Vajina daraltma yöntemleri, yorumları, fiyatları (YOK ARTIK)

in #vajinadaraltma2 years ago (edited)

Vajina daraltma işlemi gerçekleştirmiş hanımların yorumlarını sizler için araştırdık ve en etkili çözümleri yazıya döktük. Bu yazımızda; Ameliyatla, lazerle, kremle, limonla ve çok daha etkili bilinmeyen vajina daraltma yöntemlerini bulacaksınız.

1 ) CERRAHİ YÖNTEMLE VAJİNA DARALTMA ESTETİK AMELİYATI ( VAJİNOPLASTİ )

cerrahi vajina daraltma.png

Vajinoplasti Nedir ?

Vajinoplasti, kadınlarda yaş ilerlemesi, vajinal doğum gibi sebeplerden dolayı, sıkılığını kaybeden vajinanın, cerrahi yöntemlerle eski sıkı dokusuna kavuşmasını sağlayan bir ameliyat türüdür.

Halk arasında vajina daraltma ameliyatı olarak da bilinen vajinoplasti sayesinde genişleyen ve sıkı dokusunu kaybeden vajina daraltılmakta, eski haline getirilmektedir.

Kaynak; Vajinoplasti

Vajina Daraltma Ameliyatı Hangi Doktor Yapar ?

Birçok sebepten dolayı genişleyen ve sıkı dokusunu kaybeden vajinanın eski haline getirilmesini amaçlayan vajina daraltma ameliyatını, Jinekolog hekimler yapmaktadır.

Alanında uzman jinekolog hekimler, vajina daraltma ameliyatı olmak isteyen hastaları öncelikle muayene eder ve bu ameliyatın gerekli olup olmadığına, gerekliyse daraltmanın ne kadar olacağına karar verir ve sonrasında ameliyatı gerçekleştirir.

Vajina Daraltma Ameliyatı Devlet Karşılıyor mu ?

Vajina daraltma ameliyatı estetik amaçlı ameliyatlardır. Kişi vücudunda beğenmediği herhangi bir yerini tamamen kendi isteği doğrultusunda değiştirmekte ve ameliyat olmaktadır. Bu sebeple de devlet hastaneleri estetik ameliyatları yapmamaktadır.

Vajina daraltma ameliyatı da estetik amaçlı ameliyat olduğundan dolayı genel olarak devlet hastanelerinde yapılmaz. Yapılan bazı devlet hastaneleri mevcut olsa da, kişinin bu durumda doktor seçme hakkı bulunmamakta ve birçok sıkıntı yaşanmaktadır.

Ayrıca diğer estetik ameliyatlarda olduğu gibi, vajina daraltma ameliyatını da SGK karşılamamakta, kişinin para ödemesi gerekmektedir. Yapılan özel sağlık sigortaları da vajina daraltma ameliyatlarında geçerli değildir.

Vajina Daraltma Ameliyatından Sonra Dikişi Kaç Günde İyileşir ?

Vajina daraltma ameliyatından sonra hastalarda genelde ağrı ve şişlik oluşmaktadır. Ayrıca hem içeriden hem de dışarıdan dikişler atılmaktadır.

Vajina daraltma ameliyatında kullanılan dikişler, estetik dikiş olduğundan dolayı sonrasında doktora gidip dikiş aldırma işlemi yapılmayacaktır. Ameliyat esnasında atılan dikişler, 2-3 hafta içerisinde kendiliğinden eriyecektir.

Vajina Daraltma Ameliyatı Kalıcı mı ?

Vajina daraltma ameliyatlarında elde edilen sıkılık kalıcıdır. Ameliyattan sonra tekrardan vajinal yani normal doğum yapılmadığı sürece, ameliyat sırasında elde edilen sıkılık ömür boyu korunur, tekrar bir genişleme yaşanmaz.

Fakat ameliyat olan kadın ileride tekrardan normal doğum yaparsa o zaman vajinada tekrar genişleme olabilir ve yeni bir müdahale gerekebilir.

Ayrıca ameliyat sonrası yaşa bağlı olan vajina genişlemesinin de görülme sıklığı çok azdır.

Vajina Daraltma Ameliyatı Fiyatı Ne Kadar ?

Vajina daraltma ameliyatları SGK tarafından karşılanmadığı gibi, kişinin özel sağlık sigortasından da karşılanmayacaktır. Hal böyle olunca genelde özel hastane ve kliniklerde yapılan vajina daraltma ameliyatlarının maliyetleri oldukça yüksektir.

Hiçbir hastane veya klinik doğrudan ve sabit bir fiyat vermemekte ve fiyat bilgisi almak isteyen hastaları ön muayeneye davet etmektedir. Bu sebeple vajina daraltma ameliyatının sabit bir fiyatı bulunmamakta ve tercih edilecek hastaneye göre değişkenlik göstermektedir.

Vajina Daraltma Ameliyatı Olanların Yorumları

Vajina daraltma ameliyatı olan kadınların ameliyattan önce ve sonra yaşadıkları, kendilerinde gördükleri değişimleri içeren bir araştırma sonucunda genel olarak ortak yorumları ;

• Farklı renklerde akıntı görülmesi
• Vajinada ağrı ve sızı oluşması
• Vajinal kanamaların yaşanması gibi olumsuzlukların görüldüğü olmuştur.

Ayrıca izni dahilinde birkaç hastanın kişisel yorumlarını direkt olarak aktarmak gerekirse,

Gülseren / İstanbul

40 yaşında ve 3 çocuk annesi bir kadınım. 3 çocuğumu da normal doğumla dünyaya getirdim. Bu sebeple vajinamda yıllar içerisinde genişleme oldu ve bu durum hem beni hem de eşimi rahatsız etmeye başladı. Psikolojik olarak kendimi kötü hissettiğim bir dönemde vajina daraltma ameliyatı olmaya karar verdim. Ameliyatım iyi geçti fakat sonrasında oluşan ağrı ve cinsel ilişki sırasındaki hassasiyet hala tam geçmediğinden dolayı biraz şikayetçiyim.

Zeliha / Nevşehir

Ben 34 yaşında, 2 çocuk annesi ve çalışan bir kadınım. İlk doğumumdan sonra vajina daraltma ameliyatı oldum, çok fazla farklı renklerde akıntılarım ve kanamalarım oldu. Bu akıntılar uzun bir süre devam etti. Sonrasında tekrar hamile kaldım ve sezaryen doğuma uygun olmadığım için ikinci çocuğumu da normal yolla dünyaya getirdim ve ne yazık ki vajina tekrar genişledi ve ameliyatın etkisi gitmiş oldu.

Cansu / Muğla

30 yaşında, ikiz çocuk annesiyim. Normalde sezaryen doğum yapacaktım fakat ameliyat olmak ve onun zorluklarıyla uğraşmak istemediğim için son anda normal doğum yapmaya karar verdim. Fakat ikiz bebek doğurmak benim için hiç kolay olmadı, zorlu bir doğum sonrasında çocuklarımı dünyaya getirdim. Doğumdan bir süre sonra vajinamın genişlediğini ve beni çok fazla rahatsız etmeye başladığını fark ettim. Vajina daraltma operasyonu geçirdim fakat bu defa olması gerektiğinden daha dar olmuştu ve cinsel ilişkide büyük sıkıntılar yaşadım. Bir sürü işlemden geçerek yine operasyona girdim fakat bu süreçler beni fazlasıyla yordu. Ağrısı, sızısı ve akıntıları da cabası oldu.

2) LAZERLE VAJİNA DARALTMA

Lazerli Vajina Daraltma.png

Lazerle Vajina Daraltma İşe Yarıyor mu ?

Eski sıkı dokusunun kaybeden ve bununla birlikte birçok problemi de yanında getiren vajina genişlemelerinde kullanılan bir diğer yöntem de lazerle vajina daraltma işlemidir.

Lazerle vajina daraltma yöntemi, hafif ve orta düzeydeki genişliklerde uygulanmaktadır. Vajina genişlemesi orta düzeyin üstündeyse bu aşamada lazerle vajina daraltma işlemi çok faydalı olmayacaktır.

Lazerle Vajina Daraltma Etkisi Ne Kadar Sürer ?

Lazerle vajina daraltma işlemi tek seansta sonuçlanmaz. Operasyonun etkisinin görülmesi için 6 hafta aralıklarla en az 2-3 defa tekrarlanması gerekmektedir. Altı hafta aralıklarla tekrarlanan lazerle vajina daraltma yönteminin aynı zamanda senede bir kere daha tekrarlanması gerekmektedir.

Yani aslında lazerle vajina daraltma etkisi uzun ömürlü değildir. Uzmanlar altı haftalık aralıklarla 2-3 seansta sonlanan bu işlemin aynı zamanda senede bir kere daha tekrarlanmasını önermektedir. Lazerle vajina daraltma yöntemi için 1 senelik etkiye sahiptir demek mümkündür.

Lazerle Vajina Daraltma Kaç Seans ?

Lazerle vajina daralma yöntemi son zamanlarda, cerrahi operasyona göre daha çok tercih edilmektedir. Fakat tabii ki tek seansta sonuç alınamamaktadır.

Lazerle vajina daraltma işleminden istenilen sonucun alınması için en az 3 seans gerekmekte ve bu seanslar arasında da en az 6 haftalık bir sürenin olması şarttır.

Lazerle Vajina Daraltma Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazerle vajina daraltma işlemi sonrasında hasta aynı gün normal yaşantısına dönebilmektedir. İşlemden sonra en az bir hafta cinsel ilişkiye girmeme dışında herhangi dikkat edilmesi gereken bir durum söz konusu değildir. İşlemden bir hafta sonra cinsel ilişki de serbest olmaktadır.

Lazerle Vajina Daraltma Yan Etkileri

Lazerle vajina daraltma işleminden sonra ilk gün;
• Ateş
• Bulantı
• Eklem ağrıları
• Baş ağrısı
• Halsizlik gibi şikayetler görünebilir.

Vajina Daraltma Lazer Fiyatları

Lazerle vajina daraltma işlemi devlet hastanelerinde değil, özel hastanelerde yapılmaktadır. Özel hastane fiyatları da hastaneden hastaneye değişiklik göstermekle beraber, bu bir estetik işlem olduğundan dolayı oldukça maliyetlidir.

Hastaneler sabit bir fiyat vermemektedir. Hastanın durumuna göre ve uygulanacak seans sayısına göre vajina daraltma lazer fiyatları değişkenlik göstermektedir. Sabit bir fiyatı yoktur. Ancak kişi doktora muayene olduktan sonra, yapılacak işlemlere göre fiyat belirlenecektir.

Lazerle Vajina Daraltma Yaptıranların Yorumları

Lazerle vajina daraltma yaptıranların yorumlarına baktığımızda genel olarak seansların sıklığından ve bu seansların muhakkak senede bir kez yenilenmesi gerektiğinden şikayetçi olmuşlardır.

Tek seans yetmemekte, muhakkak en az 3 ve daha fazla seans yapılmaktadır. Bu da hem uzun hem maliyetli hem de yorucu bir süreç olmaktadır.

Selma / Ankara

Yaptığım normal doğumlar sonrasında vajina genişlemesi problemi yaşadım. Bu sebeple ağrısız ve sızısız olduğuna inandığım lazerle vajina daraltma işlemi yaptırdım fakat hiç memnun kalmadım. Çünkü tek seansın yeterli olacağını düşünürken ne yazık ki bana 5 seans yapıldı ve tam faydasını göremedim. Ayrıca her seans sonrasında çok halsiz kalıp günlerce eklem ağrısı çektim.

Tülin / Kocaeli

Vajina genişlemesi şikayetiyle gittiğim doktorum bana artık cerrahi yönteme gerek kalmadığını, ameliyatsız bir şekilde lazerle de bu işlemi yapabileceklerini söyledi. Ben de sevinip kabul ettim fakat hem beklediğim gibi olmadı hem de her sene lazer operasyonunu yenilemek zorunda kalmak beni gerçekten çok yordu.

Şenay / Mersin

Hiç doğum yapmamış olmama rağmen, vücudumdan kaynaklı olarak vajina kaslarım oldukça esnekti. Bu sebeple erken yaşta vajina genişlemesi problemiyle karşı karşıya kaldım. Ameliyat olmaktan korktuğum için lazerle vajina daraltma işlemi yaptırdım. Ben genel olarak memnun kaldım ve beklediğim sonucu aldım. Beni yoran tek şey, her sene bu işlemi yeniletmem gerekmesi ve seans aralıklarının uzun olması.

3) LİMONLA VAJİNA DARALTMA

Limonla vajina daraltma yontemi.png

Limon Sürmek Vajinayı Daraltır mı ?

Limon kullanarak vajina daraltma işlemi aslında bilimsel olmayan fakat uzun senelerdir kullanılan bir yöntemdir. Her ne kadar bilimsel olmasa da hatta limonun asidik özelliğinden kaynaklı riskli olsa da limon suyu kullanmak, vajinaya limon sürmek zamanla kasların sıkılaşmasını sağlamakta ve vajinayı daraltmaktadır.

Bu işlemi yaparken, vajinanın içine limonun kaçmamasına özen göstermelisiniz. Ayrıca bir defa limon kullanmak elbette beklenen etkiyi vermeyecektir. İstenilen sonuca ulaşmak için belli aralıklarla limon kullanmanız gerekecektir.

Limon Vajinaya Zarar Verir mi ?

Limon doğası gereği asidik bir yapıya sahiptir. Vücut üzerindeki yaralarla ya da hassas bölgelerle temasında oldukça can yakıcı olabilir. Bu sebeple limonu vajina daraltmada kullanacak olan kişilerin bu duruma dikkat etmesi gerekmektedir.

Vajina oldukça hassas bir bölgedir. Bu sebeple içerisinde asit bulunduran limonla temasa geçtiğinde, can yakıcı şekilde yanma ve ağrı oluşabilir. Ayrıca limon suyu bir süre sonra kuruyarak o bölgeyi tahriş edebilir.

Limon vajinaya zarar verir mi sorusunun cevabı aslında evet olmaktadır. Hem asidik yapısı hem de bir süre sonra ciltte kuruyarak tahrişe sebep olması nedeniyle, limonun vajinaya çok yararı olduğu söylenemez.

Limonun Cinsel Organa Faydası

Kadınlarda cinsel organa limon sürülmesi ya da limon suyuyla bakım yapılması, genişleyen vajinayı daraltma özelliğine sahiptir. Vajinanın limon aracılığıyla daralmasını isteyen kadınların bu işlemi sadece bir kere değil, belli periyotlarla birçok kez yapması gerekmektedir.

Tabii ki bunun zararları ve riskleri de bulunmaktadır. En önemli riskler; limonun yakıcı özelliği sebebiyle vajinanın yanması, hassasiyet oluşması ve tahriş olmasıdır.

Ayrıca limon tüketmenin ya da limon suyu içmenin de cinsel yaşama oldukça faydası bulunmaktadır. Limon tüketmek cinsel isteği arttırır ve isteksizliği ortadan kaldırır. Limon suyunun içinde bulunan maddelerin vücutta heyecan yarattığı ve bu heyecanın da cinsel ilişkiye olumlu katkılarının bulunduğu da uzmanlar tarafından söylenmektedir.

4) KEGEL EGZERSİZİ VAJİNA DARALTMA

Kegel egzersizi vajina daraltma.png

Kegel Pozisyonu Nedir ?

Kegel egzersizini yaparken rahat bir konumda ve doğru pozisyonda olmanız gerekmektedir. Kegel egzersizinin en doğru pozisyonu oturarak ya da uzanarak olmaktadır. Burada dikkat etmeniz gereken nokta; karın ve kalça kaslarınızın rahat olmasıdır.

Kegel Egzersizi ile Vajina Daralır mı ?

Kegel egzersizleri, vajina etrafındaki kasların güçlenmesini sağlayan egzersizlerdir. Halk arasında pelvik taban egzersizleri olarak da bilinen kegel egzersizleri, düzenli yapıldığında kasların güçlenmesiyle birlikte vajinanın daralmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda idrar kaçırma gibi sorunların önüne de geçmektedir.

Nasıl ki vücudumuzun diğer bölgeleri için egzersiz yaptığımızda kaslar güçlenip kendini toparlıyorsa, kegel egzersizi de düzenli yapıldığında vajina etrafındaki kasları güçlendirir, toparlanmasını sağlar ve böylelikle zaman içerisinde vajinanın daralmasında da faydalı olur.

Vajinaya Kegel Egzersizi Nasıl Yapılır ?

Kegel egzersizini yapabilmek için bu egzersizde kullanılan Pelvik taban kasının bilinmesi ve bulunması önemlidir. Pelvik taban kasını bulabilmek için ;

• Tuvalete gidip idrarınızı yapmaya başlayın.
• İdrar yapma hızınızı arttırın
• Hızınızı arttırdıktan sonra bir anda idrar yapmayı durdurun
• İdrar yapmayı durdurduğunuz anda geriye çekilen kas olacaktır
• Bu geriye çekilen kas Pelvik Taban Kasıdır.

Kegel egzersizini yapabilmek için kullanmanız gereken kası vücudunuzda az önce anlattığım yöntemle bulup hissettikten sonra ;

  1. Kendinize rahat bir pozisyon ayarlayın, oturarak ya da uzanarak yapabilirsiniz.
  2. Pelvik taban kasınızı sıkın ve 5 saniye tutun.
  3. Sonrasında 5 saniye dinlendirin.
  4. 5 saniye sıkıp 5 saniye dinlendirme işlemini en az 6-7 defa tekrarlayın.
  5. Kasılıp dinlenmeye alışan kası bu defa 10 saniye boyunca sıkmaya çalışın.
  6. 10 saniye dinlendirin.
  7. Zamanınız oldukça bu işlemleri gün içerisinde 4-5 defa tekrar edebilirsiniz.

DİKKAT : Eğer kegel egzersizi yaparken karın ve bel bölgenizde ağrı hissediyorsanız, bu egzersizi yanlış yapıyorsunuz demektir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız, doğru kas grubunu çalıştırmak için Pelvik taban kasınızı doğru bulmayı tekrar denemelisiniz.

5) VAJİNA DARALTMA KREMİ

Vagifirming vajina daraltici krem.png

Vajina Daraltıcı Krem Nedir ?

Vajina daraltıcı kremler, zaman içerisinde çeşitli sebeplerden dolayı eski sıkılığını kaybetmiş ve genişlemiş olan vajinanın eski dokusuna kavuşmasını, sıkılaşması ve daralmasını sağlayan kremlerdir. Piyasada birden çok fazla çeşidi bulunmaktadır.

Vajina Daraltıcı Kremler İşe Yarar mı ?

Vajina daraltıcı kremler birçok yönteme göre daha etkilidir. Piyasada çeşit çeşit vajina daraltma kremi bulunmaktadır. Burada önemli olan; gerçekten işe yarayacak, içerisinde kimyasal madde barındırmayan doğal bir ürünü bulmaktır.

Gerçekten doğal olan ve içeriği özenle hazırlanmış bir krem, genişlemiş olan vajinayı, gevşemiş olan kasları zaman içerisinde onararak eski haline getirir ve sıkı kaslara kavuşmanızı sağlar.

Piyasadaki kremler arasında, Vagifirming Vajina Daraltıcı krem en etkili olan ve içerisinde vücuda zarar verecek kimyasal madde bulundurmayan kremdir.

Vajina Daraltma Kremi Nasıl Kullanılır ?

Vajina daraltmak için üretilen kremler, tıpkı diğer kremler gibi masaj hareketleriyle yavaş yavaş vajinaya sürülür ve iyice yedirilir. Etkisinin tam anlamıyla görülmesi için muhakkak kremin kullanma talimatı okunmalı ve uygulanmalıdır.

En iyi Vajina Daraltma Kremi Hangisi ?

Vajinanın daralmasını sağlayarak gerek cinsel anlamda gerek sağlık açısından olumlu fayda vermeyi hedefleyen kremler arasında seçim yaparken, alacağınız kremin içeriğine dikkat etmek çok önemlidir. İçeriğinde kimyasal madde bulundurmayan, doğal bileşenlerden oluşan ve sağlık bakanlığınca onaylı krem kullanmak gerekir.

Tüm bu kriterlere uyan ve gerek kullanıcı yorumları gerek uzman görüşleri ışığında alanında en iyisi seçilen krem ; Vagifirming Vajina Daraltıcı Kremdir.

Vagifirming Vajina Daraltıcı Krem içeriğinde hiçbir şekilde kimyasal madde bulundurmamaktadır. Tamamen doğal ürünlerin karışımından elde edilen Vagifirming vajina daraltıcı krem, düzenli kullanımda vajinayı daraltır ve vajina genişlemesinin getirdiği tüm sorunları ortadan kaldırır.

Vagifirming Vajina Daraltıcı Krem Eczanede

Her eczanenin tıbbi ilaç dışında sattıkları ürün için anlaşmış olduğu firma farklıdır. Bu tarz ürünler üretildikten sonra ana firmadan, aracı firmalarla piyasaya sürülürler. Bu sebeple Vagifirming Kremi her eczanede bulamayabilirsiniz.

Vagifirming Vajina Daraltıcı Kremi Fiyatı

Vagifirming Vajina Daraltıcı Krem fiyatları, satıldığı eczane, aktar ve internet sitesine göre değişiklik göstermektedir. Aşağıya bırakacağım linkten hem en güvenilir hem de en uygun fiyatlı Vagifirming vajina daraltıcı kremi temin edebilirsiniz

Vagifirming Kreminin Resmi Satış Sitesine Buradan Ulaşabilirsiniz.

Vagifirming Vajina Daraltma Kremi Kullananların Yorumları

Hülya / Ankara

30 yaşında genç bir kadınım. Beş kilo ağırlığındaki bebeğimi normal doğumla ve çok zorlu bir süreçle dünyaya getirdim. Doğum sırasında çok fazla müdahale yapıldığı için ve bebeğimin kilosu da fazla olduğu için doğum sonrasında vajina genişlemesi problemi yaşadım. Ne yapabilirim diye araştırırken karşıma Vagifirming Vajina Daraltma Kremi çıktı. Ameliyat olmak, cerrahi bir işlem yaptırmak istemediğim için denemeye karar verdim ve gerçekten de daha ilk kullanımda faydasını görmeye başladım. Burada ki püf nokta sabırlı olmak ve kremi düzenli bir şekilde kullanmak.

Öykü / Manisa

Merhaba, 72 yaşındaki babaannem çok sık idrar kaçırıyor, tuvaletini tutamıyordu. Toplum içerisinde mahcup olup hep yalnız kalmak istiyordu. Doktora göründüğümüzde, normal yolla dünyaya getirilen 3 çocuk ve yaş ilerlemesine bağlı olarak vajina genişleme problemi olduğunu bu sebeple idrar kaçırdığını öğrendik. Yaşı gereği ne cerrahi operasyon ne de lazer yöntemini kabul etmedi. Hatta bir ara eskiden duymuş olduğu limon suyu kullanmayı denedi fakat çok canı yandığı için devam ettiremedi. Ben tesadüfen Vagifirming Kremi keşfedince denemesi için babaanneme aldım ve gerçekten de çok işe yaradı. Düzenli kullanımdan sonra idrar kaçırma şikayetleri azalarak tamamen bitti.

Emel / Mersin

Henüz 35 yaşında ve hiç çocuk doğurmamış evli bir kadın olmama rağmen vajina genişlemesi problemiyle karşılaştım. Doktora göründüğümde, vücudumun kas yapısıyla ilgili olduğunu, vajina kaslarımın gevşediğini öğrendim. Birçok yönteme başvurdum fakat sonuç alamadım. Arkadaşımın tavsiyesiyle Vagifirming Kremi kullanmaya başladım. Kullanmaya başlayalı çok olmadı ama vajina daralmasını hissediyor gibiyim. Zamanla neler olacak, nasıl bir etki gösterecek ben de heyecanla bekliyorum.

Kaynak: Vagifirming vajina sıkılaştırıcı krem

6) TONGKAT MADURA VAJİNA DARALTICI STİCK

Tongkat madura stick vajina daraltici stick.png

Binlerce kadının ortak sorunu olan vajina genişlemesi, idrar kaçırma, vajinada kötü koku ve gerekli vajinal ıslaklığı sağlayamama gibi problemlerde en etkili yöntemlerden birisi Tongkat Madura Stick kullanmaktır.

Tongkat Madura Stick, çubuk şeklinde üretilen, kullanımı oldukça kolay ve içerisinde kimyasal madde bulundurmayan bir üründür. Tongkat Madura Stick sadece vajina daraltma için değil, birçok kadınsal şikayetin çözümünde kullanılır.

İdrar kaçırma problemi, vajina genişlemesinden dolayı ortaya çıkmaktadır. Tongkat Madura Stick vajina daraltıcı özelliği sayesinde idrar kaçırma sorununu tamamen çözer.

Aynı zamanda içinde bulunan bileşenler sayesinde, vajina içinin temizlenmesini sağlayarak hem enfeksiyon oluşumunu engeller hem de kötü kokuyu kaynağından yok eder.

Ve yine birçok kadının cinsel ilişki sırasında salgılaması gereken sıvıyı salgılayamama ve bundan dolayı cinsel ilişkiden haz alamama sorununda da etkilidir. Vajinal sıvının artmasında ve ıslaklığın sağlanmasında oldukça etkili olan Tongkat Madura Stick çok sayıda çiftin daha mutlu olmasını sağlamıştır.

Tongkat Madura Nedir ?

Tongkat Madura Stick vajina daraltıcı, genişleyen vajinayı daraltmak amacıyla kullanılan ve alanında oldukça başarılı olan bir üründür. Ürün yaklaşık 10 cmlik bir stick şeklinde olup kullanımı oldukça kolaydır.

Tongkat Madura Ne İşe Yarar ?

• Genişlemiş olan vajinanın eski sıkı yapısına kavuşmasını sağlar.
• Vajina içerisinde oluşan enfeksiyonları temizler.
• Daraltıcı özelliği sayesinde cinsel birliktelikten alınan hazzı arttırır.
• Cinsel isteksizliği ortadan kaldırır.
• Vajinal ıslaklığın artmasında yardımcı olur.
• Vajina içerisinde oluşan kötü kokuyu engeller.

Tongkat Madura Vajina Daraltıcı Nasıl Kullanılır ?

Tongkat Madura vajina daraltıcı ürün, çubuk şeklinde beyaz renkli bir üründür. Kullanımı oldukça kolay ve pratiktir.

• Tongkat Madura’yı kullanmadan önce vajina temizliği yapılır ve kurulanır.
• Kendinizi rahat hissettiğiniz bir konumda, örneğin uzanarak, ürün vajinaya yerleştirilir.
• 2-3 dakika boyunca vajina içinde kalması sağlanır.
• Ufak dairesel masaj hareketleri yapmak, üründen alınan verimi arttıracaktır.
Kullanımı oldukça kolay olan Tongkat Madura Vajina Daraltıcı Stick, vajina daraltmada en etkili yöntemdir.

Tongkat Madura Stick Kullananların Yorumları

Neriman / Antalya

Üçüncü doğumdan sonra vajina genişlemesi problemiyle karşı karşıya kaldım ve bu durum cinsel birliktelikte hem beni hem de eşimi çok rahatsız etti. Cinsel isteğimiz azalmış ve bu durum evliliğimizi zedelemeye başlamıştı. Arkadaş tavsiyesi üzerine Tongkat Madura kullanmaya başladım. Gerçekten de bir süre sonra etkisini gördüm. Çok teşekkür ederim.

Serap / Sinop

Hem idrar kaçırma hem de cinsel ilişkiden keyif alamama sorunlarıyla jinekolog hekime gittim. Vajina genişlemesi olduğunu bu durumun birçok kadında gözlemlendiğini ve normal olduğunu öğrendim. Çözümünü sorunca bana cerrahi işlem yapılması gerektiğini söylediler. Tabii ki bundan korktuğum için bunu yaptırmak istemedim. İnternette araştırma yaparken Tongkat Madura Vajina Daraltıcı ile karşılaştım. Ameliyattan korktuğum için denemeye karar verdim ve gerçekten de faydasını gördüm. İkinci kullanımdan sonra şikayetlerim azalmaya başladı, şimdi ise tamamen ortadan kalktı.

Leyla / Van

Arkadaşım bir sohbetimizde bana Tongkat Madura kullandığını ve çok memnun kaldığını söylemişti. Ben de merak edip ne işe yaradığını öğrenince almak istedim çünkü vajinal koku problemi yaşıyordum. Ürünü kullanmaya başladıktan sonra vajinamdaki kötü kokunun fark edilir şekilde azaldığını gözlemledim. Bu durum beni çok memnun etti. Şimdi kullanmaya devam ediyorum.

Tongkat Ajimat Madura Resmi Satış Sitesine Buradan Ulaşabilirsiniz.

Coin Marketplace

STEEM 0.25
TRX 0.14
JST 0.035
BTC 51655.79
ETH 2993.98
USDT 1.00
SBD 4.21