Czy to koniec YouTube ? Bit.Tube czyli zarabianie za oglądanie !!

in polish •  8 months ago 

bittube-ogladanie-zarabianie-szymonwsieci-908x300.png

Bit.Tube czyli poważna konkurencja dla YouTube !


Czy masz już dość reklam na YouTube ? A może jesteś twórcą treści, które nie są monetyzowane lub są dyskryminowane przez algorytmy największego portalu wideo świata ? Jeśli tak to świetnie ! bo w tym artykule przedstawię Ci bardzo interesującą alternatywę na wymienione problemy oraz dowiesz się o dodatkowych możliwościach zarabiania za samo oglądanie materiałów wideo !


Słowem wstępu

Istnieje wiele różnych projektów opartych na technologii blockchain, które pomogą zmienić przyszłość internetu i nie tylko. Innowacja jest zawsze pozytywnym zjawiskiem w tym zakresie. „Bit.Tube”, na przykład, jest platformą, która może wprowadzić pewne pozytywne zmiany, jeśli chodzi o zdecentralizowane publikowanie treści wideo. Brak demonetyzacji, brak cenzury, zarobki liczone od każdej minuty wyświetlanego wideo a to nie wszystko co chce oferować Bit.Tube w przyszłości.

Chociaż bardzo trudno będzie zdetronizować YouTube jako platformę do publikowania wideo, Bit.Tube może w pewnym momencie wywrzeć pozytywny wpływ na tę kwestię. Choć nie jest to pierwsza platforma skupiająca się na tym konkretnym modelu biznesowym, to warto zwrócić uwagę na kilka pionierskich jej funkcji.


Czym jest platforma Bit.Tube ?

Bit.Tube to zdecentralizowana platforma do udostępniania/przesyłania strumieniowego wideo, która ma na celu oddanie władzy w ręce twórców i widzów. Platforma zachęca twórców do przesyłania wszelkiego rodzaju treści i udostępnia je widzom bez reklam, pozwalając każdemu na świecie przesyłać i udostępniać treści wideo bez żadnych ograniczeń. Jest to model oparty na społeczności, więc użytkownicy i twórcy treści będą mogli określić, w jaki sposób platforma będzie się rozwijać.

Ponieważ Bit.Tube jest budowany w oparciu o dystrybucję typu peer-to-peer i hosting, pozwala na przywileje związane z takim modelem. Na przykład, przesyłający będą mogli skorzystać z prawa do wolności słowa bez obawy przed cenzurą lub działaniami odwetowymi.

Ponadto platforma stosuje metodę monetyzacji treści przy wykorzystaniu własnej kryptowaluty „TUBE”, która jest zintegrowaną częścią serwisu. Dzięki temu rozwiązaniu zarówno twórcy jak i użytkownicy mogą zarabiać za udostępnianie i korzystanie z treści na serwisie.

Dodatkowo trzeba wspomnieć o możliwości „wydobywania” TUBE metodą Proof of Work za pomocą komputera lub „koparki”. W ten sposób użytkownicy będą pomagać twórcom treści, jednocześnie upewniając się, że usługa nie wyświetla żadnych reklam. Co jest jednym z głównych punktów sprzedaży usługi – „zapewnia doświadczenie wolne od reklam.”


Jak działa Bit.Tube ?

Zamiast polegać na scentralizowanych serwerach, Bit.Tube używa zdecentralizowanego systemu opartego na standardzie IPFS.

IPFS oznacza Inter Planetary File System, który jest protokołem i siecią zaprojektowaną do tworzenia adresowalnej metody peer-to-peer przechowywania i udostępniania hipermediów w rozproszonym systemie plików. Oznacza to, że nie tylko informacje o filmach są zdecentralizowane, ale także rzeczywiste pliki. W konsekwencji platforma pomaga ludziom na całym świecie korzystać z prawa do wolności słowa i unikać cenzury.

Oznacza to ponadto, że żaden dostawca danych ani żadna firma nie mają kontroli nad danymi pokazywanymi w Bit.Tube, chyba że sami tak postanowią – np. niektóre filmy mogą być płatne na całym świecie lub z ograniczeniami dla określonego kraju lub regionu. Niemniej jednak, ideą usługi jest zapewnienie jej anty cenzury, a sieć IPFS jest w stanie spełnić tę obietnicę.

Dostępny dla każdego


Dostęp do tej nowej platformy można uzyskać za pośrednictwem dowolnej przeglądarki. Wyświetlanie treści nie wymaga żadnych dodatkowych danych, niezależnie od tego, kto je przesłał i kiedy. Nadawanie na Bit.Tube również będzie możliwe, ale będzie to wymagać niewielkiego oprogramowania – Nadawca IPBC. Ten nadawca umożliwia przeglądarce przesyłanie danych do sieci IPFS i dostarczanie transmisji bezpośrednio bez centrum danych za pośrednictwem sieci P2P.

Twórcy treści po swojej stronie mogą udostępniać nieograniczoną liczbę filmów, oferować je za darmo lub pobierać za nie opłatę. Usługa obsługuje subskrypcje i modele PPV (płatne od wyświetlenia) oraz oferuje analizy w celu zrozumienia oglądalności treści.

Aby korzystać z platformy, wystarczy założyć konto, a za swoje działania zostaniesz nagrodzony/a kryptowalutą TUBE


Zarabianie

W przypadku witryn takich jak YouTube przychody z reklam odgrywają dużą rolę w nagradzaniu twórców treści, co jest niefortunne, ponieważ użytkownicy zazwyczaj nie chcą wyświetlać reklam. BitTube pozbywa się reklam, ale nie spodziewa się, że jego twórcy treści będą działać za darmo.

Bit.Tube oferuje zachęty zarówno twórcom treści, jak i widzom
Zamiast polegać na przychodach z reklam, BitTube znalazł sposób na kopanie kryptowalut za pośrednictwem komputerów oglądających treści. Oznacza to, że energia, której nie używa komputer odbiorcy, przejdzie do drobnej pracy w procesie wydobywczym i przyniesie przychód twórcy lub streamerowi, których wspiera.

Zamiast oglądać filmy za darmo na YouTube, Bit.Tube będzie nagradzać czas spędzany przez użytkowników na robieniu tego $amego. W momencie gdy widzowie oglądają jakiekolwiek treści wideo ich hashrate do 30hash/sec, jest to traktowane jako moc obliczeniowa z ich urządzenia (mobilnego/pc). Moc jest przekazywana do kopalni TUBE, w której jest dalej rozprowadzana do twórcy treści i widza.

AirTime

AirTime czyli twórcy i widzowie zarabiają TUBE na podstawie czasu oglądania.

30% udziału w nagrodzie górniczej jest zarezerwowane dla modelu przychodów Airtime, realizując w ten sposób wolny od reklam mechanizm, dzięki któremu użytkownicy mogą zarabiać na swojej treści i oglądaniu. W miarę jak treści są konsumowane, wypłaty są dystrybuowane do twórców i widzów w oparciu o czas oglądania („czas antenowy”), proporcjonalny do całkowitego czasu antenowego na blok na całej platformie. Dowiedz się więcej o modelu Airtime tutaj.

Ponieważ system oferuje wynagrodzenie w kryptowalucie, a nie w walucie tradycyjnej(FIAT), zarówno twórcy jak i użytkownicy otrzymają taką samą kwotę (wirtualnych) pieniędzy, niezależnie od tego, z której części świata publikowane/oglądane są ich filmy wideo

Dokładny podział dochodów:

BitTube otrzymuje 10% wszystkich przychodów z wydobycia jako przychód dla swojej firmy na marketing i utrzymanie. Tym samym BitTube jest zachęcający dla wszystkich użytkowników oraz cyfrowych górników, ponieważ 90% przychodów jest rozdzielane pomiędzy nimi, co obecnie nie jest oferowane przez żadną platformę na świecie.

 • 70% wydobywanych TUBE jest przeznaczanych dla górników
 • 30% dla: twórców(70%), widzów(20%), marketing(5%), platforma(5%)

bittube-wykres-908x300.png

Kryptowaluta BitTube - TUBE


Cyfrowa moneta BitTube (TUBE), jest podstawą przychodów i rozliczeń w ramach platformy Bit.Tube. Służy ona ekosystemowi Bit.Tube i jest przystosowana do wydobywania z mocy procesorów, dzięki czemu korzystanie(oraz zarabianie) z Bit.Tube jest łatwe, niedrogie i dostępne dla osób, które nie posiadają „koparek”.

Dane techniczne kryptowaluty BitTube (TUBE)

 • Nazwa Monety: TUBE
 • Całkowita podaż: 1,000,000,000
 • Obecnie w obiegu: 97,470,320
 • Algorytm wydobycia: CryptoNight
 • Czas nowego bloku: 2 minuty
 • ICO: NIE
 • Pre-mined: NIE

BitTube na Coinpaprica.com

TUBE dostępne jest na giełdach:

 1. Bittrex
 2. Upbit
 3. Livecoin
 4. TradeOgre

W pełni zintegrowany system płatności dla każdego


Każdy nowo powstały profil na Bit.Tube jest jednocześnie automatycznie wygenerowanym adresem naszego portfela. Każdy użytkownik będzie mógł kupować oraz sprzedawać TUBE w stosunku do waluty fiducjarnej bezpośrednio na platformie, pomijając konieczność rejestracji na giełdach stron trzecich. Takie posunięcie ze strony twórców znacznie obniża próg dla powszechnej adopcji platformy.

Prawa autorskie


Każdy przesłany plik na platformę jest skanowany przez sztuczną inteligencję za pomocą ContentID, a potencjalne naruszenia są oznaczane do sprawdzenia. Aby zapewnić ochronę przed cenzurą, zasady dotyczące treści, przypadki naruszenia praw autorskich i moderowanie będą rozpatrywane w zdecentralizowanym systemie, który daje kontrolę społeczności i wzmacnia uczciwe użytkowanie. W ten sposób złośliwe strajki na prawach autorskich nie mogą zostać „uzbrojone.” System zachęci uczestników do grania według zasad opartych na nagrodach i karach.


Produkty i usługi, które napędzą popyt na Bit.Tube

W chwili obecnej zespół Bit.Tube opracowuje wiele nowych produktów i usług, aby zwiększyć popyt na TUBE.

Będą one obejmować ale nie ograniczać do:

 • Subskrypcji Premium – Oglądanie np. filmów i seriali od wydawców premium
 • Wideo na żądanie – Sprzedawaj swoją produkcję jako treść premium dostępną przez 24/48/72 godziny lub przez cały okres eksploatacji
 • Darowizny i napiwki – Możliwość otrzymywania stałego lub jednorazowego dofinansowania od widzów. ulubionych twórców treści
 • Autopromocja – Zwiększenie ekspozycji na platformie
 • Pobyt w kanale – Zachowaj swoich widzów na kanale. Dla widza wszystkie powiązane filmy wideo na pasku bocznym będą z twojego kanału
 • Ochrona zawartości –Wszystkie przesłane pliki będą szyfrowane podczas przesyłania, aby zapobiec nieautoryzowanemu pobraniu/piractwu
 • Wielo-strumieniowe przesyłanie – Zapewnij szybki czas rozruchu i najlepsze z możliwych doświadczenie zarówno dla połączeń high-end jak i low-end
 • Przewijanie do tyłu na żywo – Strumienie na żywo są rejestrowane w czasie rzeczywistym, dzięki czemu widzowie mogą przewijać je do 3 godzin
 • Członkostwo Bit.Tube Pro – Umożliwia przesyłanie plików 4K i 8K, ochronę treści, popyt na kanale
 • Bit.Tube Mastercard – Wypłata TUBE na lokalną walutę w dowolnym bankomacie obsługującym Mastercard, płatność w dowolnych systemach Point of Sale obsługujących Mastercard, odblokowuje funkcje BitTube Pro
 • Zarządzanie – „postaw” TUBE, aby zostać moderatorem (nie do końca rozumiem ? ;) )
 • Rynek wspólnotowy – Oferta usług i towarów dla odbiorców (i nie tylko ?)
 • Lokowanie produktu na rynku – Firmy mogą oferować twórcom umowy sponsorskie, rozliczane
  w TUBE w oparciu o czas antenowy narzucony przez AI

Zespół twórców BitTube

twórcy bittube 1.png
twórcy bittube 2.png

Reszta zespołu


twórcy bittube 3.png

Adwajzor's

adwajzor's.png
Źródło grafik: Szymonwsieci.pl


Bit.Tube vs YouTube

Platforma Bit.Tube została zaprojektowana w sposób możliwie najprostszy, aby każdy, kto może korzystać z YouTube, mógł korzystać z Bit.Tube. Choć jest jeszcze wiele do zrobienia zanim o Bit.Tube usłyszy świat to już dziś ta nowatorska platforma wideo nie ma się czego wstydzić. Na tle wobec swojego starszego rywala Bit.Tube zakłada rękawicę i chcę nawiązać prawdziwą rywalizację o miano czołowej platformy wideo.

Podsumujmy korzyści dla twórców i widzów Bit.Tube:

– twórcy otrzymują prawo do wolności słowa, która zostanie pozbawiona cenzury dzięki technologii IPFS
– twórcy będą mogli zarabiać na swoich materiałach od pierwszej sekundy gdy tylko widzowie obejrzą ich filmy
– twórcy otrzymają taką samą stawkę wynagrodzenia, niezależnie od tego, z której części świata oglądane są ich treści wideo
– widzowie będą cieszyć się oglądaniem(lub słuchaniem) ulubionych treści bez konieczności oglądania reklam
– system AirTime zapewnia oglądającym udział w dochodach platformy

bittube-vs-youtube-szymonwsieci-600x444.png


Kilka słów na zakończenie

W chwili obecnej żadna platforma wideo nie jest w stanie poradzić sobie z dominacją YouTub’a. Jednak ja widzę w decentralizacji nową erę platform społecznościowych, w których na pierwszym miejscu stawia się swoich użytkowników a nie firmę. Uważam, że takie podejście jest jedynym realnym sposobem na rozwiązanie obecnych monopoli internetowych, którymi bez wątpienia jest YT czy FB. Historia już nam pokazała, że internet ewoluuje a wraz z nim platformy jak i użytkownicy a żadna firma nie może czuć się „niezwyciężona”.

Bit.Tube tak samo jak przeglądarka Brave podjął milowy krok w kierunku przyszłości rynku wolnego od reklam. Widzowie stają się coraz bardziej znużeni obfitością reklam, ale są one koniecznym złem, aby mieć pewność, że twórcy treści są nagradzani za ich ciężką pracę. BitTube robi krok, by odciąć reklamy i pośredników by nagradzać bezpośrednio twórców i widzów.

Pamiętaj, żadna rewolucja nie zaczyna się od pytania o zgodę ✊

Ps. Specjalne Podziękowania dla @Marcelina2009 dzięki, której dowiedziałem się o Bit.Tube w wyniku czego powstał ten wpis :)


#SzymonwSieci
#BitTube #vs #YouTube
#Blockchain #Decentralized #Freedom #Cryptocurrency #TUBE

stopka-908x300.png

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Fajne podsumowanie ale nie do końca wiem skąd się bierze wartość tokenu :) poprzez oglądanie go wykopujemy tak? Ale to w żaden sposób nie nadaje mu wartości.

edit: ale jest streamowanie, także spoko :) jeszcze tylko czeba sprawdzić, na jakich giełdach można handlować tokenem...

·

@Cardboard
Zaczynając od prostszego pytania w wpisie są wymienione giełdy ;) Bittrex, Upbit, Livecoin, TradeOgre.

Odpowiadając na pierwsze pytanie to wartość tokenu bierze się głównie z użytkowości oraz infrastruktury (uważam, że to fundamenty każdej krypto + ewentualne rozwiązanie technologiczne)

TUBE dodatkowo jest kopane PoW z czego 70% dziennego wydobycia idzie dla górników a pozostałe 30% jest dzielone (info grafika wraz z opisem w wpisie) ponadto twórcy nie organizowali żadnego ICO ani wcześniejszego rozdawnictwa monet co jest jak dla mnie dodatkową zachętą dla twórców oraz widzów do korzystania z możliwości platformy (w tym zarabianie za korzystanie)

Congratulations @szymonwsieci! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of upvotes

Click on the badge to view your Board of Honor.
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:

SteemitBoard Ranking update - Steem Power, Followers and Following added

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!

To chyba najlepszy artykuł jaki przeczytałem tutaj ostatnio :/

·

brzmi jak komplement więc dziękuję :D

Bardzo dobrze napisany artykuł - konkretnie i rzeczowo!
Stąd tym bardziej się cieszę, bo aż mam ochotę trochę pogrzebać na temat Bit.Tube'a i kto wie, może coś zainwestować w ten projekt...?
W każdym razie dziękuję za wiedzę :)
Pozdrawiam.

·

Ciesze się, że się podoba oraz jest pomocny :)

Jeśli chodzi o zainwestowanie to faktycznie jest tu potencjał. W momencie, kiedy zaczynałem reaserch pod wpis to cena dobijała do 0,06$ kiedy go opublikowałem tydzień później cena jest już przy 0,10$ przy czym mamy tutaj spokojny naturalny wzrost a nie jakiś "pump".

W niedalekiej przyszłości będę wrzucał ofertę dla chętnych jak zarabiać wspólnie na bit.tube więc zapraszam do zaglądania co jakiś czas na mój wall ;)

Ps. świetne introduceyourself ! bardzo dobrze mi się czytało :)
Pozdrawiam Cię !

Dochód pasywny, podoba mi się. Mam portfel ale jest na razie pusty. Rozumiem, że z oglądania filmów przyrost tube nie będzie zbyt imponujący, dlatego zamierzam doinwestować swój portfel na początek. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem - loguję się do witryny, oglądam i już? Kopie się samo i portfel się napełnia? Tak poprostu?

·

Cześć @trampmad

Mam tutaj "widełki" z testu, który prowadzę więc możesz ocenić opłacalność.

za bycie widzem otrzymałem 43.39488694 TUBE będąc AirTime 12,85 dnia (308,4 godziny)
Jako Twórca treści otrzymałem 101.37763341 TUBE przy czym widzowie spędzili na moim wideo łącznie 13,45 dnia (322,8 godziny)
Za 18 dni testów zarobiłem łącznie +- 55zł Dużo czy mało to pojęcie względne jednak ja wierzę w rozwój platformy wraz z znacznym przypływem użytkowników co w efekcie odbije się pozytywnie na kursie.

Kiedy zaczynałem reaserch by napisać ten artykuł cena 1 TUBE była w okolicach 0,06$ w momencie publikacji cena przekroczyła 0,10$.

Logujesz się do witryny i potrzebujesz jedynie wejść w zakładkę wallet. Wystarczy to zrobić tylko raz najlepiej po pierwszym zalogowaniu (może to potrwać chwilę). Z rzeczy, którymi się jeszcze mogę podzielić to w momencie oglądania TUBE naliczają nam się wyłącznie z pierwszego włączonego wideo. Jeśli chcielibyśmy oglądać więcej materiałów na raz - AirTime wypłaca tylko z pierwszego(przynajmniej u mnie tak wychodzi)

·
·

Dzięki za bogaty materiał. Będę w tym rzeźbił.

Również przyglądamy się tej platformie :) Fajne podsumowanie jej najważniejszych cech.

·

Jak wasze wrażenia z obserwacji ?

Dzięki :)

hej @szymonwsieci. nie jestem pewna, czy to ciebie pytałam, bo pytam różne osoby aby porównać opinię, więc jeśli się powtórzę, to wybacz!

co powiedziałbyś na porownanie DTUBE i BitTUBE? masz na ten temat jakąś wiedzę?

pozdrawiam serdecznie.

·

Cześć @mykitchenlab :)
Przepraszam, że dopiero dziś odpisuję na Twoje pytanie.

Jeśli chodzi o porównanie tych 2 platform to mogę Ci w skrócie opisać różnice jakie ja widzę pomiędzy nimi :)

 • Obie platformy są wolne od reklam
 • Bittube daje możliwość importowania filmów z YT| Dtube nie daje takiej możliwości (jak dla mnie + dla BT)
 • BT daje możliwość konfigurowania platformy| DT nie daje takiej możliwości
 • BT będzie wprowadzał opcje premium dla Twórców (są one wypisane w artykule)| DT nie posiada takich planów rozwoju platformy
 • System wynagradzania: (to chyba najistotniejsze porównanie tych platform)
  BT wprowadził system nagradzania treści AirTime dla twórców oraz WatchTime dla widzów (szczegóły w artykule)
  DT działa na blockchain STEEM co jest równoznaczne z takimi samymi zasadami wynagradzania treści co w przypadku np. Steemit

W mojej opinii system wynagradzania BT jest o wiele bardziej atrakcyjny niż w DT. Możliwość zarabiania za każdą sekundę wyświetlenia Twojego wideo do końca żywotności platformy jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż jednorazowa wypłata po pierwszych 7 dniach od publikacji treści. Do tego osoby oglądające wideo jeśli są zarejestrowane na platformie również zarabiają co dla mnie jest bardzo zachęcającym rozwiązaniem jako widz, który za oglądanie ulubionych twórców jeszcze na tym zarabia.

Tak to wygląda z mojej perspektywy, jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz śmiało

Pozdrawiam Cię ! :)

no coś pięknego :) super podsumowanie
profeska jesczze raz gratk jestem pood wrazeniem

·

Dzięki @steerran za dobre słowo !

Ciekawe jak to będzie po wejściu w życie acta2...

·

Czas zweryfikuje jednak blockchain jest idealny do zachowania praw autorskich więc widzę tutaj jak najbardziej użyteczność BitTube :)

Ps. Masz bardzo fajny blog. Zachęcam do rozpoczęcia blogowania również tutaj :)
Jeśli będziesz zainteresowana to zachęcam do zajrzenia do tego wpisu pomocniczego dla nowych użytkowników https://steempeak.com/polish/@szymonwsieci/steemit-platforma-inna-niz-wszystkie-or-opis-i-porady-dla-nowych-uzytkownikow