Zawodnicy WWE z polskim pochodzeniemsteemCreated with Sketch.

in polish •  last year 

1.Beth Phoenix (prawdziwe imię i nazwisko - Elizabeth Kociański) - występuje w WWE w brandzie Raw. Jej rodzice są Polakami, którzy wyemigrowali do USA. Jest 3-krotną posiadaczką pasa WWE Women’s Championship, od niedawna należy do WWE Hall of Fame.

2.Rob Van Dam, właściwie Robert Alexander Szatkowski. Jego matka i dziadkowie urodzili sie w Polsce. RVD zadebiutował w federacji TNA, później występował w WWE. Był też aktorem, w wielu filmach grał samego siebie.

3.Władysław Kowalski, właśc. Edward Walter Spulnik. Był urodzonym w Kanadzie (posiadał kanadyjskie obywatelstwo) synem polskich imigrantów. Był pierwszym etnicznym Polakiem, który walczył o najważniejszy tytuł w wrestlingu WWE Championship. W 1977 założył zawodową szkołę wrestlingu w Malden w stanie Massachusetts. Trenował takich wrestlerów jak Triple H i Kofi Kingston. W 1996 został wprowadzony w WWE Hall of Fame. W wieku 27 lat przeszedł na wegetarianizm z powodów zdrowotnych i etycznych.

4.Ivan Putski, właściwie Józef Bednarski, znany jako Polish Power – polski profesjonalny zawodnik wrestlingu oraz kulturysta i strongman. W 1950 wyjechał do USA. Był drugim Polakiem, który podpisał kontrakt z federacją World Wrestling Federation (WWF). W trakcie kariery w ringu występował pod nazwiskiem Ivan Putski. Był pierwszym Polakiem w finale Mistrzostw Świata Strongman w 1978. Przez całą karierę był zawodnikiem typu Face(dobry charakter).W 1995 został wpisany do Hall of Fame. Trenował Shawna Michaelsa. Jego syn Scott Putski, także był zawodowym wrestlerem pod koniec lat 90. XX wieku.

5.Chris Masters, właściwie Christopher Todd Mordetzky – amerykański wrestler, polskiego i żydowskiego pochodzenia, bardziej znany jako The Masterpiece Chris Masters. W WWE występował w latach 2005-2011.

6.Babatunde Łukasz Aiyegbusi – polski wrestler, futbolista, reprezentant Polski w tej dyscyplinie sportu, trzykrotny mistrz i dwukrotny wicemistrz Polski, brązowy medalista mistrzostw Czech. Były gracz klubu Minnesota Vikings. Jest synem Nigeryjczyka i Polki. W kwietniu 2016 roku dołączył do systemu rozwojowego WWE.

7.Trish Stratus - Patricia Anne Stratigias - wrestlerka, modelka fitness, aktorka i osobowość telewizyjna Jej matka pochodzi z Polski, a ojciec z Grecji. Od 2013 roku należy do WWE Hall of Fame.

8.André the Giant, właśc. André René Roussimoff - urodził się w Grenoble we Francji. Był trzecim dzieckiem pary bułgarskiego i polskiego pochodzenia – Borisa i Mariann Rousimoff. Podróżował po całym świecie, występując dla różnych federacji. Jego wzrost (224 cm) był wynikiem gigantyzmu, choroby spowodowanej nadmierną ilością hormonu wzrostu, która później przerodziła się w akromegalię. Swoim gabarytom zawdzięczał przydomek na ringu – „Eighth Wonder of the World” (ósmy cud świata).

9.Brock Lesnar - jego ojciec Robert Lesnar miał pochodzenie polskie i niemieckie.Brock Lesnar to amerykański zapaśnik, wrestler i zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA). Jako wrestler był m.in. pięciokrotnym mistrzem World Wrestling Entertainment. Na gruncie sportowym jego największymi osiągnięciami było mistrzostwo National Collegiate Athletic Association w zapasach (2000) oraz mistrzostwo Ultimate Fighting Championship w wadze ciężkiej (2008-2010).

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!