Nadchodzą Polish Cleaners! — Steemit

Nadchodzą Polish Cleaners!

in polish •  8 months ago

Steem to wolność słowa, ale z czego już mało osób zdaje sobie sprawę, ta wolność słowa jest wyznaczana przez udziałowców całej sieci - są nimi użytkownicy. Bo Steem Power to nie tylko moc głosu, ale właśnie wielkość udziału w całym systemie. Im większe SP, tym większa możliwość oceniania czy coś jest wartościowe lub może powinno zostać zakopane.


Luis_molinero - Freepik.com

Jest wiele inicjatyw na platformie, które starają się promować dobre treści i udostępniać je dalej. Polscy użytkownicy mają okazję uczestniczyć w dwóch projektach kuratorskich, a dodatkowo wielu Polaków siedzi głównie na #polish i głosuje prawie wyłącznie na polski kontent. O promowaniu można znaleźć dziesiątki postów, o ile nawet nie setki, z jeszcze większą ilością porad.

Ale co z postami, które zaniżają wartość sieci? Co z treściami, które kompletnie nic nie wnoszą do systemu, łamią ustalone przez społeczność zasady lub wręcz nie są zgodne z prawem?

I tu właśnie wchodzą Polish Cleaners. Cali na biało.


BusyBeesCleaning

Jesteśmy kilkuosobową grupą użytkowników z doświadczeniem na platformie i chcemy dbać o dobrą jakość kontentu polskiej społeczności. Nasze decyzje są zawsze podejmowane demokratycznie - nigdy nie jest to opinia jednostki.

Oznaczcie nas w poście, wklejcie link na czacie lub skontaktujcie się w inny znany wam sposób. Jesteśmy po to, aby wam pomagać. Każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie i nigdy nie będzie to robione z automatu. Polish Cleaners to ludzie, a nie boty.

Czym się będziemy sugerować podczas naszego wewnętrznego głosowania? Zasady nie są chyba skomplikowane.

Za co można otrzymać flagę:

 • plagiat tekstu, grafiki lub filmiku (jeżeli chcesz się podzielić ciekawym znaleziskiem to wyłącz monetyzację lub opublikuj to przez Strimi),
 • pornografia (#polish nie jest odpowiednim miejscem do publikowania takich rzeczy),
 • obrażanie innych lub udostępnianie danych (chyba nie trzeba tłumaczyć),
 • pool rape lub przesadne wykorzystywanie systemu (wszelkie sztuczne próby podbijania wynagrodzeń oraz widoczności trending postów i komentarzy),
 • spam reklamowy i piramidy finansowe,
 • promowanie zachowań niezgodnych z polskim prawem.

Za co można otrzymać ostrzeżenie (lub flagę tymczasową):

 • brak oznaczenia #NSFW (dla treści nieodpowiednich do pracy / dla dzieci),
 • złe tagowanie (nieadekwatne do zawartości),
 • post w innym języku (lub z brakiem języka polskiego),
 • bardzo niska jakość kontentu (dobrym przykładem mogą być memy).


Welcomia - Freepik.com

Mamy nadzieję, że pomysł wam się spodoba i docenicie nasz wkład w polską społeczność.

Póki co, musimy najpierw zebrać trochę reputacji :)

Liczymy na wasze wsparcie!

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Od siebie daję wsparcie w delegacji wysokości 50 SP

Jeśli ktoś chce coś delegować to można użyć do tego linku steemconnect:
https://steemconnect.com/sign/delegateVestingShares?delegator=rafalski&delegatee=polish-cleaners&vesting_shares=101875.583800%20VESTS

(w link można kliknąć z ciekawości, dopóki nie potwierdzisz operacji nic się nie stanie)

Zamiast rafalski wklej swój nick, vesting shares musi być liczbą z 6 miejscami po przecinku, vesting/sp ratio obliczysz tutaj: http://www.steemdollar.com/vests.php

·

Dziękujemy!

Dorzucam 100 sp delegacji ;)

·

Dziękujemy!

Podoba mi się ta inicjatywa. Chciałbym pomóc w czyszczeniu polskich tagów, jednak nie oddając część mocy jako delegacji. Wolałbym wesprzeć projekt bardziej bezpośrednio.
Widzę to tak że raz w tygodniu przygotowywana jest lista artykułów niezgodnych z zasadami i wedle mojego uznania dokładam swoją cegiełkę w postaci oflagowania części z nich.

·

Są w planach sprawozdania tygodniowe, jednakże w wielu przypadkach może to być za późno na reakcję. Jeżeli chodzi o wsparcie to zawsze można głosować na nasze komentarze :)

Super. Wrzucę jakieś drobne jako dotację, zamieńcie na SP. Resteem.

Waszą inicjatywę streszczę w kilku słowach:

Cyfrowe sprzątanie Steemit zarządzane przez ludzi.

·

I pozamiatane!

Resteem :)

Super inicjatywa :) Powodzenia :)

Witam. Ciekawa inicjatywa tylko kto się za nią kryje ?

delegacja.png

Dawno nie udzielałem się na #polish - jestem zabiegany z Utopian, ale dalej czuję się częścią społeczności. Macie - jak będziecie dobrze działać, chętnie zostawię więcej ;).

Czyli cenzura jak rozumiem? Nie róbcie ze steema drugiego YT lub FB moim zdaniem flagowane powinny byc wyłacznie przestepstwa. A nie, "bo ktos poczul sie urażony" to biegnie poskarżyc pani.

·

Jeżeli użytkownik za pośrednictwem Internetu pomówił inną osobę, grupę, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności to czyn ten jest zagrożony karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku. Internet zalicza się bowiem do środków masowego komunikowania, przy użyciu którego sprawcy zniesławienia grozi surowsza odpowiedzialność karna niż przy typie podstawowym tego przestępstwa. Analogiczną odpowiedzialność ponosi sprawca zniewagi w sieci, który obraził lub ośmieszył pokrzywdzonego za pomocą zwrotów powszechnie uznawanych za pogardliwe i naruszające godność pokrzywdzonego.
Odpowiedzialność karna za hejt w internecie

·
·

tylko jakie są kryteria hejtu w internecie? czy czytanie policyjnych statystyk to hejt? czy mówienie że muzułmanin uciął komuś głowę to hejt? czy krytyka zachowań zboczeńców to też hejt? przecież zawsze ktoś sie zgłosi kto poczuje sie urażony... i co wtedy? będziecie każdego flagować? to są praktyki z YT

·
·
·

A czy nazwanie kogoś w filmiku atencyjną kur...ą to hejt?

·
·
·
·

jeśli bezosobowo kierowane do ogółu to nie. aczkolwiek można udać sie do sądu i sprawdzić :) natomiast personalnie do konkretnej osoby to tak. Z tym że ja jeszcze raz zwracam uwagę że boję sie że pójdzie to wszystko w stronę cenzury. bo właściwie wszystko można zachachmęcić że jest to hejt

·
·
·
·
·

W takim razie odpowiemy: Nie tolerujemy ataków personalnych, a jest też różnica między przedstawianiem faktów a zwykłym chamstwem.

Wersja ok: muzułmanin obciął komuś głowę
Wersja nie ok: ten [cenzura] i [cenzura] muzułmanin to [cenzura] i [cenzura] komuś głowę

Nie róbmy z siebie zwierząt jakimi są według nas ci, o których chcemy mówić.

·
·
·
·
·
·

ok w takim razie stwierdzam że nie chcecie cenzury :) Więc życzę powodzenia w projekcie.

·
·

Wszystko dobrze jednak to prawo było wielokrotnie nadużywane w Polsce przez sądy w stosunku do przypadków głoszących kontrowersyjne poglądy. np przedstawiajace w złym świetle żydów lub też w stosunku do dziennikarzy i blogerów którzy pisali o nieprawidłowościach w różnych gminach.

Jaką mamy gwarancję że z czasem polish cleaners również nie zaczną w sposób nieuczciwy i naginany pod własną interpretację stosować owego prawa?

Inna sprawa że polskie prawo oraz prawo unii europejskiej, ostatnimi czasy coraz bardziej ogranicza wolność słowa np pojawiły się propozycje zniesienia prawa cytatu. Czy zamieracie się wiec dostosowywać do wciąż naginanych w stronę cenzury przepisów czy tylko ograniczyć do blokowania chamstwa?

·

Wiesz za co lubię Steemit? Za to, że w każdej chwili można sprawdzić zasadność takich argumentów jak Twoje. Rozwalą cały system społeczności powiadasz. A jak Ty przyczyniasz się do budowania społeczności, skoro głosujesz przede wszystkim na siebie? Bardzo prospołeczne.

·
·

.

·
·
·

Na szczęście to Twoje "prawie wszyscy" jest wzięte z sufitu. Gdyby tak było, to "prawie wszyscy" mieliby zera lub jakieś pojedyncze centy pod postami.
Obudź się chłopie, nie zasłaniaj się nieprawdziwymi ogólnikami o społeczności i wolności. Nikt Ci nie dyktuje , co masz publikować, ale przyjmij do wiadomości, że tylko część użytkowników ma takie podejście, że VP stara się używać tylko na upvoty i po prostu Cię zignoruje. Duża część widząc powód do flagowania, flagować będzie, bo to ich prawo.

·
·
·
·

.

·
·
·
·
·

Bo dajesz tag #polish, a tu wiele osób, w tym również ja, jeżeli ma chwilę czasu, to poświęca go na działalność kuratorską. Kurowanie się po prostu opałaca. Nie każdy jest w stanie codziennie stworzyć post o takiej jakości z jaką chce być kojarzony, bo to jest po prostu pracochłonne, za to prawie każdy znajdzie kwadrans, żeby poprzeglądać nowe posty w wybranym tagu i dokonać oceny. Pojawiasz się z postem w "nowych", więc licz się z tym, że krąg potencjalnych odbiorców jest spory.

Jeżeli na podstawie jednego posta użytkownik uznaje, że jesteś potencjalnym pool raperem lub szkodzisz platformie umieszczając teści niezgodne z prawem, to licz się z tym, że pod tym kątem sprawdzone zostaną wszystkie Twoje posty.

·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·

Bo to jest przykład - nie wchodzą tylko Twoi fani, ale ludzie, którzy przeglądają dany tag. To co? Nie dasz żadnego tagu, który mogą przeglądać użytkownicy?

·
·
·
·
·

Tak - zagłosowali 1 raz na swój post i 10 razy na wpisy innych użytkowników.

·
·
·
·
·
·
·
·
·

Tak, a przy tym dajesz pełny upvote (bo tylko taki masz) każdziutkiemu własnemu komentarzowi. Zobacz ile VP tylko w dyskusji pod tym postem zużyłeś wyłącznie na siebie.

·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·
·

Mi to w niczym nie przeszkadza. Próbuję wyjaśnić Ci, dlaczego ludzie uznają, że warto zmarnować VP akurat na Ciebie.

To Ty decydujesz, jak gospodarujesz swoimi udziałami w platformę, a i ludzie, którzy zainwestowali więcej mają wolność decyzji o swoich środkach.
Zwracam jednak uwagę na to, że piszesz o społeczności, straszysz społeczną szkodliwością polish-cleaners, a sam jesteś dla społeczności kleszczem.

No i prawidłowo! Resteem ;)

Bardzo źle zrobiony Bot !!!!!
Nie odróżnia spamu od przekazania ludziom jakiś fajnych informacji, gdzie coś zdobyć lub zarobić. Mi i wielu osobom ten Bot sie nie podoba !!! Wiem jedno że już sie ludzie skrzykują żeby go minusować i dawać flagi. Musicie coś z tym zrobić, żeby nie było niepotrzebnej jatki .

Przyznać się kto siedzi w grupie😀 Powodzenia!


Welcome to Steemit @polish-cleaners!

I wish you much success and hope you find Steemit to be as rewarding and informative as I have.

Here are some links you might find useful.
Your stats on SteemNow
Your stats on SteemWorld
Your stats on SteemD
How to use Minnow Booster
How does Steemit actually work?

Introbot is hosted and managed with donations from @byColeman to help make your journey on Steemit be truly rewarding. Your feedback is always welcome so that we may improve this welcome message.
Oh yea, I have upvoted you and followed you. Many blessings from @introbot & @bycoleman

[BOT] Witamy polish-cleaners na #polish, tagu używanym przez Polaków do publikacji polskich treści w ekosystemie Steem (np. Steemit czy Busy). W ekosystemie Steem wspiera się oraz nagradza się nową i autorską twórczość.

 • Plagiaty oraz kopiowanie cudzej twórczości są niemile widziane przez społeczność i mogą doprowadzić do ukrywania wszystkich publikowanych postów danego użytkownika.
 • Wszelkie szczegóły związane bezpośrednio z twoim kontem i twoimi postami znajdują się na steemd.com.
 • Posty zawierające takie rzeczy jak nagość, pornografia, wulgaryzmy czy przemoc powinny zawierać dodatkowo tag #nsfw (Not Suitable/Safe For Work).
 • Wiele ciekawych i bardziej szczegółowych informacji można przeczytać w FAQ dla zupełnie początkujących użytkowników Steemit.
 • Parę dobrych praktych na temat zachowania na steem przeczytasz tutaj.
 • Posiadamy polski serwer Discord.
 • Istnieje polski kanał na oficjalnym czacie, który wymaga osobnej rejestracji.
 • Jeżeli chcesz ładnie formatować swoje posty, to spójrz na poradnik stworzony przez społeczność Markdown.
 • Przegląd wydarzeń i informacje o polskich, steemowych tagach, możesz znaleźć na @kurator-polski.
 • Lista wszystkich tagów wykorzystywanych przez polskich użytkowników znajduje się tutaj
 • Tutaj uzyskasz parę informacji nt. wspierania danych tagów tematycznych przez kuratorów.

To będziecie mieli trochę roboty.

Generalnie ... ok.

Może się czepiam, jednak proszę o wytłumaczenie tego punktu:

 • post w innym języku (lub z brakiem języka polskiego),

Dlaczego uważacie, że można w tym tagu mieć tylko polskie posty?

·

Bo na #polish piszemy po polsku, to jest tag polskiej społeczności :) Oczywiście posty dwujęzyczne tez są mile widziane pod warunkiem że jednym z języków jest polski.

·
·

Chciałbym usłyszeć to od @polish-cleaners

·
·
·

Bo na #polish piszemy po polsku, to jest tag polskiej społeczności :) Oczywiście posty dwujęzyczne tez są mile widziane pod warunkiem że jednym z języków jest polski.

słabe jest flagowanie za wulgaryzmy

·

Za wulgaryzmy są prośby o dodanie taga #nsfw. Flagi są za hejty i obrażanie innych.

Congratulations @polish-cleaners! You have completed some achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of comments received

Click on any badge to view your own Board of Honor on SteemitBoard.
For more information about SteemitBoard, click here

If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Upvote this notification to help all Steemit users. Learn why here!

Właśnie przez osoby takie jak wy ta platforma nigdy nie będzie miała realnego sensu przebić inne. Pozdrawiam panie które zdjęły wszystkie posty za co? Za nic.

porządek musi być :)

Czy mogę wiedzieć, za co dostałem flagę pod tym postem: https://steemit.com/polish/@polskiarrow/moja-reakcja-na-zachowanie-posla-janusza-sanockiego#@bartheek/re-polskiarrow-moja-reakcja-na-zachowanie-posla-janusza-sanockiego-20180424t213112434z ?
Przecież tam nie było przekleństw, hejtu, ani obelg, jak napisaliście w komentarzu. Co jest tym razem nie tak???

Za flagowaliście post z mojego portalu którego jestem właścicielem ! . Inicjatywa może i fajna ale bez zebrania wywiadu robicie tylko komuś kuku.

Pozdrawiam
SwiatPracy.pl

ADMINISTRATOR: XeeZik

Kim Wy jesteście aby ustalać normy? Dla jednych spam czy hejt miesci się w normach a dla Was już niekoniecznie. Jak dla mnie to niczym nie odbiegacie od YT i innych mediów społecznościowych. Druga sprawa to kto zapłaci, będzie przez Was wypromowany. Jesteście dla kasy i to nie ma nic wspólnego z etyką i dobrymi treściami. Takie jest moje zdanie i nie musicie się z nim zgadzać.