10 Krypto! Czy wartych uwagi? Sprawdz tu koniecznie

in #polish4 years ago

ACHAIN (ACT)

Opis: Achain to publiczna platforma blockchain, która umożliwia twórcom wszystkich poziomów wydawanie tokenów, tworzenie inteligentnych kontraktów, zdecentralizowanych aplikacji i syste-mów blockchain. Achain zobowiązuje się do budowy globalnej sieci blockchain do wymiany informacji i przeprowadzania transakcji.
Plusy: Achain to najtańszą platforma do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji. Obecnie istnieje i działa już dziesięć takich aplikacji. Jedna z nielicznych platform gdzie forkowanie ma swoje praktyczne, uzasadnione i sensowne zastosowanie. Projekt może się pochwalić dobrą ekipą programistów, co dobrze wróży jej przyszłości. Achain jest jedną dwóch najszybszych platform na świecie obsługuje tysiąc transakcji na sekundę. Znaczącym plusem jest posianie przez kryptowalutę działającego portfela Minusy: Jako projekt chiński, Achain nie może się pochwalić rozwiniętym marketingiem a co za tym idzie dużą liczbą zwolenników. Zainteresowanie rynkowe jest więc tymczasem niewielkie. Kolejną niepokojącą sprawą jest że lustrujac ludzi w ekipie Achain można zauważyć że to programiści zajmują się jego promocją w związku z czym marketing projektu może na tym ucierpieć.

AERON (ARN

Opis: Aeron chce być nowym standardem bezpieczeństwa lotniczego opartym na blockchain. Zespół dąży do stworzenia "lotnictwa w kieszeni" - inteligentnego rozwiązania opartego na blockchainie, który zwiększy bezpieczeństwo w ruchu lotniczym. Plusy: Lotnictwo jest dziedziną, w której aplikacja jaką zapowiadają jej twórcy mogłaby być użyteczna. Aplikację budują osoby które mają doświadczenie w programowaniu. Strona internetowa projektu wygląda profesjonalnie.
Minusy: Aplikacja jaką zapowiadają jej twórcy wchodzi w kompetencje urzędów i firm lotniczych a nie są to małe organizacje, skąd pomysł że będą chciały poddać się kontroli? Regulacje lotnicze w każdym państwie są też różne a śledzenie samolotów wcale nie musi się podobać także poszczególnym rządom. Koszt aplikacji jest znacznie większy niż dotychczasowe “książeczki” którymi posługują się piloci. Wdrożenie aplikacji w kształcie o jakim mówią jej twórcy wydaje się być wybitnie skomplikowane a funkcjonalności o jakich informują, zapowiadane bardzo na wyrost. Szczególnie biorąc pod uwagę ilość osób udzielających się na GitHubie (2 osoby). Jest bardzo prawdopodobne że cały projekt jest zbudowany tylko po to żeby ostatecznie promować biznes związany ze stroną internetową (aerotrips.com) będącą lotniczym odpowiednikiem booking.com

Bibox token (BIX)

Opis: Token Bibox to kryptowaluta giełdy Bibox. Platforma Bibox oferuje zniżki dla użytkowników, którzy regulują swoje opłaty transakcyjne za pomocą tokenów BIX.
Plusy: Trzecia kryptowaluta wprowadzona na nieprawdopodobnie zbliżonych zasadach jak Binance i KuCoin. Bardzo możliwe jest że stoją za nią ci sami ludzie. Jeśli udało im się z sukcesem wypromować dwie kryptowaluty to jest duża szansa że z trzecią też sobie poradzą. Pozwala to przypuszczać że Bibox Token będąc na 112 miejscu na CoinMarketCap wobec 58 miejsca KuCoin Shares i 16 miejsca Binance Coin ma ogromny potencjał wzrostu. Bibox Token to waluta deflacyjna, jest coraz mniej coinów na rynku. Program partnerski w fazie rozwoju.
Ryzyko: Upadek giełdy Bibox Upadek rynku krypto Może się zdarzyć że ich marketing będzie jednak gorszy niż Binance i KuCoin

EOS (EOS)

Opis: Twórcy EOS’a Nazywają go najpotężniejszą infrastrukturą pozwalającą na budowę zdecentralizowanych aplikacji. EOS jest opartym na blockchainie, zdecentralizowanym systemem, który umożliwia na swojej platformie rozwój, hosting i realizację zdecentralizowanych aplikacji na skalę komercyjną (dApps - decentralized applications). Plusy: Platforma zaliczyła bardzo dochodowy acz najdłuższy w historii kryptowalut okres ICO. W ciągu roku zebrano ok. 4mld$. Oznacza to te projekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Bardzo duża ilość ludzi zainwestowała w niego i liczy na zwrot z inwestycji. Z drugiej strony są fundusze na rozwój projektu. Twórcy na swojej stronie ogłaszają że deweloperzy pracują nad ogromną ilością aplikacji. Jest mowa nawet o 146. Jedną z nich jest Everipedia - zdecentralizowana Wikipedia oparta na blockchainie. Zapowiadane jest uruchomienie własnej giełdy Eos Finex Za projektem stoi doborowe towarzystwo programistów i deweloperów. Wymieńmy choćby Brock’a Pierce’a jako jednego z założycieli projektu. Twórcy zapowiadają możliwość skalowania przepustowości blockchaina EOS co jest jednym z głównych problemów technologicznych. Przekonują że EOS może już wkrótce osiągnąć przepustowość 1010 tys. transakcji a docelowo nawet 1 mln. Projekt jest w pełni otwarty (open source) do tego stopnia że programiści są zachęcani nagrodami do tego żeby wyszukiwać błędów w kodzie blockchain tzw. dziur czyli problemów z zabezpieczeniami. EOS odznacza się wyjątkowo dużym ruchem na GitHubie co oznacza że programiści nie siedzą z założonymi rękami zgarniając kasę z ICO ale naprawdę z zaangażowaniem rozwijają projekt.
Minusy: System Eos działa w ten sposób że tylko 20 delegatów wyznaczonych jest do zatwierdzania transakcji. Powoduje to potencjalną łatwość oszustwa na dużą skalę. Pomimo wielu zalet problemem kodu open source jest to że sami twórcy EOS nie biorą na siebie zbyt wielkiej odpowiedzialności za bezpieczeństwo i działanie zbudowanych na nim aplikacji. Z jednej strony dbają o to by sprawdzać bezpieczeństwo systemu z drugiej jednak jeśli coś złego się wydarza zawsze mogą zwalić winę na użytkowników, którzy w taki a nie inny sposób używają otwartego kodu. Krótki czas po zakończeniu ICO sprawia że cena Tokenów Eos może być zawyżona a jak wiadomo w górkach kupować nie warto :)

Experty (EXY)

Opis: Misją Experty jest dostarczanie rozwiązań płatniczych pomiędzy specjalistami w różnych dziedzinach a ich klientami w Internecie. W tym celu wydał własną kryptowalutę i zachęca do używania jej w tworzonej przez siebie intuicyjnej, łatwej w użyciu aplikacji o globalnym zasięgu.
Plusy: Projekt rozwiązuje istniejący, rzeczywisty problem przepływu informacji i wiedzy pomiędzy osobami które ich dostarczają a osobami które ich potrzebują. Dotyczy to sfer takich jak edukacja, konsultacje, korepetycje i wielu innych. Rozwiązuje kwestie płatności, rzetelności i określenia czasu związanego z usługą. (natychmiastowa bezpieczna płatność, system ocen, nieograniczony czas konsultacji od 30 sek. do…) Projekt posiada istniejący, działający i realnie potrzebny produkt o gigantycznej ilości możliwych zastosowań. Twórcy aplikacji są programistami z dużym doświadczeniem których aplikacje odnoszą duże sukcesy. W whitepaper znajduje się bardzo dużo konkretnych informacji na temat właściwości funkcji i cech projektu. Co więcej napisany jest bardzo przyjaznym językiem, który rozumieją zwykli ludzie a nie tylko programiści i “Eksperci” ;) Model biznesowy opiera się na wykorzystywaniu istniejących baz eksperckich oferując ich właścicielom udział w zyskach z każdej “rozmowy”. Znika problem bardzo drogiego i czasochłonnego tworzenia własnych baz eksperckich. Aplikacja działa na wielu platformach (Windows, Android, IOS) Branża konsultingu jest ogromnym rynkiem co daje ogromne pole do rozwoju projektu i aplikacji.
Minusy: Docelowa ilość tokenów EXY na rynku to ok. 70 mln. (dotychczas w obrocie ok. 30 mln) co może spowodować obniżenie ich wartości. Przy czym 30% tokenów jest w rękach twórców. Brak informacji na temat rozwoju aplikacji na GitHubie. Co można wytłumaczyć tym że kod aplikacji nie jest ogólnodostępny i upublicznianie działań koderów nie leży w interesie projektu. Umiarkowane zainteresowanie w mediach społecznościowych. Ryzyko że właściciele portali posiadający duże bazy ekspertów nie będą chciały współpracować z Experty. Dotychczas brak wersji polskiej co w zasadzie jest uzasadnione ekonomicznie.

ICON (ICX)

Opis: ICON ma ambicję być jedną z największych sieci blockchain na świecie. ICON buduje sieć niezależnych blockchainów w której skład będą wchodziły renomowane instytucje w najważniejszych branżach. Nazywają to “Loopchain” - połączenie blockchainów w którym uczestniczą banki, szpitale, ubezpieczyciele, firmy inwestycyjne ale również uniwersytety. Plusy: Częściowo już działający system co nie jest oczywiste w tym biznesie. Nad projektem pracuje duża ilość specjalistów z różnych branż, doświadczeni inżynierowie, marketingowcy i rada nadzorcza którzy mają doświadczenie w technologii blockchain. Znaczące firmy wspierają projekt - Pantera, Kenetic Capital. Wsparcie medialne zapewniają takie tuzy jak Forbes, Bloomberg, CoinDesk. Projekt pomaga rozwiązywać rzeczywiste problemy i dostarcza użytecznych funkcjonalności jak na przykład możliwość opracowania własnej platformy kontraktowej. Posiada własny, działający, bardzo szybki portfel. Oferuje bardzo niskie opłaty za transakcje.
Minusy: Bardzo wysoki stopień skomplikowania projektu co powoduje że jest wiele szczegółów na których przedsięwzięcie może się wyłożyć.

LISK (LSK)

Opis: Lisk ułatwia programistom tworzenie i wdrażanie aplikacji blockchain na bazie języka JavaScript. Pozwala tworzyć i publikować aplikacje blockchain z własnymi sidechainami na platformie Lisk Open Source.
Plusy: W zespole projektu dużą grupę stanowią Polacy :) Projekt może się pochwalić czwartym miejscem miejsce pod względem ilości wprowadzanych zmian w kodzie powstającej aplikacji. Dzięki zastosowaniu języka JavaScript w pisanie programów/aplikacji jest wyjątkowo łatwe. Lisk zapowiada wprowadzenie zdecentralizowanej giełdy i komunikatora Adamant. Lisk rozwija się pomału ale stabilnie. Właściciel projektu z własnych pieniędzy ufundował „Projekt Pioneers Vault” - który zapewnia wynagrodzenie dla developerów którzy będą chcieli budować aplikacje na platformie Lisk. Minusy: Wciąż brak funkcjonującej aplikacji. Ciągłe odkładanie terminów.

Neblio (NEBL)

Opis: Token kryptograficzny Neblio (NEBL) jest siłą napędową platformy Neblio Blockchain. Platforma Neblio umożliwia natychmiastowy i bezpieczny przekaz informacji na całym świecie. Ma być bezpieczną, rozproszoną siecią przepływu informacji zbudowaną z myślą o zastosowaniu w koncernach, fabrykach, zakładach produkcyjnych i usługowych. Plusy: Neblio jest samodzielną platformą. Nawet jeśli tokeny które są na niej oparte upadną sama platforma będzie nadal w pełni funkcjonalna. Odbiorcą projektu jest konkretny nisza rynkowa czyli segment Biznesu. Wiele firm byłoby skłonnych stosować technologię blockchain ale nie mają zasobów żeby to zrobić. Podstawową zasadą w Neblio ma być prostota tworzenia blockchainów dzięki czemu wydatki na budowę infrastruktury obsługi informatycznej w firmach mogą być znacznie niższe. Duże niedoszacowanie dzisiejszej wartości - ATH ponad 700% wyższe od obecnej ceny. Ilość coinów ograniczona do zaledwie 13mln i brak przewidywań co do zwiększenia tego wolumenu. Działający portfel Neblio na Androida i IOS co wcale nie jest takie częste wśród projektów kryptowalutowych. Duże zainteresowanie w mediach społecznościowych. Minusy: Mało merytoryczny whitepaper. Estetyczny, kolorowy ale ogólnikowy i mało rzeczowy. Przyznać jednak trzeba że ekipa Neblio jak dotychczas dotrzymuje wyznaczonych terminów. Wobec bardzo ambitnych celów, niepokoi to, że oprócz dwojga znanych i szanowanych założycieli projektu (Eddy Smith i Ann Jackson) bardzo niewiele osób jest zaangażowanych w jego rozwój. Co więcej biorąc ich pod lupę okazuje się że poza Neblio mają oni również inne zajęcia. Przekłada się to na znikomą ilość wpisów w rankingu CryptoMiso.

NULS (NULS)

Opis: NULS jest globalnym projektem blockchain opartym na kodzie opensource. Z założenia jest wysoce konfigurowalną strukturą składającą się z się z mikrojądra i funkcjonalnych modułów. NULS umożliwia zawieranie smart kontraktów, zawiera mechanizm łączenia wielu łańcuchów i zapewnia zgodność między nimi. Ma przełamać bariery techniczne blockchainów, zmniejszyć koszty rozwoju oraz promować komercyjne wykorzystanie technologii blockchain.
Plusy: Świetny pomysł stworzenia “Wordpressa w świecie technologii blockchain”. Uprościć korzystanie z zaawansowanej technologii tak żeby także firmy nie mające rozbudowanych działów programowania mogły z niej korzystać. Pomaga w tym modułowa struktura platformy. Możliwość łączenia (przesyłania danych) pomiędzy blockchainami. Spory zespół z dużym doświadczeniem sięgającym początków technologii blockchain. Bardzo dużo konkretnych działań potwierdzonych wpisami na githubie. Dużym plusem jest partnerstwo z Bitshares a oni z byle kim nie gadają ;)
Minusy: Spora, poważna konkurencja Dragon Chain, Neufund, Komodo. Projekt jeszcze nie działa. Słaby marketing, ale można to tłumaczyć tym że Chińczycy w przeciwieństwie do Europejczyków i Amerykanów najpierw robią coś konkretnego czym potem mogą się chwalić.

TheKey (TKY)

Opis: Wiodący na świecie dostawca rozwiązań w branży IDV (IDentity Verification - kontrola tożsamości). Wykorzystując innowacyjne technologie Blockchain i Smart Contract TheKey wprowadza technologię IDV drugiej generacji. Jest to wielowymiarowa, dynamiczna, identyfikacja biometryczna oparta na Blockchain. Ma na celu stworzenie wydajnego i ekonomicznego narzędzia do weryfikacji tożsamości w Internecie. Ostatecznie system ma generować niezaprzeczalne i niezmiennych wyniki identyfikacji tożsamości. W sumie oznacza to że system umożliwi załatwienie wielu spraw bez, dowodu osobistego, paszportu, kart kredytowych i innych dokumentów a nawet kluczy!
Plusy: System wydaje się być bardzo użyteczny. Serwis identyfikacji biometrycznej już działa i używa go ponad 130mln osób a rząd Chin powierzył firmie dane kolejnych 240mln. Czyli co 7 obywatel Chin już jest w bazie projektu. Firma posiada wiele patentów oraz zastrzeżonych praw autorskich związanych z tematem. TheKey jest tokenem opartym na potężnej platformie Blockchain - NEO. Wśród partnerów znajdują się między innymi: China Unicom - lider telekomunikacyjny w Chinach, Tinghua Unigroup - firma o ogromnej kapitalizacji, producent chipów elektronicznych i dostawca serwisów cloud computing a także banki i firmy ubezpieczeniowe. Za projektem stoi wiele wpływowych osób zarówno z doświadczeniem jak i z gotówką. Między innymi Ken Huang - ekspert od technologii blockchain w firmie Huawei. Projekt ma bardzo szczegółowy dobrze napisany whitepaper (także w j. polskim!)
Minusy: Projekt jest wyjątkowo ambitny więc stoi przed nim wiele zagrożeń. Wprowadzenie takiego systemu powoduje że wszystkie informacje o nas są w bazie danych nawet takie które potencjalnie chcielibyśmy ukryć. Światowa ekspansja firmy która ma dane na temat ogromnej ilości Chińskich obywateli jest mało prawdopodobna bo będzie to nie w smak chińskiemu rządowi. Bardzo słabe ICO z kłopotami z serwerem, kłamstwami o ataku hakerskim co spowodowało że wiele osób zraziło się do projektu. Ograniczona przepustowość Blockchaina NEO na którym działa TheKey. Mała aktywność deweloperów określona na podstawie strony CryptoMiso

Sort:  

Congratulations @xorimaxo! You received a personal award!

Happy Birthday! - You are on the Steem blockchain for 1 year!

Click here to view your Board

Do not miss the last post from @steemitboard:

Carnival Challenge - Collect badge and win 5 STEEM

You can upvote this notification to help all Steem users. Learn how here!

Coin Marketplace

STEEM 0.21
TRX 0.06
JST 0.026
BTC 28321.68
ETH 1817.69
USDT 1.00
SBD 2.97