Tematy Tygodnia #60: WYNIKI

Głosy zostały oddane i macie przed sobą wyniki Tematów Tygodnia z edycji #60.

Liczba autorów: 9
Liczba postów: 10
Liczba głosujących: 10 (+1 spóźniony)
Sponsor: @kryptojanusz
Dodatek od sponsora: 40 STEEM

Ważne informacje!

Ta edycja to także odcinek specjalny, ponieważ ponownie pomagamy naszej Teresce - adoptowanej córce na odległość, której polska społeczność dzięki inicjatywie @barbarossastudio pomaga w lepszym życiu. Obecnie trwa zbiórka na paczkę dla dziewczynki - jedzenie, lekarstwa, bielizna, artykuły szkolne, środki czystości i tego typu rzeczy. Każdy z was może pomóc! @assayer zadeklarował, że za każdy post zgłoszony w ramach Tematów Tygodnia #60 wpłaci 10 zł na konto Tereski!

Wyniki

3. miejsce

Liczba punktów: 10
Autor: @grecki-bazar-ewy
Post: Jak to ze mną i z naszym #polish było... (#tematygodnia)
Fragment tekstu: Jakoś tak wyszło, że nie napisałam posta z okazji mojej rocznicy na Steem. Pojawiłam się tutaj 27 czerwca 2017 roku, kiedy trwało upalne greckie lato. Cykady odgrywały swoje miłosne melodie a ja zalogowałam się na Steem. Niedługo nadejdzie kolejne lato i stukną mi 2 lata na naszym #polish :)

2. miejsce

Liczba punktów: 11
Autor: @nieidealna.mama
Post: Chłopiec w kartonie... Dziecko, po którym płakała cała Ameryka
Fragment tekstu: W jednej z dzielnic Filadelfii, Fox Chase, przy Sasquehanna Road znajdował się mały lasek, z którego mieszkańcy zrobili sobie nielegalne wysypisko śmieci. Dookoła lasy, pola i kilka domów. Lasek był dosyć dobrze ukryty, znajdował się daleko od głównych dróg. Jedynie osoby, które znały dobrze okolice, tj. mieszkańcy lub osoby często tamtędy przejeżdżające, mogły wiedzieć o tym właśnie nielegalnym wysypisku śmieci. To właśnie tam, osiemnastoletni John Powroznik 25 lutego 1957 roku odnalazł ciało dziecka w kartonie.

1. miejsce

Liczba punktów: 15
Autor: @bowess
Post: Łacina – z przewodu pokarmowego do polszczyzny
Fragment tekstu: W języku polskim mamy wiele latynizmów, czyli słów pochodzących z łaciny. Pisałam już o łacińskich nazwach kolorów i o popularnych zwrotach, które czasem cytujemy w oryginalnym brzmieniu i zapisie, a dziś przewędrujemy językoznawczo przez przewód pokarmowy. Aby prawidłowo zidentyfikować deklinację rzeczownika, słowniki podają zawsze mianownik i dopełniacz. Co ciekawe, wiele słów pochodzi właśnie od łacińskiego dopełniacza (Genetivus).

Poza podium

Dziękujemy także wszystkim pozostałym użytkownikom za wzięcie udziału w tym etapie Tematów Tygodnia, którym nie udało się uzyskać wystarczającej liczby punktów do podium: @baro89, @fervi, @julietlucy, @lesiopm, @malina1979 i @marszum.


Dla przypomnienia: wszystkie zasady są opisane w regulaminie.

Sort:  

Dziękuję bardzo za Wasze głosy, @assayer'owi za hojne wsparcie adopcji, a wszystkim piszącym za udział!

Coin Marketplace

STEEM 0.19
TRX 0.15
JST 0.029
BTC 62817.54
ETH 2573.14
USDT 1.00
SBD 2.74