[Travel_008] Park rozrywki - Tropical Islands

in travel •  4 months ago

tropicalisland_05.JPG

W Niemczech pod Berlinem, znajduje się ciekawa atrakcja turystyczna zwłaszcza dla tych, którzy w te zimne dni, chcieliby przenieść się do ciepłych krajów. To park rozrywki Tropical Islands – Tropikalne Wyspy. Atrakcję zlokalizowano na starym lotnisku w hali, pełniącej dawniej funkcję stoczni dla sterowców. Budynek jest ogromny. Na stojąco zmieściłaby się w nim Statua Wolności, a na leżąco Wieża Eiffla.

tropicalisland_01.JPG

W obiekcie utrzymywana jest wysoka, tropikalna temperatura przez cały rok. Pierwotnie park znajdował się tylko wewnątrz hali, ale po jego rozbudowie dostępne są również wodne atrakcje na zewnątrz.

tropicalisland_02.JPG

tropicalisland_09.JPG

tropicalisland_11.JPG

tropicalisland_03.JPG

Jest to głównie park wodny. Znajdują się tutaj jak w każdym aquaparku baseny, zjeżdżalnie, bicze wodne itp. Ale wszystko to usytuowane jest wśród tropikalnej roślinności. Przy jednym z basenów odtworzona jest prawdziwa plaża: wysypano piasek, rozstawiono leżaki, dostosowano architekturę budynków, a w tle rozwieszono ogromny plakat z widokiem na niebo, które zlewa się z morzem, czyli naszym basenem.

tropicalisland_04.JPG

tropicalisland_06.JPG

tropicalisland_12.JPG

Dopóki nie spojrzy się w górę na dach, to rzeczywiście można poczuć się jak na tropikalnej wyspie. Z drugiej jednak strony, patrząc z dalszej perspektywy na całość, wygląda to kosmicznie. Można odnieść wrażenie jakby się było na obcej planecie, a to jest jedyna ludzka osada jaka przetrwała ;)

tropicalisland_08.JPG

Strefa basenowa to tylko część całego parku. Poza tym można pospacerować po największym na świecie zadaszonym, tropikalnym lesie wśród prawdziwych roślin i zwierząt lub wybrać się do tropikalnej wioski, w której zlokalizowano oprócz ciekawych budowli, sklepy, bary i restauracje. Można również zagrać w minigolfa, siatkówkę lub polecieć balonem. Dodatkowo w ciągu dnia na scenie odbywają się różne pokazy tancerzy, żonglerów i akrobatów.

tropicalisland_14.JPG

tropicalisland_13.JPG

Oddzielnie płatną atrakcją jest strefa saun i wypoczynku – największa w Europie. Można się tam wyciszyć i zrelaksować z dala od hałasów z części basenowej. Po wcześniejszym zamówieniu można skorzystać z usług masażystów.
Dzięki tak licznym atrakcjom, w parku można spędzić cały dzień, a nawet noc. Obiekt otwarty jest od 6:00 do 24:00, dla gości z biletem dziennym. Jednak w hali można wykupić nocleg, w namiocie lub domku, i wówczas obiekt dostępny jest 24 godziny.

tropicalisland_07.JPG

plan.JPG Plan atrakcji zaczerpnięty ze strony parku. Kliknij, aby powiększyć.

satelita.JPG Hala widoczna z satelity. Źródło: Mapy Google.

mapa.JPG Lokalizacja parku. Źródło: Mapy Google.


EN: If you like this post, you may also like the previous ones in this category:
PL: Jeżeli podoba się Tobie ten post, to może spodobają Ci się również poprzednie z tej kategorii:

Walencja (Hiszpania) #6 - ogród

Explore Poland: aliens were here!? | Poznaj Polskę: kosmici tu byli!?


EN: Remember that your vote is valid only for 7 days after the creation of the post. Therefore, if you think that the content of this or previous post was interesting, vote here and follow me not to miss others. See you to next post.
PL: Pamiętaj, że Twój głos ważny jest tylko przez 7 dni od utworzenia postu. Dlatego jeżeli uważasz, że treść tego lub poprzedniego postu była interesująca zagłosuj tutaj i obserwuj, aby nie przegapić kolejnych. Do zobaczenia.
Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Przyjacielu, dodaj tag #pl-travelfeed (np. zamiast pl-podroze albo pl-blog), to otrzymasz dodtakowe wsparcie od społeczności podróżniczej i resteem kontem @pl-travelfeed :) W dodatku masz szanse wygrać trochę Steema (co tydzień najlepszy post tego tagu dostaje).

·

Dziękuję za cenną podpowiedź. Spróbuję to zmienić.

·
·

Gratulacje! Twojej wysokiej jakości treść podróżnicza została wybrana przez @saunter, kuratora @pl-travelfeed, do otrzymania 100% upvote, resteem oraz podbicia całym trailem @travelfeed! Twój post jest naprawdę się wyjątkowy! Artykuł ma szansę na wyróżnienie w cotygodniowym podsumowaniu @pl-travelfeed. Dziękujemy za to, że jesteś częścią społeczności TravelFeed!

komentarz.png

Dowiedz się więcej o TravelFeed klikając na baner powyżej i dołącz do naszej społeczności na Discord.

·
·
·

Dziękuję za docenienie. Takie opinie motywują mnie to dalszego tworzenia. Świetnego dnia dla wszystkich ☺

I tak nic nie zastąpi prawdziwej plaży i słonej wody z oceanu :D