała bardzo podobnie. Szczerze mówiąc jestem bardzo ciekaw jak rozwinie się sytuacja. Ze względu na długi zasięg świeć (dzienne minimum i maksimum – cienie) ciężko ustawić dobrego stop lossa, dlatego bąrdzie bardzo ostrożni i nie rzucajcie się na tą kryptowalutę od razu, lepiej poczekać na niższe poziomy i obserwować wolumen.

liskd1.png

Wykres o interwale H4 potwierdza akumulacje przy wsparciu (zielone strzałki) oraz chęć do szybkiej realizacji zysków (czerwone strzałki), ale mimo to kurs zaliczył już całkiem niezły wzrost. Ze względu na wysokie RSI przydałoby się chwilowe ostudzenie rynku i jeśli wsparcie na 0,00081 będzie obronione strona popytowa może nabrać ochoty do wzrostów.

liskh4.png

NEM

Niestety NEM mógłbym opisać bardzo podobnie jak wykres ETH/BTC, ale znalazł się tutaj ponieważ podobne odbicia od wsparć były dobrą okazją na szybki trade. Niestety podobne odbicia są bardzo krótkie (kilkanaście godzin) i szybko kończą się realizacją zysków, ale dla bardziej doświadczonych traderów może być to fajna okazja do „wyharatania” kilku pipsów – jak mawiają członkowie TJS :)

NEMd1.png

Podsumowanie

Nie spodziewam się aby w najbliższym czasie nastąpiło odwrócenie trendu na altcoinach, ale z podobną sytuacją mieliśmy już do czynienia w przeszłości. Obserwacja rynku, wyciąganie wniosków i korzystanie z doświadczeń może pomóc w wykorzystaniu okazji. Do trwałego odbicia na altcoinach potrzebna będzie długa i głęboka korekta na Bitcoinie, ale na tą przyjdzie nam jeszcze poczekać.
Przy ew longach bądźcie ostrożni i nie zapominajcie o stop lossach ;) Powodzenia!

DGDnwGT.png

Dołącz do nas

Zapraszam do udziału w #MorningMarketCall na kanale Discord. Jeśli nie jesteś jeszcze zalogowany wystarczy, że klikniesz w link - https://discord.gg/mUhr5T9 i założysz konto.


abc.jpg

Analiza jest tylko przedstawieniem mojego punktu widzenia i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Jeśli podejmujesz decyzje inwestycyjne na jej podstawie robisz to na własne ryzyko.

Sort:  

Tym razem bez analizy STEEM? Czy za nudno tam ostatnio? :D

STEEM czeka na odbicie cenowe. Zbliżają się jednak ciekawe wydarzenia STEEM w najbliższym czasie, które mogą nadać impuls wzrostowy na wykresie :)

Moja opinie o altcoinach wyrazilem w podsumowaniu. Steem znajduje sie w dosc podobnej sytuacji jak NEM, dlatrgo nie zajalem sie analiza wykresu. @Mys niezle to podumowal :) czekam az bitcoin zacznie sie wykrwawiac, w tedy tez altcoiny powinny odbic od dna

Ciekawe spotkanie, szybkie podsumowanie, disclaimer, niechęć do analizy ETH i wspomnienie LISKa, zakończone bitcoinowym memem- czyli wszystko to co ma w sobie dobra Analiza Techniczna ;D

Hue hue dziękuję! :) Mem to klasyk i będzie za każdym razem :P

Coin Marketplace

STEEM 0.50
TRX 0.09
JST 0.068
BTC 49823.44
ETH 4380.12
BNB 601.51
SBD 6.12