Můj deník 17.-22.11.2019

in #actifit2 years ago (edited)

Jak zhubnout?

Na to existuje celkem prostá a jednoduchá rada. Nežrat. Snížit kalorickej příjem, aby se člověk dostal do deficitu a setrvat tak dlouho, dokud se člověk nedostane na požadovanej počet cm, nebo váhu.

Vznáší to samozřejmě ale další otázku a to je, co vlastně dál?

Já si upřímně myslim, že skutečně hubnout chce málo lidí. A většinou se to týká zdravotních důvodů. Zbytek chce podle mě spíš vypadat/bejt "fit", ať už je pro ně ta představa jakákoliv. Proč si to myslim? Protože světe div se, málokdo chce třeba začít kvůli snižování váhy fetovat. Přitom feťáci jsou zpravidla dost hubený jedinci ne? Takže to celkem bezvadně funguje. V určitým stavu dokonce člověk všechny svoje prachy hází do heráku, nebo perníku, takže na jídlo často není čas ani pomyšlení...Nebo zkuste někomu navrhnout, ať jí jedno jabko denně a zapíjí ho čajem. Většina lidí se vám vysměje, ačkoliv to je taky v podstatě zaručená dieta, protože kalorickej příjem je v podstatě nula. Ani 168 hodin půstu lidi nepreferujou, ačkoliv za tejden se takhle dá pár kilo určitě taky shodit.

Ne, většina lidí ve skutečnosti hubnout nechce. Chce dobře vypadat a dobře se cejtit. Takže v první řadě je podle mě dobrý si celkem jasně stanovit, co je vlastně tím přáním. Protože jak všichni dobře víme, na přání bacha. Oni by se totiž mohly splnit. Já si například přál mít před léty dokonalej stravovací systém a vyzkoušel díky tomu spoustu diet a nakonec jsem z toho skončil nedobrovolně na bezlepkový dietě. Takže se hodí mít cíl a chvíli o něm uvažovat. Aby člověk nespadnul do nějaký pasti, do který valstně vůbec nechce. Špatně se z ní totiž dostává ven. Tunelový vidění a tak...

No a co to znamená "bejt fit"? To já nevim...Pro někoho je to vyrýsovaný břicho, pro dalšího zaběhnout půlmaraton, pro třetího je to zvednout metrák ze země a vypadat dobře v plavkách. Na to ale nejsou třeba speciální diety, ani speciální režim. Je potřeba se rozumně hejbat (vzhledem k sobě, k aktivitě a tak dále), trávit čas na čerstvým vzduchu, spát a jinak regenerovat a jíst tak, aby to bylo pro člověka dlouhodobě udržitelný a aby to celý bylo smysluplný a dávalo to hlavu a patu i vzhledem k nastaveným cílům.

Ta dlouhodobá udržitelnost je něco, na co by člověk asi měl myslet především, pokud chce vypadat/bejt "fit", protože to je nějaká cesta, proces a i kdyby člověk chtěl vypadat jako Wolverine a povedlo se mu to, nějakým způsobem je třeba pokračovat v zaběhnutých kolejích, protože když se to člověku na rok/dva zase smekne, může bejt velice rychle tam, kde začal. Ono totiž vytvořit si nějakej základ, to vyžaduje čas a práci, ale do kytek to většinou jde mnohem rychleji, viz pověstný burzovní "Býk jde po schodech, zatímco medvěd letí z okna." Což je zároveň důvod, proč si myslim, že užívat zkratky a něco si vědomě zakazovat, není úplně cesta (pokud v tom nejsou ty zásadní zdravotní důvody). Protože všechno má tendenci vracet se jako bumerang...

Minule jsem například poslouchaj podcast, kde o tomhle problému zakazování si něčeho, byla řeč. Zazněl tam dobrej argument o tom, že je to jako s gumou (třeba v praku). Člověk si něco zakáže a má to tím pádem pořád na mysli. A guma se natahuje. Člověk nějakej pátek tenhle problém ignoruje, až úplně ignorovat nejde. Sanží se to vytěsnit, ale čím víc s tím bojuje, tím víc na danou věc myslí. Má toho, jak se říká, plnou hlavu. Až nakonec podlehne, guma povolí a jak rychle vystřelí, tak nemá tendenci vrátit se na počáteční místo, ale překročí ho a letí mnohem dál. A čím víc se guma natahuje, tím dál a rychleji potom vyletí.

Takže je podle mě lepší rovnou přemejšlet v dlouhodobým kontextu a měřítku. Je to sice zpravidla mnohem víc práce, ale známe tu bajku o želvě a zajícovi... :)

17.-22.2019

 • Zase se mi nechce vás detailně obtěžovat posledním skoro týdnem. Takže vám dneska spíš ukážu takovou rutinu, rozcvičku na ramena, kterou zpravidla dělám před tréninkem kruhů. To na videu je obyčejná dřevěná násada od koštěte a tohle jsou "jenom" ramena. Ta rutina jinak trvá 30 minut a precizně dokáže připravit zápěstí, lokty a celej vršek (i spodek když na to přijde) těla na nějakou těžší práci. O warm-upech obecně chci ale mluvit jindy.

 • Druhá poznámka se týká běhu. Dneska jsem si dával intervaly a do nich jsem zařadil metronom. Takže jsem běžel do tempa 170 bpm. Na tom je super, že člověk v podstatě musí sladit práci rukou, nohou i dech, protože jinak je to celý mimo rytmus a tudíž zle nedobře. Není to úplně snadný na soustředění, ale člověk z toho může hodně profitovat. Vůbec z celý tý práce na rytmus...

 • PS: Já mimochodem doufám, že vám nevadí to navrácení #cesky do mého deníku. V podstatě jsem si říkal, že když je to i článek...Vim, že bych to mohl i rozdělit, dokonce by to možná dávalo větší smysl, ale narovinu. Já se nejspíš nedokopu to psát zvlášť...  10012
  Daily Activity, Running, Walking
  Height
  185 cm
  Weight
  74 kg
  Body Fat
  %
  Waist
  cm
  Thighs
  cm
  Chest
  cm

  Sort:  


  Hey @bodie7, here is a little bit of BEER from @jjprac for you. Enjoy it!

  Každý žijeme v jiné bublině...

  !trdo
  !BEER

  Congratulations @krakonos, you successfuly trended the post shared by @bodie7!
  @bodie7 will receive 0.30885300 TRDO & @krakonos will get 0.20590200 TRDO curation in 3 Days from Post Created Date!

  "Call TRDO, Your Comment Worth Something!"

  To view or trade TRDO go to steem-engine.com
  Join TRDO Discord Channel or Join TRDO Web Site

  O to je to celý zajímavější :)

  !BEER  Hey @krakonos, here is a little bit of BEER from @bodie7 for you. Enjoy it!

  Je to v pohodě. Není důvod, proč by jsi to psal zvlášť. Jedině že bys měl potřebu postovat dva články :-)
  !trdo
  !BEER

  Congratulations @bucipuci, you successfuly trended the post shared by @bodie7!
  @bodie7 will receive 0.14537475 TRDO & @bucipuci will get 0.09691650 TRDO curation in 3 Days from Post Created Date!

  "Call TRDO, Your Comment Worth Something!"

  To view or trade TRDO go to steem-engine.com
  Join TRDO Discord Channel or Join TRDO Web Site  Hey @bucipuci, here is a little bit of BEER from @bodie7 for you. Enjoy it!  Hey @bodie7, here is a little bit of BEER from @bucipuci for you. Enjoy it!

  Tag cesky je v tvém obsáhlém reportu na místě ;)
  A ohledně stravy, všeho s mírou ;)

  !BEER
  !trdovoter

  Congratulations @jjprac, you successfuly trended the post shared by @bodie7!
  @bodie7 will receive 0.68878350 TRDO & @jjprac will get 0.45918900 TRDO curation in 3 Days from Post Created Date!

  "Call TRDO, Your Comment Worth Something!"

  To view or trade TRDO go to steem-engine.com
  Join TRDO Discord Channel or Join TRDO Web Site  Hey @jjprac, here is a little bit of BEER from @bodie7 for you. Enjoy it!

  Congratulations @jjprac, 2.85% upvote has been shared with your successful call on the post that shared by @bodie7!


  Support @trendotoken projects by delegating : 100SP , 200SP , 500SP , 1000SP , 2000SP  Hey @bodie7, here is a little bit of BEER from @krakonos for you. Enjoy it!

  Jo, tos napsal dobře 👌
  !trdo
  !BEER

  Posted using Partiko iOS

  Díks

  !BEER  Hey @rullicky, here is a little bit of BEER from @bodie7 for you. Enjoy it!

  Congratulations @rullicky, you successfuly trended the post shared by @bodie7!
  @bodie7 will receive 0.03174188 TRDO & @rullicky will get 0.02116125 TRDO curation in 3 Days from Post Created Date!

  "Call TRDO, Your Comment Worth Something!"

  To view or trade TRDO go to steem-engine.com
  Join TRDO Discord Channel or Join TRDO Web Site  Hey @bodie7, here is a little bit of BEER from @rullicky for you. Enjoy it!

  Congrats on providing Proof of Activity via your Actifit report!

  You have accordingly been rewarded 68.471 AFIT tokens for your effort in reaching 10012 activity, as well as your user rank and report quality!
  You also received an 0.75% upvote via @actifit account.
  Actifit rewards and upvotes are based on your:

  • User rank: which depends on your delegated SP, accumulated AFIT tokens, rewarded post count and recent rewarded activity.
  • Post score: which depends on your activity count, post content, post upvotes, quality comments, moderator review and user rank.

  To improve your user rank, delegate more, pile up more AFIT tokens, and post more.
  To improve your post score, get to the max activity count, work on improving your post content, improve your user rank, engage with the community to get more upvotes and quality comments.

  Actifit is now a Steem Witness. If you believe in our project, consider voting for us

  rulersig2.jpg
  Vote for Actifit as a Witness
  Chat with us on discord | Visit our website
  Download on playstore | Download on app store
  FAQs | Text Tutorial | Video Tutorial

  ta kočka je perfektní a ty se ani nesměješ, mě by to vyhodilo z konceptu a musel bych začít točit video znovu...

  No jo...

  Já sem ho jako zaregistroval, ale naštěstí jsem hneviděl co dělá, poněvadž to bych to fakt musel točit znova. Potom jsem se po něm akorát díval, protože se šel podívat na notebook a z toho jsem byl lehce nervózní :D

  Congratulations @bodie7, your post successfully recieved 1.17475313 TRDO from below listed TRENDO callers:

  @krakonos earned : 0.205902 TRDO curation
  @bucipuci earned : 0.0969165 TRDO curation
  @jjprac earned : 0.459189 TRDO curation
  @rullicky earned : 0.02116125 TRDO curation


  To view or trade TRDO go to steem-engine.com
  Join TRDO Discord Channel or Join TRDO Web Site

  Congratulations @bodie7! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

  You made more than 800 comments. Your next target is to reach 900 comments.

  You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
  If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

  You can upvote this notification to help all Steem users. Learn how here!

  Coin Marketplace

  STEEM 0.64
  TRX 0.10
  JST 0.074
  BTC 56898.72
  ETH 4526.78
  BNB 619.37
  SBD 7.16