Polak zadebiutował na WWE Greatest Royal Rumble!

in polish •  last year 

Witam!

Po dłuższej przerwie spowodowanej brakiem weny, jak również w pewnej mierze czasu zdecydowałem się powrócić do publikowania na Steemit. W dzisiejszym poście przedstawię sylwetkę polsko-nigeryjskiego wrestlera Babatunde Aiyegbusi, czyli popularnego Babsa.

cvyktkpTURBXy84MTA4Y2UyOWFmZTJiYzc5NGVjNmRkY2M1MDBhN2QwNC5qcGeSlQLNA8AAwsOVAgDNA8DCww.jpg

Wydarzenie, które miało miejsce w trakcie piątkowej gali WWE Greatest Royal Rumble z pewnością ucieszyło wielu fanów wrestlingu w Polsce, a być może przyczyni się do wzrostu popularności wrestlingu w naszym kraju. W trakcie rekordowego 50-osobowego Royal Rumble Matchu, z numerem 37 pojawił się nasz rodak z Oleśnicy.

Polak co prawda nie wyeliminował żadnego zawodnika, jednak miał okazję zmierzyć się face-to-face z samym Braunem Strowmanem, zwycięzcą tego Royal Rumble Matchu. Babatunde ,,dostąpił zaszczytu'' bycia wyeliminowanym przez jedną z największych gwiazd federacji. Sądząc po tym jak WWE rozegrało ten fragment, możemy się spodziewać bardzo ciekawej przyszłości Babsa w federacji. Być może będzie miał okazję zmierzyć się ze Strowmanem. Jednak czeka go jeszcze zapewne długa droga. Będzie musiał zaprezentować swe zdolności w NXT, gdzie dotychczas występował na live eventach.


(zdjęcie od paTrykosa z jego kanału na Youtube)

Babatunde jest synem Polki i Nigeryjczyka. Urodził się i wychował w Oleśnicy w woj. dolnośląskim. Posiada imponujące warunki fizyczne (206 cm wzrostu i 150 kg wagi). Karierę sportową rozpoczął od koszykówki, jednak po ok. 4 latach zrezygnował z powodu częstego przekraczania limitu fauli. W 2015 roku podpisał kontrakt z klubem futbolu amerykańskiego Minnesota Vikings. Jednak tego samego roku rozwiązał kontrakt. W 2016 roku podpisał rozwojowy kontrakt z federacją WWE, jednak na gali telewizyjnej pojawił się dopiero na wspomnianym wcześniej Greatest Royal Rumble.

A co Wy sądzicie o debiucie Polaka? Jak widzicie jego przyszłość w WWE? Zapraszam do komentowania.

Do zobaczenia!

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Jego karnacja idealnie pasuje do takiego afrykańskiego gimmicku . A nie patrioty w biało czerwonych spodenkach.

Trzymam za niego kciuki, chciałbym go zobaczyć na Wrestlemanii :D

A to ciekawe!
Jest to pierwszy Polak w WWE?

·

Z tego co wiem, to aktualnie jest jedynym Polakiem w WWE. Wcześniej mieliśmy takich wrestlerów jak Killer Kowalski, czy Ivan Putski. Odsyłam do mojego wcześniejszego artykułu na ten temat, jest również wiele materiałów na internecie.
https://steemit.com/polish/@thunder619/zawodnicy-wwe-z-polskim-pochodzeniem