Yapılabilecek En Basit Sporlar

in #steempress3 years ago


Kaynak: hurriyet.com.tr

Basit Sporlar Nelerdir ?


Merhaba sayın okuyucular. Bugün ki makalemiz gene sağlıkla ilgili. Yapılabilecek en basit sporlardan bahsedeceğiz. Bir çoğumuz daha önce spor yapmadığımız ve yaşımızın ilerlemesi gibi sebeplerle spor yapmaya karşı ön yargılıyızdır. Halbuki yapılabilecek ve bizi zorlamayacak çok basit sporlarda vardır. Uzun süre hareketsiz kalmış ve hamlamış bir vücut için zaten uygun olan da basit bir sporla başlamaktır. İsteğe göre ilerleyen zamanlarda daha ağır sporlara geçebilirsiniz. Yapılabilecek basit sporlar şunlardır:

  • Yürüyüş: Yürüyüş yapmak yürümek için engeli olmayan her insanın yapabileceği basit ve masrafsız bir spordur. Öncelikle kendinize uygun bir ayakkabı seçmelisiniz. Aksi taktirde vücut sağlığımızı korumaya çalışırken bozabiliriz. Uygun bir ayakkabı bulduktan sonra sıra uygun bir yer bulmaya geldi. Caddelerde ya da koşu bandında yürümektense doğa ile baş başa toprağın üzerinde yürümek her zaman daha iyidir. Bu şekilde ciğerleriniz de oksijen dolar. Yürürken yaşınıza ve sağlığınıza uygun şekilde yürümelisiniz. Aksi halde istenmeyen sonuçlar doğabilir.
  • Halı saha ya da parkta basketbol: Her kişinin çocukluğundan beri bu iki etkinlikten birine ilgisi mutlaka vardır. Yaşınız kaç olursa olsun bu etkinliklere devam edebilirsiniz. En azından haftada bir kere deneyebilirsiniz. Her iki spor da vücudunuzu dinçleştirecektir. Fakat bu iki sporu da yaparken dikkatli olmalı kendimizi ve başkalarını sakatlanmamalıyız. Aynı zamanda bu sporları yapmadan önce mutlaka ısınmalıyız. Bu sayede vücudumuz daha hazır hale gelir. Ayrıca yaptığımız koşulara dikkat etmeli ani koşular ve duruşlardan olabildiğince kaçınmalı lorantide bir oyun oynamalıyız.
  • Ev Sporları: Evde tek başına yapabileceğiniz bir çok spor bulunmaktadır. Devir teknoloji devri ve internet sayesinde istediğimiz her türlü bilgiye ulaşabiliyoruz. Ağırlık ve fitness hareketlerinin bir çoğunu videolu ve resimli olarak google aracılığı ile bulabiliriz. Spor salonuna gitmeye vakti olmayan ya da durumu olmayan kişiler evine uygun bir fiyatla dumble seti alabilir. Ya da plates bantları kullanarak da istediğiniz her hareketi yapabilirsiniz. Eğer hiç birini istemiyorsanız sadece vücutla yapılan bir çok hareket bulunmaktadır.
Evet sevgili arkadaşlar. En önemlisi bahane bulmamalı ve spor yapmaya biyerden başlamalıyız. Ne olursa olsun ne kadar olursa olsun devamlı yapılan spor mutlaka sonuç verecektir.

Posted from my blog with SteemPress : https://hkmusic.timeets.com/2018/10/20/yapilabilecek-en-basit-sporlar/
Sort:  

Congratulations @hkmusic! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of upvotes

Click on the badge to view your Board of Honor.
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:

SteemitBoard Ranking update - Resteem and Resteemed added

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!

Coin Marketplace

STEEM 0.50
TRX 0.09
JST 0.065
BTC 50700.08
ETH 4315.06
BNB 579.77
SBD 6.33