Welcome to Steempress

in #steempress4 years ago

Site açmak ya da bir blog sayfası kurmak ile ilgili hiçbir şey bilmiyor olmama rağmen steemit' de gezinirken dikkatimi çeken @steempress-io hesabının bazı yazılara oy vermesi, neden oy veriyor merakını uyandırmasıyla birlikte şu anda bulunduğum siteyi açmış bulunuyorum. ''Aslında ben açmadım ancak bu konuya daha sonra geleceğim.''


@steempress-io hesabının açıklama kısmında bulunan linke girdiğim de aslında hala ne yapmam gerektiğini anlamamıştım. @steempress-io hesabı belirli etiketlerde bulunan yazılara oy veriyor ancak neden veriyor kısmını çözememiştim. Yazılan bazı yazıların alt kısımlarında bulunan linklere tıkladığımda genellik kendi sitelerine yönlendirildiğim de taşlar yerine oturmaya başlamıştı. Oy alan her hesap aslında yazılarını kendi sitelerinde yayınlıyor ve daha sonrasında bu yazılar steemit hesaplarında yayınlanıyor.

Bu durumda benim gibi site açmayı hiç bilmeyen ve yazılımdan anlamayanların yaptığı klasik tavırlarından olan site açmakla ilgili araştırmalara başladım ancak sonuç beklendiği gibi boşa çıktı.

Bu süreç tabi ki beni boşver ya seviyesine getirdikten sonra discord kanalından belki birşeyler öğrenirim diye düşünerek SteemPress discord kanalına katılım linkine tıkladım. Burada ilk dikkatimi çeken şey turkish kanalı oldu.


 

Bu kanalı görünce tabi ki sevindim. Sonuçta bir discord kanalıda iletişime geçebileceğim ve derdimi anlayacak Türklerin olması daha doğrusu yabancı dilim olmadığı için Türkçe konuşarak yardım alabileceğim insanların olması gerçekten güzel bir şeydi için. Burada ki arkadaşların yazılarını okuduktan sonra tekrar denemelere başladım ancak sonuç yine hüsrandı. @damla arkadaşımızın yayınlamış olduğu yazı herşeyi açıkca anlatsa da sorun en başta yani site açma kısmında tıkanıp kalıyordu. En sonunda birinden yardım istemeye karar verdim. İşte bu noktada da discord ismi @sedatyildiz olan (steemit ismi nedir bilmiyorum) arkadaşımıza durumumu anlattım. Gerçekten ne kadar teşekkür etsem azdır kendisine çünkü benim iki gündür hiçbirşekilde çözemediğim sorunumu hemen çözdü ve bu siteyi bana hazırladı. Gerisi zaten basit şeylerdi. @damla 'nın yayınladığı yazıda ki adımlarla küçük ayarlar yapıp yazınızı yazmak. Bu yazımı da hem yaşadığım steempress maceramı anlatmak hemde bana yardımını esirgemeyen @sedatyildiz 'a teşekkür etmek için paylaşıyorum. Wordpress maceramda ki ilk yazıda bakalım başlarken ki amacım olan @steempress-io hesabından oy alabilecek miyim bunu da gerçekten merak ediyorum.

 

Bazen başladığım amaçlarla ulaştığım hedef arasında gerçekten büyük farklar oluyor. Bu da aslında en büyük örneği oldu benim açımdan. Ufak bir steem oyu için çıktığım bu yolda wordpress de yazı yazarak kendi sitem de yayınlar hale geldim. Belki birçok kişi önemsizdir ancak bu deneyim benim için gerçekten büyük bir adım oldu. Site kurmak ile ilğili merakım henüz geçmedi ve bu yolda da uğraşlarım devam edecek.

 


Posted from my blog with SteemPress : https://trbtc.timeets.xyz/2018/06/23/welcome-to-steempress/

Sort:  

Rica ederim hiç önemli değil, yayın hayatınızda başarılar bol kazançlar.

Sağolun hocam. Umarım hepimiz hedeflediğimiz yollarda başarılı oluruz.

Coin Marketplace

STEEM 0.26
TRX 0.07
JST 0.033
BTC 23839.08
ETH 1778.64
USDT 1.00
SBD 3.26