Macierzyństwo widziane oczami młodej mamy

in tematygodnia •  11 months ago 

Miłość bezwarunkowa istnieje. To miłość, która płynie od mamy do dziecka. Dopiero kiedy sami stajemy się rodzicami ją dostrzegamy. To wtedy też dostrzegamy cały trud jaki włożyła nasza mama w nasze wychowanie. Trud i poświęcenie.

41447980_1873520172714692_1935348908238569472_n.jpg

Życie człowieka wygląda jak sinusoida - raz jest dobrze, raz gorzej. Tak samo jest z macierzyństwem. Ale .. jakkolwiek by nie było, zawsze my mamy się nie poddajemy. Zawsze działamy na 100% lub więcej. Taka już nasza natura. Pojawiają się dobre chwile, ale też i te złe, które niosą chwile zwątpienia, pytania...

W dzisiejszych czasach media społecznościowe, telewizja, prasa przedstawiają niestety tylko te dobre aspekty macierzyństwa. Nie pokazują tego realnego, prawdziwego życia.

Screen Shot 2018-10-13 at 10.34.45 PM.png

*

Odkąd zostałam mamą zaczęłam jeszcze bardziej podziwiać swoją mamę. Dopiero teraz potrafię dostrzec jej trud i ... poświęcenie jakiego dokonała. Poświęcić całe swoje życie dla pieluch, płaczu, zabaw, 1ooo głupich pytań to nie lada wyzwanie. Poświęcić swoją karierę zawodową to jeszcze większe wyzwanie.

*

Screen Shot 2018-10-13 at 10.39.19 PM.png

Macierzyństwo nie jest usłane tylko kwiatami - to każdy z nas wie. Jednak jest to jeden z najlepszych elementów naszego życia. Uczy nas wiele od życia. To wtedy stajemy się bardziej cierpliwi, cieszymy się z rzeczy, z których kiedyś byśmy się nie cieszyli. Macierzyństwo robi z nas lepszych ludzi. Macierzyństwo sprawia, że nie jesteśmy samolubami - musimy poświęcić się dla kogoś. Macierzyństwo niesie ze sobą wiele wyrzeczeń, ale ... warto. Dla każdego uśmiechu, spojrzenia z tym charakterystycznym błyskiem w oku czy tego śmiechu.Tekst został napisany w kontekście Tematy Tygodnia #50 temat trzeci - świadome macierzyństwo.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Duża już i jaka uśmiechnięta :)) tak bycie mamą to duże poświęcenie, zgadzam się, ale może dobrze ze nie wiedziałam jak bardzo wiele sie zmieni bo być może ze strachu nie zdecydowałabym się na dziecko. Warto mimo wszystko i tak myslec trochę o sobie i o swoich potrzebach, w końcu szczesliwa mama to szczęśliwe dziecko :)).

Jaka kluska śliczna :P Laleczka.
Lukier z obrazka w reklamach, gdzie jest słoneczko, firaneczki, mamusia i tatuś uśmiechnięci z kompletem białych zębów, a między nimi śpiące rozkosznie niemowlę, ten lukier zdarła Agnieszka Chylińska swego czasu. Opisała szczerze swoje samopoczucie od góry to dołu, dosłownie. O niewyspaniu, bolących brodawkach bo ssak nie miał litości, a niżej to przytaczać nie będę. I co za to zebrała? Ogólną zj***bkę, bo jak mogła tak napisać - przecież to cud narodzin a macierzyństwo jeszcze większy... rozumiecie.
Dziś wiele mam odważnie pisze o baby blues (depresji poporodowej) i bardzo dobrze, trzeba o tym głośno mówić i pisać.
Kiedyś też depresja występowała tylko żadna mama nie miała prawa się do tego przyznać, nawet pisnąć o tym.