Tomb Raider Ewolucja Część 2

in polish •  2 years ago 

Tomb Raider: Chronicles
Wydana w 2000r.
Ta część opowiada o wspomnieniach przyjaciół Lary i jej przygodach w Rzymie, Rosji, Irlandii i Nowym Jorku. Gra zaczyna się od pogrzebu głównej bohaterki. Gra składa się z 4 odmiennych przygód Lary. Od strony technologicznej ta część nie różni się od poprzedniej, ale pod względem dźwięku widzimy postęp. Muzyka pasuje do tego co dzieje się w grze.

dd.jpg

aa.jpg

Tomb Raider: The Angel of Darkness
Została wydana w 2003r.
Jest to ostatnia gra stworzona przez Core Design. Uznana została za najsłabszą część przez niewygodne sterowanie i słabą fabułę. Oskarżono twórcę o niedopracowanie systemu walki, pracy kamery oraz grafiki. Bohaterka przybywa do Paryża by spotkać się ze swoim mentorem. Oskarżono ją o morderstwo i Lara musi jakoś oczyścić się z zarzutów.

ak.png

gg.jpg

Tomb Raider: Legenda
Została wydana w 2006r. przez Eidos Interactive.
Jest pierwszą stworzoną przez studio Crystal Dynamics. Ta część różni się pod wieloma względami od pozostałych np. w rozgrywce czy życiorysie Lary. Ta część zaczyna się od wypadku samolotowego Lary i jej matki. Przeżyły i znalazły schronienie w świątyni. Lara musi odnaleźć wszystkie części Excalibura. Legenda posiada najdłuższą ścieżkę dźwiękową ze wszystkich serii. W tej części łamigłówki są bardziej pomysłowe niż latanie z dźwigni do dźwigni. Nie mamy tu już plecaka bez dna więc Lara może mieć ze sobą maksymalnie 3 apteczki, 4 granaty plus klasyczne pistolety i Shotguna. Ma jeszcze dodatkowo linkę magnetyczną. System sterowania został dobrze dopracowany. Możemy także poruszać Larą podczas scenki by ta uniknęła śmierci. Ja osobiście przeszłam ją w 2 dni, a było to ostatnim razem jak wzięłam się za pisanie pierwszej części. Miałam w ręce płyty i już miałam pisać, ale przypomniało mi się że jej nie przeszłam... i tak zamiast pisać post grałam w grę :)

pp.png

ff.jpg

bb.jpg

Tomb Raider: Anniversary
Wydana w 2007r.
Był to mój pierwszy TR. Lara w tej części próbuje odkryć przyczynę śmierci jej rodziców i odszukać wszystkie części Dziecięcia. Ta część jest remakiem pierwszej części serii. Czyli nie jest to kolejna część lecz odnowiona pierwsza. Twórcy poprawili grafikę i dźwięk. Rozgrywki są takie jak w 1996r. Sterowanie jest jak w poprzedniej części. W tej możemy mieć nieograniczoną ilość apteczek które dzielą się na małe i duże. Niestety nie mamy latarki czy flar. Występowanie środków transportu w tej grze to już norma. Ta część jest o połowę dłuższa niż poprzednia. Mamy tutaj punkty kontrolne które czasem są denerwujące. Lepsze było zapisywanie w dowolnym momencie. Ta część przebija Legendę swoim klimatem. Nareszcie można pomyśleć "Co teraz mam zrobić" i nie jest to aż takie proste do przejścia. Ta część jest jedną z najlepiej ocenianych "części" serii.

lk.jpg

k.jpg

mn.jpg

zdj. google grafika

Część pierwsza

CDN...

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Grałem we wszystkie części, najbardziej nie przypadła mi do gustu: Chronicles.

·

Mi The Angel of Darkness naprawdę ciężko się steruje. Będą opisane jeszcze 3 części :)

·
·

Tak to się zgadza, ale mi chodzi pod względem samej fabuły/opowieści to Chronicles najmniej mi odpowiadała.
A Tobie pod względem fabuły która część?

·
·
·

Tak się zastanawiałam i doszłam do wniosku że Tomb Raider z 2013r

Pamiętam jak w ręce wpadła mi pierwsza część, na tamte czasy była to rewelacja.

Miałam w ręce płyty i już miałam pisać, ale przypomniało mi się że jej nie przeszłam... i tak zamiast pisać post grałam w grę :)

Jak mogło by być inaczej z TR ;-)

Brakuje jeszcze trzech gier z GameBoy, o których wcześniej w ogóle sam nie wiedziałem...

Tomb Rider (2000)

Tomb Raider: Curse of the Sword (2001)

Tomb Raider: The Prophecy (2002)