Pytania początkującego o steemitsteemCreated with Sketch.

in steemit •  2 years ago  (edited)

Jestem na steemit od niedawna i mimo, że projekt mi się bardzo spodobał i trochę godzin już czytam o tym systemie to mam kilka pytań i niejasności. Będzie mi miło jak koledzy będący tu dłużej wyjaśnią mi kilka kwestii.


1. Jak najlepiej kupować STEEM POWER - testowo kupiłem ok. 35 STEEM POWER przez kliknięcie BUY i przeniesiony zostałem na: https://blocktrades.us/ tam za bitcoiny kupiłem STEEM POWER przypisany do mojego konta... tylko sprawdziłem, że 1BTC to 3574.595 (w chwili sprawdzania) a chcąc kupić BTC za STEEM i biorąc tą samą wartość (3574.595) dostanę 0.94716969 BTC. Czyli serwis od wymiany bierze ponad 2,5% prowizji od każdej transakcji.

A jakbym chciał np. za BTC kupić STEEM na np. bittrexie (gdzie prowizja jest 0,25%)  i potem przypisać je do konta - jest taka opcja? 


2. W zakładce Wallet jest mój obecny STEEM POWER - po wspomnianym zakupie wynosi 35.584 STEEM, pod tym jest jak rozumiem "tymczasowy" STEEM POWER i teraz:

2.1 - on jest na jaki czas?

2.2 - od czego zależy jego wartość? (bo widziałem użytkowników którzy mają duuużo większy tymczasowy STEEM POWER).

2.3 - widziałem też osoby z "tymczasowym" STEEM POWER na minusie - skąd się on wziął? Ktoś im zminusował czy sami "oddali"?

2.4 - testowo zmniejszyłem STEEM POWER o 1 tylko on nadal jest taki jak był, gdzieś przewinęła mi się informaja, że chyba po 7 dniach zostanie "przerzucony" tak?

2.5 - przy zmniejszaniu mam info: "That's ~2.7 STEEM per week." czyli to jest info ile za mój obecny STEEM POWER dostaje co tydzień nowych STEEM? Jeżeli tak, to po 52 tygodniach w roku będę mieć ok 140 nowych STEEM? Czytałem, że inflacja jest na poziomie 100% z tego nie wszystko otrzymują posiadacze STEEM POWER - to mi się nie zgadza, bo teoretycznie powinienem otrzymać ok. 25-30 STEEM po roku a nie 140. Gdzie jest błąd w mojej analizie?


3. Czy 1 osoba może mieć więcej niż jedno konto? I nie chodzi mi tu o nabijanie sobie "votów" tylko rozważam tematyczny nazwijmy tylko kanał o tym czym się zajmuję zawodowo - czyli marketingu internetowym. A moje obecne konto jest póki co o wszystkim i osoby które mnie subskrybowały miałyby mieszankę wszystkiego - a przez to mogłyby się zrazić gdyby tylko chciały o tematyce marketingowej.


4. Da się gdzieś (poprzez jakiś dodatkowy portal/program) śledzić wybrane tagi? Czyli mieć tablicę na której będą tylko tagi które wybiorę. A jeszcze lepiej by była opcja np. wpis który ma równocześnie 2 tagi.


5. Od jakiej kwoty (posiadanego steem power) pojawia się suwak przy głosowaniu ?

Pytam dlatego, że chciałbym z troszeczkę większą gotówką wejść do steemit. I chciałbym szczegółowo dowiedzieć się jak to działa więc wybaczcie tak szczegółowe i dociekliwe pytania - ale chcę mieć jasność jak to działa.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Odpowiadając na Twoje czwarte pytanie jest taki alternatywny serwis busy.org, na który logujesz się tymi samymi danymi, co na steemit.com i tam możesz obserwować poszczególne tagi oznaczając je gwiazdką. Więcej info nt. busy.org i tego jakie dodatkowe jeszcze funkcje oferuje znajdziesz w tym wpisie https://busy.org/steemit/@lipszczak/busy-org-5-reasons-why-is-better-than-steemit-com

·

I dzięki Ci za to dobry człowieku

·

Super opisane, dzięki :) !

blocktrades jest kantorem.

Kantory zwykle (albo zawsze?) mają trochę gorszą cenę każdego krypto, względem giełd. Dlaczego tak jest, bo kantory często działają w oparciu o giełdę.

Jeżeli chodzi o najtańszy sposób zakupu SteemPower, to najtaniej wychodzi, gdy kupi się STEEM na giełdzie, gdzie STEEM jest najtańszy: https://coinmarketcap.com/currencies/steem/#markets

a potem robi się tym STEEMem PowerUp według sposobu, który opisał @andzi76.

·

Dzięki za info, właśnie przetestowałem jak napisał andzi76 i wszystko przeszło bez problemów.
A jaki jest ogólny czas powrotu z STEEM POWER na zewnętrzną giełdę. Czy poza tym 7 dniami gdzie STEEM POWER wraca na STEEM coś jeszcze się czeka?

·
·

Aby zamienić Steem Power na Steem musisz zrobić Power Down. Trwa to 13 tygodni i co tydzień jest "wypłacana" 1/13 wybranej wartości do twojego walleta.

Mogę Tobie powiedzieć jak ja wymieniam Steem na SP kupiłem na Bittrex Steem przelałem na Steemit i wymieniłem na SP. Mając Steem naciskasz strzałkę obok i otwiera się panel z różnymi opcjami, wciskasz Power Up automatycznie masz wymienione Steem na SP

·

Dzięki, udało mi się :)

·
·

Cieszę się że teraz ja, mogłem komuś pomóc.

Zauważyłem, że niepoprawnie wykonujesz przelewy:

Pole memo to opcjonalny opis przelewu. Giełdy używają pola memo, jako sposobu na indentyfikacje klientów, bowiem wszystko przyjmują na jedno konto np. @poloniex/@bittrex.

Bittrex mi generuje unikalne ID, które ja mogę wykorzystać wpłacając na giełdę swoje środki z dowolnego konto (np. @noisy, @noisy2, itd). Jeżeli bym nic nie umieścił w polu memo, środki te dalej trafiły by do bittrexa, ale bittrex nie wiedziałby do kogo je przydzielić u siebie na giełdzie.

W drugą stronę, wykonując przelew z giełdy na swoje konto, wystarczy, że podasz tylko swój login. To twój login jest twoim adresem.

Wpisywanie publiczneog klucza w memo, jest błędem, który bardzo łatwo może spowodować utratę konto, jeżeli pewnego razu przez przypadek pomylisz się i użyjesz swojego klucza prywatnego.

Dokładnie na tym polegał "atak", który miałem okazję przeprowadzić kilka miesięcy temu, a który później został opisany na niebezpiecznik.pl

·

OK, dzięki za info.

·

Ja tak samo zrobiłem przelew. Trzeba najpierw wcisnąć
SHOW PRIVATE KEY żeby zobaczyć klucz prywatny tak?
Bez tego klucza prywatnego nic nikt nie zrobi, tylko podane memo jak kolega zrobił i ja konto jest bezpieczne tak?

·
·

Trzeba najpierw wcisnąć SHOW PRIVATE KEY żeby zobaczyć klucz prywatny tak?

Jeżeli ktoś nie rozumie czym są i jak działają klucze, lepiej by ich nie używał. Bo się pomyli i ktoś mu ukradnie konto i wyczyści z kasy i będzie płacz..

·
·
·

Dziękuję, ale w ten sposób jak kolega zrobił i ja,jest to bezpieczne tak.?

  ·  2 years ago (edited)
  1. Suwak mowia ze od 150 SP
·

Mam więcej niż 150 i jeszcze nie widziałem suwaka, może dlatego że mój power nie ma 100%.
Muszę wstrzymać się na jakieś 2 dni z głosowaniem aż power się odnowi na 100% może wtedy się pojawi

·
·
·
·
·

Dzięki ale sorry i tak za dużo jeszcze z tego nie rozumiem, ale myślę że po woli jakoś się ważnych rzeczy nauczę

·