Sfokusowani #1

in sp-group •  4 months ago  (edited)

lens-3046269_1280.jpg

Witajcie!
Z tej strony @julietlucy
Jak doskonale wiemy jest wśród nas wielu fotografów i fotografów amatorów. Sama jestem jedną z tych osób. Wiem, że szczególnie początkującym fotografom nie jest zbyt łatwo się tutaj odnaleźć. Nieznajomość tagów, brak interakcji z innymi użytkownikami, zarobek zerowy mimo włożonej pracy... Sama przez to przechodziłam.

Teraz gdy początki mam już za sobą, znam tagi, wiem co można a co nie, kto zarabia a kto nie chciałabym pójść krok dalej i utworzyć cykliczną zabawę fotograficzną dla polskich steemian. Dla starych wyjadaczy takich jak ja ale również i chyba przede wszystkim dla tych, którzy pojawili się ostatnio i ciężko nam do nich trafić, bo często najzwyczajniej w świecie źle tagują.

Post ”Sfokusowani” będzie pojawiał się co poniedziałek. Będzie on zachęcał naszych fotografów i fotografów amatorów do skupienia się na danym temacie w tym tygodniu i opublikowaniu do soboty do północy postu zgłoszeniowego.

Post zgłoszeniowy powinien zawierać w tytule słowo „Sfokusowani”. W poście macie za zadanie umieścić niepublikowane wcześniej zdjęcie inspirowane tematem. Zdjęcie powinno zawierać dopisek gdzie, kiedy i czym było zrobione oraz krótki opis. Jedno zdjęcie na jednego autora. Publikacja musi zawierać tagi: #polish oraz #pl-fotografia. Zdjęcie musi zostać podlinkowane pod postem aktualnej zabawy.

Najlepsze zdjęcie według mojej opinii będzie nagradzane 100% głosem @sp-group.

Jeżeli zgłoszą się do nas sponsorzy nagrodzone zostaną trzy pierwsze miejsca według podziału: 1miejsce 50%, 2miejsce 30%, 3miejsce 20%.
Miejsca zostaną wyłonione na podstawie głosowania wszystkich steemian.

W „Niedzielniku” pojawiającym się na naszym grupowym koncie co niedziele będziemy publikować listę zgłoszeń. Macie tydzień na głosowanie. Głosowanie oczywiście w komentarzach pod „Niedzielnikiem”.

Głosować może każdy. Prawidłowo oddany głos:
1miejsce: @autor 3 pkt,
2miejsce: @autor 2 pkt,
3miejsce: @autor 1pkt.

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany zasad zabawy.
Jeżeli macie propozycje tematów, sugestie co do samej zabawy, jeżeli chcecie zostać sponsorami- piszcie w komentarzach pod postami "Sfokusowanych" lub na naszym discordzie.
https://discord.gg/rcvWrAD

Zapomniała bym!

Temat na ten tydzień to wiosna!
Sponsor na ten tydzień to

Tylko od Was zależy czy pójdziecie na łatwiznę i sfotografujecie trawę czy będziecie głębiej myśleć nad tematem i wymyślicie coś niebanalnego. A może jest coś co wyjątkowo dla Was kojarzy się z wiosną? Na przykład pierwsze promienie słońca bezczelnie wpraszające się do Waszych sypialni przez szczelinke między zasłonami?
Wszystkie zdjęcia przyjmiemy z szeroko otwartymi ramionami, bylebyście umieli wyjaśnić dlaczego akurat TO wybraliście na zdjęcie przedstawiające temat.

Ja-@julietlucy będę publikowała zdjęcia w zabawie, ale nie można oddawać na mnie głosów.

Pstrykajcie i dołączajcie do zabawy!Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Cieszę się że pojawiała się taka inicjatywa. Mam nadzieję że dzięki niej poznam jakiś nowych fotografów którzy prezentują w miarę średni poziom, bo powiem szczerze nawet na #photography ciężko znaleźć przyzwoite zdjęcia, a dobrych jest jak rodzynek w cieście z dyskontu za 4,99 za 500g:)

https://steemit.com/photography/@teo73/sfokusowani-wiosna-fox-at-the-backyard

20080502-094752.jpg

Dużo z nas zajmuje się fotografią "przy okazji" gdzieś w drodze między pracą a domem. Czasem aparatem, czasem telefonem, czasem kalkulatorem. Ale nieraz właśnie te najmniej doskonałe zdjęcia okazują się najlepsze. Sama mam kilka beznadziejnych zdjęć, kilka nawet opublikowałam, bo dla mnie były one piękne, mimo wszystko.
Być może dzięki konkursowi amatorzy będą starali się doścignąć choć trochę poziom profesjonalnych fotografów. Fajnie by też było gdyby bardziej doświadczeni, odwiedzali tych na niższym poziomie i dawali rady. Może przy okazji głosowania znajdą się osoby, które poza rozdaniem punktów napiszą kilka słów dodatkowo.
Niestety wysokość wynagrodzeń na steem zupełnie nie oddaje wartości tekstów czy piękna zdjęć, ale zawsze można się bawić ;)

To czym zdjęcie jest zrobione w ogóle nie ma znaczenia. Zwłaszcza przy publikacji w internecie. Gdzie większość ludzi przegląda to na smartfonach. Bardziej chodzi o estetykę, i podstawy kompozycji i kadrowania. Najczęstsze błędy które bardzo łatwo wyeliminować to krzywa linia horyzontu, bałagan na zdjęciu w sensie że nie wiadomo co dokładnie autor chciał nam pokazać.

Kiedyś byłem bardzo sfokusowany na technicznej jakości zdjęcia, już mi przeszło tym bardziej jeśli chodzi o fotografie reporterską, taką tu i teraz. Te zdjęcie nie musi być doskonale. Ale musi przekazać emocje, temat zdjęcia, musi mieć to coś.

Z tym odwiedzaniem i dawaniem rad to może być różnie, jeden się ucieszy podziękuję, drugi zbeszta za krytykę jego "dzieła". Ja osobiście bardzo chętnie OFE udzielić kilku rad osobom które będą chciały żebym się pochylił nad ich zdjęciami.

Posted using Partiko Android

Niewiele wiem o fotografii i sama amatorsko zajmuję się nią od niecałego roku, ale zgodzę się z Tobą. Swoim amatorskim zdaniem zupełnie zgadzam się z Twoim całym komentarzem.
Ja dużo bardziej zwracam uwagę na kompozycje czy właśnie linie horyzontu, na porządek na zdjęciu czy wykadrowaniu je w taki sposób, że mimo, że na zdjęciu znajduje się wiele to od razu wiemy o co chodzi i co jest w nim najważniejsze.
Zwracam też uwagę na opis zdjęcia, choćby miało to być jedno zdanie, zawsze daje plusa takim pracom.
Faktycznie zawsze jest ryzyko, że ktoś komu chcemy poradzić źle to odbierze. Ja na przykład bardo chętnie przyjmuje rady osób bardziej doświadczonych, dzięki nim mogę się czegoś nauczyć i rozwinąć.
Szkoda, że nie każdy jest taki otwarty na pomoc czy dyskusje, szczególnie tutaj na steem, mam czasem wrażenie, że brakuje tutaj interakcji pomiędzy różnymi fotografami i amatorami fotografii. A przecież z każdego jednego zdjęcia mogła by się wywiązać nieskończona dyskusja zarówno na temat miejsca wykonania, rodzaju fotografii, na temat tego jak osiągnąć efekt widoczny na zdjęciu.

Brawo :) super pomysł

Ciesze się, że się podoba i mam nadzieję, że część z nas będzie się spotykać co tydzień lub co dwa w zależności jak komu podpsuje temat. I nie dla nagród, ale dla zabawy i żeby robić to takie nasze wspólne miejsce dla fotografów i fotografów amatorów na Steem.

Dodaję od siebie na rzecz konkursu 5 STEEM. Powodzenia wszystkim :)

Dziękujemy @bartheek! Mam nadzieje, że i zdjęcie jakieś znajdziesz ;)

Nie ma sprawy :) Mam jeszcze parę niepublikowanych, ale głównie są to duble.

Super!
Bardzo cieszy mnie nowa inicjatywa. Sam bardzo lubię zarówno oglądać, jak i robić zdjęcia, więc chętnie wezmę udział w tej zabawie, a od siebie dorzucę symboliczne 2 SBD.

Super, że dołączasz do zabawy! Pamiętam, że w zabawie z sepią też brałeś udział. Mam nadzieje, że ta seria zgromadzi troszkę więcej osób szczególnie tych kreatywnych :)
Dziękuję za wsparcie @ptaku!

Bardzo ciekawy pomysł :) powodzenia

Dziękujemy! Oby innym też się spodobał :)

Link do mojej propozycji w zabawie @julietlucy.

Dzięki życzliwości @rafalski z @sp-group, który delegował mi SP umożliwiając mi wystawienie posta i tego komentarza, dołączam do konkursu fotograficznego z fotografią "Wiosenne Odrodzenie " https://steemit.com/polish/@swiatfotoobrazow/swiatfotoobrazow-1555701142264--sfokusowani---photography--spring-rebirth--fotografia--wiosenne-odrodzenie Pozdrawiam

nie należę do sp-group ;) pozdr

Dla mnie należysz ;) jeszcze raz śliczne dziękuje

:)

  ·  4 months ago (edited)

Tym bardziej - super gest :)

Dodaj tag pl-artykuly dla wiekszego zasiegu

Naprawione :)