Bitcoin w formie gotówki - rozpoczęto sprzedaż banknotów

in bitcoin •  6 months ago

tangem.png
źródło

Dotarł do mnie właśnie ciekawy news dotyczący Bitcoina i stwierdziłem, że się nim z Wami podzielę.

Szwajcarska firma Tangem rozpoczęła w Singapurze sprzedaż "banknotów", które mają stanowić fizyczną reprezentację Bitcoina. Mają one postać plastikowych kart z wbudowanym chipem Samsung S3D350A i z założenia mają umożliwić posługiwanie się Bitcoinem podobnie jak znaną nam wszystkim gotówką. Narazie wyemitowano 10 tysięcy kart o nominałach 0,01 BTC oraz 0,05 BTC.

Producenci zapewniają, że ich karty są tak samo bezpieczne jak dobrze zabezpieczone banknoty papierowe i jednocześnie ich produkcja jest na tyle tania, żeby mogły się one znaleźć w powszechnym obiegu. Podobnie jeśli chodzi o ich stosowanie, twórcy zapewniają o łatwości zastosowania tego rozwiązania. Nie ma konieczności stosowania rozbudowanej infrastruktury czy złożonych aplikacji - wystarczające jest zeskanowanie banknotu przy pomocy smartfona posiadającego funkcję NFC. Cała transakcja jest też wg producenta w 100% bezpieczna.

Prawa własności do kart przenoszone są anonimowo i natychmiastowo. To tak jakby przekazać komuś portfel BTC razem z kluczem prywatnym. Dużym plusem jest niewątpliwie brak jakichkolwiek opłat transakcyjnych oraz brak konieczności na oczekiwanie potwierdzenia transakcji przez blockchain.

Zainteresowani więcej znajdą tutaj.

A Wy co myślicie? Czy jest to dobry kierunek dla Bitcoina i kryptowalut w ogóle, czy może wręcz odwrotnie? Zapraszam do dyskusji w komentarzach.

steemit-1.png

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

You just received a Tier 0 upvote! Looking for bigger rewards? Click here and learn how to get them or visit us on Discord

Nie jestem za czymś takim to , uwstecznianie technologi

Ale to tylko moje zdanie

Ciekawy pomysł - te karty to po prostu quasi-portfele o zdefiniowanej zawartości więc w zasadzie to każdy może takie "banknoty" sobie emitować :-)

Przyznam, że przykuło moją uwagę ale potem zorientowałem się, że to bez sensu.

Jedyny sposób na przelanie środków to dalej tradycyjna transakcja w blockchainie. Przekazanie banknotu z ręki do ręki nie będzie nigdy opcją, bo banknot może być wykorzystany.

W takim razie gdzie tu funkcja banknotu? Nigdzie. To mały, jednorazowy portfel z limitem.