Poland ❤✈steemCreated with Sketch.

in #travel2 years ago

Hi !

 • I had few months in which I was stressed with exams at school, because this is my last year from high school. The exam named in our country “Bacalaureat” it’s important for my college. Before to sustain the exam, I had to prepare with some tests similarly with the final exam.
 • I missed you all and I’m happy to see your posts and to know more about your life. I looked at some posts in feed and I was surprised that there are people who knows the value of this platform, exactly how I see.
  I have a holiday in which I came to Poland with my friends in order to improve my knowledge and English, meet new people and see another places.
 • Firstly, I want to say that people in Poland are very nice. Before I reached the Warsaw airport, I spoke to some of the people I knew there. They made me a beautiful surprise and waited with flowers. It seemed like a very beautiful gesture. The city I came to is called Zabrze. After I unpacked and accommodated with the hotel and the area, I visited Katowice, where I saw some great landscapes. I'll show you a few of them.

WhatsApp Image 2019-03-30 at 19.58.16.jpeg

WhatsApp Image 2019-03-30 at 19.58.11.jpeg

WhatsApp Image 2019-03-30 at 19.58.12.jpeg

And a beautiful picture during the flight

WhatsApp Image 2019-03-30 at 20.00.39.jpeg

  Thanks for stopping by!
Sort:  

Bążur @madalinabucur!


Witamy na #polish, czyli polskim tagu Steem! Moim zadaniem jest wprowadzenie Cię w tajniki sieci.

  - Użytkownicy sieci nie lubią plagiatów, oszustw, promowania piramid finansowych i obrażania innych. Warto mieć to na uwadze publikując wpis.
  - Jeśli wpis zawiera duże dawki wulgaryzmów, pornografii i treści dla dorosłych, rozważ użycie tagu nsfw.
  - Uważaj na oszustwa! Różne osoby mogą próbować wyciągnąć od Ciebie tokeny lub delegacje (prośby, klikanie w linki, próby przejęcia Twojego hasła do konta). W razie wątpliwości wejdź na Chat Polskiej społeczności i zapytaj o zaistniałą sytuację.
  - Chat Steemit Polska to otwarty chat całej polskiej społeczności. Kliknij w ten link aby go uruchomić. Chat nie jest zintegrowany ze Steem - zakładasz tam zwykłe konto, podobnie jak w wielu usługach sieciowych. Wygodnie jest jednak użyć takiego samego nicka jak na Steem.
  - Zachęcamy Cię do odwiedzenia FAQ na steemweb.pl, gdzie możesz dowiedzieć się mnóstwa rzeczy związanych ze Steemem. Jest to wybór najlepszych poradników stworzonych przez doświadczonych użytkowników platformy.
  - Nie wiesz jakich tagów użyć do wpisu? Zajrzyj na listę tagów lub wybierz coś z drzewa tagów.. Odpowiednie tagi zwiększą zasięg twoich postów i nagrody z nich!
  - Zapisz hasło w bezpiecznych miejscach! Jeśli je utracisz, to nigdy już nie odzyskasz konta!

Baw się dobrze!