Job - Pracownik wykończenia wnętrzsteemCreated with Sketch.

in polish •  last year 

Pracownik wykończenia wnętrz

Pracownik wykończenia wnętrz lub innymi słowy technolog robót wykończeniowych w budownictwie to dość powszechnie wykonywana praca w Polsce. Wielu Polaków wyjeżdża także za granicę, aby tam zarabiać na tym stanowisku co najmniej dwukrotnie więcej niż w kraju. W małych i większych miastach, jak np. Bydgoszcz, Toruń czy Szczecin na potęgę poszukuje się jednak wykwalifikowanych pracowników. Takie oferty pracy spotykamy zarówno w urzędach pracy, jak i ogłoszeniach, w gazetach i na portalach internetowych. Prywatni klienci rozglądają się bowiem za specjalistami potrafiącymi wymalować, nałożyć gładź, przykleić tapetę, a także dopiąć cały remont na ostatni guzik. Fachowy są przy tym kilkukrotnie drożsi, dlatego tak często korzysta się z usług tych osób, które zajmą się wszystkim jednocześnie, aczkolwiek zrobią to umiejętnie i dokładnie. Mile widziane będą jednak szkolne kwalifikacje, ukończone kursy czy posiadane certyfikaty.

Gdzie zdobyć zawód?

Istnieje możliwość uzyskania kwalifikacji w zawodzie w szkołach ponadgimnazjalnych, zawodowych, a także policealnych. Większość chętnych uczy się tego fachu samodzielnie. Nie zastąpi to jednak specjalistycznej i konkretnej wiedzy, jaką nabędzie się w szkole. Odbywa się ona za pomocą konkretnej podstawy programowej przygotowanej przez Ministerstwo Edukacji. Nauka kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe. Na egzamin składają się między innymi trzy elementy wiedzy praktycznej polegające na wykonaniu fragmentu ściany, podłogi i aranżacji wnętrza. W szkole kandydat z pewnością doskonale opanuje zarówno wiedzę glazurniczą, roboty tynkarskie, malarskie, tapicerskie, posadzkarskie itp.

Praca w zespole

Technolog robót wykończeniowych pracuje w zespole, stąd konieczna będzie umiejętność doskonałej komunikacji z innymi towarzyszami, a także współpraca. Każdy musi wykonywać tę samą pracę. Nie może być sytuacji, że któraś z osób zajmuje się wyłącznie tym co lubi lub tym, co jest lżejsze. Umiejętność porozumienia między pracownikami, a także podporządkowania się liderowi grupy jest więc na wagę złota. Inne kompetencje, jak zdolności manualne, wizjonerstwo, a także myślenie abstrakcyjne, będą zdecydowanie mile widziane. Ponadto należy sobie zdawać sprawę z tego, że jest to praca fizyczna, wymagająca kondycji, zaangażowania i wytrzymałości.

Miejsce pracy

Technolog robót wykończeniowych może podjąć pracę otwierając własną działalność gospodarczą, a także zatrudniając się w firmie budowlanej bądź remontowej. Pracując na własny rachunek można liczyć na wyższe zarobki, aczkolwiek ilość zleceń podyktowana jest aktualną koniunkturą gospodarczą. Bywają lepsze i gorsze lata. Popyt ma również związek z sezonowością. Często się zdarza, że małe firmy zawieszają działalność na okres zimowy, aby uniknąć konieczności opłacania składek ZUS oraz podatków. To zawód dla osób niebojących się wyzwań, mających wysokie poczucie estetyki i dysponujących wieloma kreatywnymi pomysłami. Nie bez znaczenia będzie także doświadczenie, które zdobywa się przez lata.

pracownik wykończenia wnętrz.jpg

zapraszam na swiatpracy.pl

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Hi! I am a robot. I just upvoted you! I found similar content that readers might be interested in:
https://swiatpracy.pl/news-view/pracownik-wyko%C5%84czenia-wn%C4%99trz_19

Polish Cleaners demokratycznie zadecydowało o zaflagowaniu tego posta ze względu na podejrzenie o plagiat - flaga zostanie zdjęta gdy autor dowiedzie, że tekst jest jego autorstwa. Więcej o naszej działalności w poście wprowadzającym.

·

Bardzo się cieszę ale jestem właścicielem portalu swiatpracy.pl .

·
·

Może warto byłoby dać jakiś dowód? Wtedy pewnie cofną flagę i nie będą już więcej się czepiać, np. dopisać nick do postu na stronie na chwilę czy coś w tym guście?

·
·
·

Sorry, ale to jest stawianie sprawy na głowie. Jak komuś zarzuca się plagiat to trzeba umieć to udowodnić! A tutaj mamy logikę rodem z PRL a la Inspekcja Robotniczo-Chłopska 😬

·
·
·
·

Zwróć uwagę, że na stronie nie ma żadnych przesłanek co do tego, że autor postu jest właścicielem portalu.

·
·
·
·
·

Ok, ale nie ma też żadnych dowodów, że nie jest. A to "oskarżyciel" powinien dowodzić prawdziwości swoich tez, a nie odwrotnie. Dla mnie jest to stawianie sprawy na głowie. Najpierw obrzucamy kogoś błotem i to publicznie, a później niech on się martwi, tłumaczy i coś udowadnia, a my to łaskawie rozpatrzymy??? Logika godna Dzierżyńskiego 😬

A przy okazji - takie publiczne oskarżenie kogoś o plagiat (bez dowodów, na podstawie domniemań) jest materiałem na sprawę o pomówienie, ale to zupełnie inna sprawa. Koledzy "czyściciele" trafią kiedyś na jakiegoś nudzącego się prawnika i wtedy może być im nie do śmiechu bo ich potencjalne pomówienie zostało trwale uwiecznione w blockchainie, więc z dowodzeniem problemu nie będzie, a pomawianie kogoś na podstawie domniemań jest słabą linią obrony.

I np. operatorzy takiego cheetah chyba zdali sobie z tego sprawę - stąd też to co publikuje ich bot jest wielce dyplomatyczne, w przeciwieństwie do stwierdzeń dumnie publikowanych przez naszych lokalnych bojowników o czystość i praworządność w ich sprawozdaniach 😛

·
·
·
·
·
·

W sumie masz rację, zamiast za plagiat powinna być flaga z powodem: podejrzenie plagiatu

·
·
·
·
·
·
·

To nadal będzie pomówienie choć może nie tak oczywiste. Tutaj wprawdzie w komentarzu do posta jest mowa o podejrzeniu, ale w sprawozdaniu jest już wprost zarzut plagiatu.

Kwestii flagi nie komentuję - można je sobie dawać dowolnie bo system na to pozwala, ale obsmarowywanie kogoś na podstawie domniemań (i dorabianie do tego ideologii, że to dla dobra ogółu) śmierdzi bolszewizmem.

Dziękujemy za potwierdzenie autorstwa tekstów poprzez umieszczenie swojej nazwy użytkownika na stronie internetowej. Flaga została cofnięta, post dostał głos.