Tomb Raider Ewolucja. Część 3

in polish •  2 years ago 

Jest to już trzeci post na ten temat. Tutaj są opisane trzy ostatnie gry z serii Tomb Raider.

Tomb Raider: Underworld
Gra miała premierę w 2008r.
Fabuła nawiązuje głównie o mitologii wikingów oraz stanowi kontynuację TR Legend i ma odniesienie do kilku wątków z Anniversary. Lara szuka drogi do Avaloru na morzu Śródziemnym. W tej części bohaterka zdobywa młot Thora. Pogoda i mechanizmy miały być interaktywne co w większym przypadku się udało. W tej części Lara może użyć przeróżnych przedmiotów do rozwiązania problemu np. użyć kija jako dźwigni. Można strzelać do dwóch przeciwników jednocześnie oraz ciała zabitych nie znikają po czasie tylko zostają na miejscu. Przyłożono się tutaj do zagadek. Początek jak i koniec gry jest naprawdę pomysłowy. Nie da się zawieźć.

aa.jpeg

cc.jpg

kk.jpg

Tomb Raider
Wydana w 2013r.
Jest to kolejny reboot. Gra rozgrywa się na wyspie Yamati. Trafiają tam po zatonięciu statku. Lara musi przetrwać na wyspie i ściga ją złowieszczy kult. Oprócz samej gry można wykonywać zadania oraz zbierać znaleziska. Niektórych rzeczy nie można tutaj wykonać bez odpowiedniego sprzętu którego najpierw trzeba znaleźć. Funkcja skradania została tutaj o wiele bardziej dopracowana. Możemy strzelać z łuku co też jest fajnym rozwiązaniem. Bohaterka zdobywa punkty doświadczalne które później może wykorzystać do modyfikacji zdolności. W tej części jest dostępna funkcja wieloosobowa co pozwala nam na grę z innymi ludźmi. Niestety gra posiada mało wątków z grobowcami. Jest to całkiem nowy etap w ewolucji Tomb Raidera, ale ta część została bardzo dobrze oceniona przez krytyków. To jedna z moich ulubionych części.

ff.jpg

bb.jpg

kk.png

Rise of the Tomb Raider
Została wydana w 2015r.
Stanowi kontynuację wersji z 2013r. Lara po przeżytych zdarzeniach studiuje badania swojego zmarłego ojca. Szuka grobowca proroka z Konstantynopola, gdy okazuję się że grobowiec jest pusty zostaje zaatakowana przez Trójcę- starożytny zakon rycerzy. Lara może tworzyć amunicję ze zwierząt i roślin. Ludzie i zwierzęta reagują na pogodę. Tutaj też jest dostępna gra wieloosobowa. Niewiele mogę wam jeszcze napisać. Nie grałam w tą część, ale jak już ją zakupię i przejdę napiszę wam moją recenzję na temat tej części.

aa.jpg

oo.jpg

yy.jpg

zdj. google grafika


Tomb Raider Ewolucje. Część 1
Tomb Raider Ewolucje. Część 2

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Pamiętam jak byłem mały to strasznie lubiłem grać w Lare :)

Tym razem zapomniałaś o grach mobilnych (Relic Run i Go) oraz tych z rzutu izometrycznego (Guardian of Light i Temple of Osiris). Było też kilka mniejszych tytułów w javie (The Osiris Codex, Quest for Cinnabar, Elixir of Life i Puzzle Paradox).

Nie, nie zapomniałam. Opisałam gry które posiadam i jedną którą mam zamiar kupić. A poza tym nie wszystko da się opisać w jednym poście. Moim zamiarem nie było mieszanie wszystkich gier. W pierwszej kolejności opisałam te najbardziej znane.

W tytułach używasz nazwy "ewolucja", co sugeruje, że będziesz opisywać cały cykl.

Osobiście polecam Go na Androida i Guardian of Light na jakąś platformę. Fajne odejścia od cyklu, ale gra się w nie przyjemnie.