SP-GROUP Raport Tygodniowy #2 [16.10.2018]

in #sp-group3 years ago (edited)

... czyli tydzień z życia grupy w pigułce.


Zestawienie dotyczy okresu od 09.10 do 15.10.2018 r.wspieramy_dobre_tresci.png

Nie tylko te, które wychodzą spod pióra członków grupy.

Wspólne konto grupowe jest zasilane dobrowolnymi delegacjami i w tej chwili siła głosu wynosi 0,11 $ (100% VP). Wspiera ono publikacje członków grupy, ale nie tylko.

Wytypowany przez nas kurator @julietlucy codziennie wybiera jeden polski artykuł, którego autorem jest osoba spoza grupy i oddaje na niego głos z konta sp-group.

Lista artykułów, które otrzymały nasze wsparcie w okresie od 02.10 do 08.10.2018 r.:statystyki.png

Dane zamykające omawiany tydzień:

  • Grupa liczy 44 osoby, które opublikowały łącznie 144 wpisy.

  • STEEM POWER: 1 734,829 SP (w tym delegacja: +1 702,618 SP)

  • Wartość głosu: 0,11 $ (100% VP)

Zainteresowanych szczegółową analizą dotyczącą grupy zapraszam do lektury zestawienia statystycznego publikowanego co miesiąc: SP-Group statystyki 21.09.2018r..

Najnowsze zestawienie statystyczne pojawi się już w tym tygodniu.konkursy.pngprojekty.png

... czyli każda aktywność wykraczająca poza publikację treści na Steemit i głosowanie.

Znajdziecie tutaj informacje zarówno o indywidualnych inicjatywach członków grupy jak i wszelkich pomysłach na włączenie się w życie społeczności Steemit i działalność na rzecz jej rozwoju.

PROJEKTY INDYWIDUALNE

  • Pasjonat gier karcianych @imperfect-one oraz @foodini zapraszają Was do swego nowego projektu - grupy Summoner’s Tribe zrzeszającej zarówno starych wyjadaczy jak i świeżych adeptów SteemMonsters. Jeśli dopiero zaczynasz, to w grupie Summoner’s Tribe będziesz mógł rozwinąć swoje umiejętności pod okiem doświadczonych graczy. Grupa planuje atrakcyjne konkursy, w których będzie można zdobyć nowe karty. Jeden z nich już trwa: https://steemit.com/steemmonsters/@the.tribe/ze6fl5ih

Śledź profil grupy: @the.tribe i bądź na bieżąco!


PROJEKTY SPOŁECZNOŚCI

  • kuratorstwo: członkowie sp-group będący kuratorami tagów
Kuratortag
@pkocjan#pl-rekodzielo
@rozku#pl-blog
@sisters#pl-kobieta
@andzi76#pl-muzyka
@kapitanpolak#pl-gry
@kusior#pl-filmy
@michalx2008x#pl-emocjonalnie


sp-group.png

Kim jesteśmy? Co nas napędza? Jaki cel przyświecał założycielom grupy?

To trudne pytania, które warto zadać wielu osobom... Pasja? Eksperyment społeczny? Żądza zysku? Altruizm?

Założenia są od początku takie same - maksymalizacja zysków członków grupy poprzez budowanie wspólnego, silnego konta głównie w oparciu o delegacje. Jest to względnie dobre zabezpieczenie przed ewentualnymi nadużyciami ze strony administratorów konta - każdy z nas może wycofać swój wkład.

Chcemy budować swoją siłę ale i dzielić się nią - stąd wspomniane powyżej projekty i pomysły na udział w życiu polskiej społeczności na Steemit.

Kto może zostać członkiem grupy?

Nie będziemy udawać, że przyjmujemy każdego chętnego. Oprócz wspomnianych już celów założyciele grupy kierowali się także chęcią ucieczki od odnawiających się regularnie konfliktów pomiędzy największymi graczami na #polish. Chcemy uniknąć tego typu wojenek we własnym gronie, dlatego dajemy sobie prawo do decydowania, z kim chcemy przebywać "bliżej" na naszym małym, prywatnym skrawku internetowej przestrzeni.

Każdy członek grupy może zgłosić swojego kandydata, jednocześnie osoba chętna może sama wystąpić z inicjatywą kontaktując się z nami poprzez steem chat. W obu przypadkach odbywa się głosowanie i przy 75% głosów na "tak" chętny może dołączyć do grupy.

Zasady panujące w grupie

Szczegółowy regulamin jest w trakcie opracowania i zostanie podany do ogólnej wiadomości.

O czym każdy potencjalny uczestnik grupy powinien wiedzieć - dopóki nie zostaną ustalone nowe zasady warunkiem otrzymywania głosów ze wspólnego konta sp-group jest delegacja o wysokości minimum 6 SP oraz umieszczenie pod wpisem tagu #sp-group. Wartość głosu zależy przede wszystkim od objętości i jakości wpisu.

Grupa posiada własny, zamknięty czat na discordapp.com.A teraz coś z zupełnie innej beczki!

Co tydzień znajdziecie tu maleńki wycinek z codzienności na czacie sp-group. Każdy fragment jest starannie wyselekcjonowany, odpowiednio przycięty i wyretuszowany przez nasz tajny Dział Propagandy.

Co dzieje się za zamkniętymi drzwiami?


Na tym kończymy Raport #2, zapraszamy na kolejne wydanie, już za tydzień.

Udanego tygodnia! ☺️Sort:  

Założenia są od początku takie same - maksymalizacja zysków członków grupy poprzez budowanie wspólnego, silnego konta głównie w oparciu o delegacje.

No ok, ale czy to nie oznacza, że właściciel konta zarabia na członkach drużyny? Bo nie dość, że ma najwięcej SP to jeszcze cały zysk z kuracji należy do niego, a te zyski, które by dostali inni - nie dostają

Czyli cała grupa oprócz jednej osoby ma niższe zarobki (a ta jedna ma zarobki innych osób)

Grupa w tydzień zarobiła 4.5SP mając 1.8k SP co powoduje, że ludzie tygodniowo tracą jakieś 0.015SP. Niewiele, ale powiedzmy, w skali roku (a niektórzy delegują więcej, więc tracą np. 0.1 - 0.2 Steemy / tydzień i więcej) to kilkadziesiąt dolarów, a z czasem zarobki konta głównego będą rosnąć, a drobnych ludzi - maleć

Witaj, moment ja czegoś nie rozumiem, jeszcze nie dawno sam zachęcałeś do oddelegowania SP do kogoś innego, np. do Twojego bota. Ponieważ na tym też się zarabia, to znaczy Ty też oszukujesz ludzi którzy oddelegują dla ciebie swoje środki, bo z kuracji Ty dostaniesz.

Witaj, nie ma przymusu oddelegowania bezpośrednio botu mocy, są osoby co podpinają się pod konto i mają zarobki. Każda forma jest akceptowalna.

To jak to w końcu jest, zarabia się na delegacji czy się traci ?

Jak chcesz. Jak płacisz bezpośrednio to nie dostajesz, jak pośrednio to dostajesz. Już pomijam, że delegacje są dobrowolne (a u was nie)

Hmm... 🤔 A czy w takiej sytuacji jak obliczyłeś (zakładam, że poprawnie bo nie chce mi się ani sprawdzać, ani za bardzo myśleć już) to przypadkiem nie wychodzi, że osoby z minimalną delegacją są na plusie?

Wystarczy, że otrzymają w tygodniu jeden głos 100% z konta sp-group. Załóżmy że jest on wart $0,10 (zaokrągliłam do obliczeń), odpada z tego 25% na nagrodę kuracyjną, czyli zostaje $0,075 co jest potem dzielone połowa na SBD połowa na SP. Powiedzmy zatem, że autor dostanie około 0,038 SBD i 0,037 SP.

Dobrze myślę czy coś pomieszałam? 😉

Dobrześ Waćpanna obrachowała, ale Twe niecne kalkulacyje nie pasują do propagowanej koncepcyji zawoalowanego złoczyństwa czyhającego tylko na okazyję, co by ostatni grosz wdowi i sierocy wyszarpać, a wyszarpawszy rozpuście się oddać, tudzież popaść w szpony hazardu, opilstwa lub też na inne niecne uczynki przeznaczyć ze szkodą powszechną dla bogobojnego narodu 🤣

Nie wiem czemu ukrywasz się za drugim kontem

Ale jedno nie wyklucza drugiego

Dziękuję, ale jak tagujecie pl-statystyka to podeprzyjcie to liczbami i tyle. Wynika, że ludzie tracą na sp-group i tracić będą. A mogliby zyskiwać.

Chyba, że gdzieś w obliczeniach popełniłem błąd, chociaż nie wydaje mi się (jedyne co dopuszczam, to jeszcze większe zarobki niż te co podałem)

Edit, obliczyłem:
Konto co zdeleguje 100SP traci 0.250 Steema tygodniowo (1 miesięcznie)
Konto co zdeleguje 6SP traci 0,015 Steema tygodniowo (0,06 Steema miesięcznie)

Nie są to może olbrzymie sumy, ale mając 12 Steemów można małego meetupa robić co roku :) Oczywiście mówimy tutaj o najgorszej sytuacji, czyli dzisiejszej, bo w skrajnych warunkach by tracili 60-70 Steemów rocznie

Albo nikt im nie policzył :)

Teraz mają okazję, możecie zrobić głosowanie czy ich część pieniędzy będzie oddawana czy nie. Jedni mogą chcieć, inni nie. Tyle.

Myślę, że temat wyczerpany

@fervi liczyć umiemy i nikomu to nie przeszkadza - teraz temat jest wyczerpany

Jaki śłodki misiu, aaaaawwww 😍