Analiza Techniczna #13 – Podsumowanie spotkania z 26.09.2017

in #bitcoin4 years ago

mmc.jpg

Niestety ze względu na nowe obowiązki byłem zmuszony przenieść nasze spotkanie. I z tego też powodu będę musiał w przyszłości rozpatrzeć ew zmianę godziny naszych spotkań. Ale to nastąpi nie wcześniej niż za dwa tygodnie. O wszystkim poinformuję Was zarówno tutaj jak i na grupie oraz wykopie.

Donate
BTC 15giA1VMBL3Ta97jwtZzsZSGjJkrUU2pfQ
ETH 0x5190d205d4b61c63a1f40f63847c8005acfbde9c

Bitcoin

W ostatnim czasie kurs BTC oscyluje w zakresie 3500 - 4070 USD, ostatnia próba przełamania górnego ograniczenia zakończyła się niepowodzeniem i ponownym sprowadzeniem ceny w okolice 3500 USD. W poprzedniej analizie wspomniałem, iż nie sądzę aby doszło do przełamania tego poziomu, tak się stało i w tym przypadku. Jest to ważny poziom dla strony popytowej i w ostatnim czasie został on przełamany tylko raz. Niebieskimi strzałkami oznaczyłem świecę oraz wolumen, które świadczą o nieco bardziej byczych nastrojach, a świece oznaczone czerwoną elipsą wskazują na „zbieranie sił”. Nie wykluczam, że w najbliższym czasie popyt może sprowadzić cenę BTC w okolice 3600-3800 USD, ale powinno być to raczej chwilowe. Dla wzrostów najlepszym scenariuszem byłoby szybkie przełamanie poziomu 4070 oraz 4200 USD.

btcd1.png

Na wykresie o interwale H1 chciałem pokazać kilka formacji, które przemawiałyby za krótką korektą. Są to Wisielec oraz spadające gwiazdy. Wisielec został szybko zanegowany przez pierwszą spadającą gwiazdę, po której uformowaniu kurs spadł w okolice 3850 USD. Drugiej z nich może towarzyszyć podobny scenariusz. Zwróćcie również uwagę na mocno wzrostową zieloną świecę. Podczas jej formowania została przełamana linia trendu spadkowego, a dodatkowym potwierdzeniem jest wyższy wolumen. W tym ujęciu chciałbym również zwrócić Waszą uwagę na poziom 3850 USD.

btch1.png

Ethereum

Dzisiaj raz jeszcze przyglądniemy się cenie Ethereum w stosunku do BTC oraz USD.

ETH/BTC

To co napiszę może wydawać się nudne, ale niestety... Na tym wykresie nie dzieje się NIC ciekawego. Wciąż poziomem, który jest bardzo trudny do sforsowania dla popytu jest 0,074. Czerwoną elipsą oznaczyłem jego przełamanie, ale zaledwie dwa dni później cena znalazła się podobnie pod tym poziomem.
Najważniejsze wsparcia to: 0,068; 0,063; 0,057

ETHd1.png

Czy jest nadzieja na przełamanie poziomu 0,074? Jest ale niewielka, ze względu na bardzo małą aktywność na tej parze. W wyjaśnieniu pomoże mi wykres o interwale H1. Chciałbym Waszą uwagę zwrócić na pomarańczowym prostokącie, jest to zakres 0,0735 – 0,0738 – do tej poru działał on bardzo dobrze jako linia wsparcia/oporu. Jeśli cena nie znajdzie poniżej tego powodu istnieje szansa, iż uda się na dłuższą chwilę znaleźć powyżej 0,074. Z pomocą przychodzi również wskaźnik RSI, który znajduje się poniżej linii 30 pkt.

ethh1.png

ETH/USD

Ostatnie wzrosty nieco wyhamowały, poziomem trudnym do przełamania przez siłę podażową okazało się wsparcie na 260 USD. Myślę, że w tej chwili wykres zbiera siły przed kolejnymi wzrostami, które mogą przebiegać „jak po sznurku” wzdłuż linii trendu wzrostowego. Przełamanie linii trendu może ponownie sprowadzić cenę w okolice 260 USD.

ethusd.png

Raz jeszcze z pomocą przyjdzie nam wykres o interwale H1. Dla kontynuacji wzrostów kluczowe będzie przełamanie pomarańczowego prostokąta. Są to okolice 296 USD, które do tej skutecznie zatrzymywały wzrostu.

ethusdh1.png

LISK

Po raz kolejny dałem się namówić na analizę popularnego w ostatnim czasie „Liska”. Wiele osób w prywatnych wiadomościach wspomina iż spodziewa się dalszych wzrostów. Na giełdzie istnieje powiedzenie „kupuj plotki, sprzedawaj fakty” oraz wspominane przeze mnie ostatnio „rynek dyskontuje wszystko”. Wydaje mi się, że wszystkie informacje związane z tą kryptowalutą są już w cenie, a historię o wzrostach powyżej 100 USD – przynajmniej na razie – możemy włożyć sobie między bajki. Na wykresie wyraźnie widać, iż strona popytowa ma co raz większe problemy z budowaniem nowych wzrostów i tak długo jak ponownie nie uda się przełamać zakresu 0,0016 – 0,00164 nie spodziewałbym się ataku na historyczny szczyt. Pozytywnym sygnałem jest zwiększenie wolumenu na dołkach, ale sprytniejsi gracze wykorzystują to i sprzedają swoje walory na niższych poziomach.
Najważniejsze opory to: 0,0016 – 0,00164; 0,0017 oraz 0,0018
Najważniejsze wsparcia to: 0,0014 oraz 0,00128 - niestety nie zaznaczyłem go na wykresie, przepraszam!

liskh4.png

Monero

Moneto znajduje się w podobnej sytuacji jak Lisk. Jednak w tym przypadku nie słyszałem o żadnych poważniejszych zmianach. Akumulacja, mocny wzrost i co raz większe problemu z budowaniem nowych szczytów. Czerwoną elipsą oznaczyłem odbicie od wsparcia, które tylko na chwile uaktywniły popyt. Sprzedający szybko sprowadzili poziom ponownie w okolice wsparcia na 0,024. W moim przekonaniu Monero ma jeszcze trochę miejsca do spadków i może on sięgnąć wsparcia na 0,02. Jeśli inwestorzy chcieliby wrócić do wzrostów ważne będzie przełamanie oporu na 0,028 oraz rozwinięcie mocniejszego ruchu wzrostowego, który zmierzyłby się z oporem na 0,0305.

monerod1.png

Beatcoin.pl

Już w najbliższy poniedziałek (02.10.2017) chłopaki z Beatcoin.pl bedą opowiadać o świecie tokenów i smart contractów na webinarze u Fx parkiet! Zapisać możecie się TUTAJ

DGDnwGT.png

Dołącz do nas

Zapraszam do udziału w #MorningMarketCall na kanale Discord. Jeśli nie jesteś jeszcze zalogowany wystarczy, że klikniesz w link - https://discord.gg/mUhr5T9 i założysz konto.

Na koniec trochę prywaty ;)

Tak jak zapowiadałem w ostatnim Podsumowaniu, wziąłem udział w Steem MeetUp. Chciałbym pogratulować i podziękować za organizacje @dailydogger czyli Piotrowi i Danielli - zorganizowaliście na prawdę świetne spotkanie! :) @cwbrooch, @mys, @noisy, @gandalf, @heimindanger oraz całej reszcie obecnym na spotkaniu bardzo dziękuję za mile spędzony czas i mam nadzieję, że niedługo znowu się spotkamy ;)

wbhm2pdoocyy.gif

Analiza jest tylko przedstawieniem mojego punktu widzenia i nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Jeśli podejmujesz decyzje inwestycyjne na jej podstawie robisz to na własne ryzyko.

Sort:  

Fajnie to wszystko opisałeś

Dziękuję! Staram się. Są pewnie rzeczy, które mógłbym poprawić, ale generalnie za każdym razem staram się, żeby te podsumowania były przygotowane jak najlepiej :)

Dobrze jest jasne że zawsze się znajdzie coś gdzie można by było zrobić lepiej,niema co kombinować za dużo ważne że prosta i czytelnie

Prostota - takie właśnie jest założenie. Ale jeśli masz jakieś uwagi, pisz :)

Nie ja nie mam nie zrozumieliśmy się chyba.Np.coś się napisze i opublikuje na spokojnie to się przeczyta i się myśli,a to mogłem inaczej trochę sformułować,zawsze tak jest.

Trafiłem tu z wykop.pl, dobra robota z tymi analizami.

Dziękuję! :) Zapraszam do obserwowania tagu #morningmarketcall na wykopie oraz do dołączenia do grupy na Discord.

Dodałem do obserwowanych

Nie pozostaje nic innego jak jeszcze Liska trochę potrzymać, chodź cały czas jestem na plus bo kupowałem po 4-7 zł. Mam nadzieję, że do końca roku jak wszystkie nowości wprowadzą kurs trochę ruszy w górę.

W mojej opinii na razie nic się nie wydarzy. Zainteresowanie Liskiem spadło i to bardzo wyraźnie. Jeśli kupiłeś Lisk w takiej cenie, może warto ryzykować i przetrzymać w dłuższym terminie :)

Coin Marketplace

STEEM 0.71
TRX 0.10
JST 0.074
BTC 57397.14
ETH 4325.04
BNB 609.29
SBD 6.99