Niedźwiedziowe dyskusje: czym jest pokora w XXI wieku

in #polishlast year

Niedźwiedziowe dyskusje, czyli...„Zapytaj Niedźwiedzia” - reaktywacja.

Niniejszym przywracamy do życia serię cieszącą się niegdyś sporą popularnością wśród społeczności polskiej. Czy uda nam się nas samych trochę rozruszać? Zobaczymy!

Na czym to będzie polegało?

W skrócieCo tydzień ukaże się post inicjujący nową dyskusję. Tematy będą wybierane spośród Waszych propozycji, nie licząc dzisiejszego odcinka. Każdy z Was będzie mógł się wypowiedzieć na dany temat w komentarzu pod postem, liczymy na żywe (acz kulturalne) dyskusje! Autorzy najciekawszych i bogatych merytorycznie komentarzy zostaną nagrodzeni.

A teraz szczegóły.


  • Niniejszy post informacyjny jest jednocześnie początkiem zabawy, na końcu artykułu znajdziecie pierwszy temat do dyskusji.

  • Każdy następny temat możecie zaproponować sami - prosimy Was o zamieszczanie propozycji w komentarzach pod tym artykułem lub pod każdym kolejnym odcinkiem serii. W przypadku braku propozycji temat zostanie ustalony odgórnie.

  • Kolejne odcinki serii będą się ukazywały w każdą sobotę.

  • Dyskusja będzie się odbywała w komentarzach pod postem inicjującym.

  • Można również wypowiedzieć się w formie własnego artykułu, prosimy wtedy o dodanie w komentarzu linka do swojego wpisu.

  • Najciekawsze komentarze w dyskusji będą nagradzane. Planujemy wykorzystać do tego część zarobku z publikacji odcinków serii.

  • Wpisy zawierające wulgaryzmy i osobiste „wycieczki” lub te merytorycznie niezwiązane z dyskusją nie będą brane pod uwagę przy wynagradzaniu. Netykieta przede wszystkim!

Zakładamy, że zasady wynagradzania komentarzy będą się krystalizować wraz z rozwojem serii.
Mamy nadzieję, że to nie nagrody będą głównym motywatorem :)

Na co liczymy?Chcemy nieco rozruszać polskojęzyczną społeczność. Nawet jeśli nie masz czasu albo pomysłu, by napisać artykuł, będzie to okazja dla zaprezentowania siebie i swoich poglądów dotyczących wielu aspektów życia. Jeśli jesteś stosunkowo nowym użytkownikiem albo nie wiesz, jak się wypromować – może to dobry sposób, by dać się poznać? Mamy nadzieję, że każdy wyniesie z udziału coś dla siebie.

Temat na dziś:

Czym jest pokora w XXI wieku

strategy-1710763_1280.jpg

Serdecznie zapraszamy Was do zabawy i czekamy na propozycje tematów do kolejnych odcinków!

Sort:  

Pokora, wrażliwość, empatia w dzisiejszych czasach uznawane za objaw słabości.
Pomimo tego że świat jest pełen wspaniałych ludzi zmuszeni są oni aby uciekać przed swoimi emocjami w obawie przed oceną... bo to tandetne, bo sam ze sobą sobie nie radzi, bo to słabe, bo nie wypada, bo to głupie i nie na czasie.

A co się dzieje gdy zostajesz sam w mroku i ciszy? Natychmiast szukasz jakiegoś zajęcia by uciec od swoich emocji i myśli. Dlaczego najgorszym miejscem w więżeniach jest izolatka?

Uciekamy... uciekamy przez całe życie, nie pozwalając poznać sobie samych siebie.

Pokora, wrażliwość, empatia w dzisiejszych czasach uznawane za objaw słabości.

Przez kogo te wartości są tak odbierane? Czy nie przez słabych ludzi właśnie?

Pomimo tego że świat jest pełen wspaniałych ludzi zmuszeni są oni aby uciekać przed swoimi emocjami w obawie przed oceną... bo to tandetne, bo sam ze sobą sobie nie radzi, bo to słabe, bo nie wypada, bo to głupie i nie na czasie.

Cudownie by było jakby wszystkie te osoby znalazły w sobie pewność siebie. Mam taką swoją teorię, że tacy właśnie "uciekający" przed oceną ludzie nie są po prostu słabi, a emocjonalni. Sprawdza mi się to narazie. Wielu takich "uciekających" jest w stanie osiagnąć lub osiąga więcej niż ci "silni", ci przed którymi uciekający uciekają.

Hi! I am a robot. I just upvoted you! Readers might be interested in similar content by the same author:
https://steemit.com/polish/@sp-group/niedzwiedziowe-dyskusje-madrosc-a-inteligencja-wlasna-interpretacja