Můj deník 2.-3.11.2019

in #actifit2 years ago (edited)

Fartlek

V běžecký terminologii existuje něco, čemu můžeme říkat indiánský běh a nebo taky fartlek. V podstatě se jedná o hru s rychlostí. Takže jinými slovy třeba chvíli člověk jde, pak běží, zrychlí a zase jde. A taková věc se dá dělat na dva základní způsoby. Buď čistě pocitově, nebo nějak metodicky. Například si může podle profilu tratě vybrat zrychlení do kopců a pomalý seběhy.

Čistě pocitovej fartlek, kdy skutečně člověk vychází z lvastních pocitů, z toho jak se při běhu/chůzi cejtí, bych já osobně doporučil lidem, který nemají v běhání konkrétní cíl. Protože pro spoustu lidí může být běh čistě relaxační věc, proč se potom honit za časem, nebo počtem kilometrů? Nějak postrádám pointu. To samý bych doporučil v případě, že běh je prostředek k hubnutí. Vyšší počet kilometrů a rychlejší tempo se totiž automaticky nerovná nižšímu počtu kilogramů na váze a méně centimetrů v pase. Mnohdy to dokonce může být naopak. Ale to by zase bylo na rozebrání těch slavných aerobních a anaerobních zón, o kterých já mám svoje pochybnosti a na kterých mi toho poměrně dost nesedí...

Každopádně z fartleku (tedy alespoň z mojí definice) se může taky stát celkem příjemnej společník pro dlouhý vycházky s focením, nebo třeba dovolený, kde toho chce člověk spoustu prošlapat. Jednak tráví svůj čas na čerstvým vzduchu (teda jak kde, v Praze ho asi moc nenajdeme) a druhak se tím dá ušetřit poměrně dost času.

V podstatě jde ale podle mě hlavně o to, že tahle forma běhu má svojí definici (jméno) a pro běžce (i chodce) všeho druhu je možná dobré jí znát. Protože někdo by třeba mohl přestat mít výčitky z toho, že se uprostřed běhu zastaví a něco si vyfotí, nebo se v klidu vydejchá změnou tempa. Místo zbytečnýho honění objemů a čaů, na který je zaměřen nejeden běžec, se tak člověk může zaměřit hlavně na to, aby si aktivitu užil a prospívala mu po fyzický i mentální stránce.

Pokud tedy nehodláte zlepšovat svoje maxima na 10, 20, nebo třeba 50 kilometrech a vaše běžecký cíle nejsou nikterak konkrétní, možná je dobrým nápadem přestat koukat na tempo a zaměřit se na vlastní prožitek. Běh totiž nemusí bejt jen drill a trénink...

2.11.2019

  • Já sem hlásil už v minulým deníku, že se chystáme na domácí burčák. A musím konstatovat, že letos to byl teda výživnej ročník! Probudil sem se v sobotu ráno úplně namol (ano já vim, že burčák by měl obsahovat méně alkoholu, než třeba víno, ale zase se dá s trochou nadsázky říct, že jsem možná vypil tu doporučenou roční dávku za 1 večer). Problém byl, že jsme měli absolvovat s @tttweety celodenní výlet. No nějak to dopadlo, viděli jsme kus republiky, ale fotky nemám. V tom opojení mě jednak nenapadlo fotit, druhak by o můj ksicht nikdo nestál.
  • Každopádně tréninku jsem z výše uvedených důvodů moc nedal. Večer jsem si alespoň střihnul pár desítek minut meditace. Mimochodem ono to vypadá jako sranda. Sedět a nehýbat se, ale když člověk 30 minut klečí...no schválně zkuste 10. Hlava začne protestovat jako první, tělo jako druhý. :)

3.11.2019

  • Tohle už víc připomínalo standartní den. Naráz jsem odcvičil něco málo k rozštěpu a u toho žongloval (to tak sedíte proti zdi, nohy od sebe jak zvládnete a žonglujete). Což má hned několik výhod. Jednak teda trénuje člověk dvě věci naráz, takže ušetří čas. Druhak si při žonglování musí dávat pozor na přesnost, protože zeď a sed mu nedovolí někam "cestovat" a pak mu taky míčky zpravidla padají do vymezenýho prostoru, takže není třeba se pro ně někam ohýbat.

  • Druhá fáze byl dragon squats (viz video), což je jedna z variant dřepů na jedný noze.

  • A třetí fáze tzv "dechová vlna. To máte tak, že člověk si někde přečte, že má dýchat do břicha. Jenže když nějakej pátek cvičíte, do toho to nějak studujete, tak si nějak nemůžete nevšimnout, že od dýchání je celej trup. Člověk může dýchat do břicha, ale taky do boků, nebo do zad. A taky může dýchat do hrudníku a ten se může roztahovat dopředu, dozadu i do stran. Jenže my už často máme hrudní koš hodně vytuhlej. Takže nadechnout se do hrudníku se zdá takřka nemožný (on nám pak díky tý ztuhlosti cestuje spíš nahoru a dolů). A přenos toho kyslíku při nějaký větší aktivitě pak není úplně ideální. Takže se na to dělaj různý cvičení. Jedno z nich je dechová vlna. O tom někdy potom...8885
Daily Activity, Walking

Sort:  

Na radost z pohybu ;-)
!trdo
!BEER

Congratulations @jjprac, you are successfuly trended the post that shared by @bodie7!
@bodie7 will receive 0.63559688 TRDO & @jjprac will get 0.42373125 TRDO curation in 3 Days from Post Created Date!

"Call TRDO, Your Comment Worth Something!"

To view or trade TRDO go to steem-engine.com
Join TRDO Discord Channel or Join TRDO Web Site

Dík :)

!BEERHey @jjprac, here is a little bit of BEER for you. Enjoy it!

Odpil sis to za jeden večer :) Někdo se s tím crcá jak dlouho :)


!BEER
!trdo

Congratulations @xlisto, you are successfuly trended the post that shared by @bodie7!
@bodie7 will receive 0.06743250 TRDO & @xlisto will get 0.04495500 TRDO curation in 3 Days from Post Created Date!

"Call TRDO, Your Comment Worth Something!"

To view or trade TRDO go to steem-engine.com
Join TRDO Discord Channel or Join TRDO Web SiteHey @bodie7, here is a little bit of BEER for you. Enjoy it!

Congrats on providing Proof of Activity via your Actifit report!

You have accordingly been rewarded 45.79 AFIT tokens for your effort in reaching 8885 activity, as well as your user rank and report quality!
You also received an 0.59% upvote via @actifit account.
Actifit rewards and upvotes are based on your:

  • User rank: which depends on your delegated SP, accumulated AFIT tokens, rewarded post count and recent rewarded activity.
  • Post score: which depends on your activity count, post content, post upvotes, quality comments, moderator review and user rank.

To improve your user rank, delegate more, pile up more AFIT tokens, and post more.
To improve your post score, get to the max activity count, work on improving your post content, improve your user rank, engage with the community to get more upvotes and quality comments.

Actifit is now a Steem Witness. If you believe in our project, consider voting for us

rulersig2.jpg
Vote for Actifit as a Witness
Chat with us on discord | Visit our website
Download on playstore | Download on app store
FAQs | Text Tutorial | Video Tutorial

!trdo
!BEER

Sorry, @krakonos you’ve reach daily limit of 10 successful TRDO calls!
Please try again tomorrow!

"Call TRDO, Your Comment Worth Something!"

To view or trade TRDO go to steem-engine.com
Join TRDO Discord Channel or Join TRDO Web Site

Congratulations @bodie7! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You got more than 900 replies. Your next target is to reach 1000 replies.

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:

SteemFest⁴ - Meet the Steemians Contest

You can upvote this notification to help all Steem users. Learn how here!

Congratulations @bodie7, your post successfully recieved 0.70302938 TRDO from below listed TRENDO callers:

@jjprac earned : 0.42373125 TRDO curation
@xlisto earned : 0.044955 TRDO curation


To view or trade TRDO go to steem-engine.com
Join TRDO Discord Channel or Join TRDO Web Site

Coin Marketplace

STEEM 0.76
TRX 0.09
JST 0.073
BTC 54812.07
ETH 4111.68
BNB 591.20
SBD 7.02