Jak zostać najlepszą wersją siebie?

in polish •  2 years ago 

Chcesz stać się najlepszym w tym co robisz? 

Przeczytaj ten post.

Nie ma znaczenia, jaka jest twoja strategia, jeśli nie masz umiejętności w tym, co robisz, strategia ta nie zabierze Cię bardzo daleko.

Kiedy masz pewność, co robisz i jasne, dokąd zmierzasz, odpowiednia strategia poznasz od razu. 

Jeśli szukasz jak odnieść sukces, wszystko jest w porządku. Możliwe, że robisz to niewłaściwy sposób. I będziesz ciągle szukał następnej okazji, aby znaleźć złoto.

Co pozostanie?

Lekko wydrążone dziury w polu, gdzie nie ma żadnego śladu złota.

Jeśli wiesz, czego chcesz i dlaczego to robisz, nie martwisz się o "złoto". Nie martwisz się wynikami, ponieważ już wiesz, że nadchodzą.

Dla ciebie nigdy nagroda nie powinna być na pierwszym miejscu. Tylko zawsze chodziło o to, jak daleko możesz pójść. O osiągnięciu niemożliwego. Ono nigdy się nie kończy.

Oto jak stać się najlepszym w tym, co robisz:


1. Pracuj nad sobą, a nie nad pracą.

"Pracuj ciężko w pracy aby móc zarobić na życie. Pracuj ciężko nad sobą a możesz zarobić fortunę "- Jim Rohn

Twoja praca jest twoim odzwierciedleniem. Jeśli nie uzyskujesz wyników, które szukasz, przestań szukać lepszych strategii.

Zamiast tego, spójrz do środka.

Gdzie TY jesteś teraz: To Ty.

Jeśli chcesz czegoś innego: ulepsz siebie

Większość ludzi skupia się na swoich rękach lub ich "pracy". To wszystko jest dobre. Jednak dostaniesz znacznie więcej, koncentrując się na sobie.

20% Twojej energii powinieneś przeznaczyć na pracę

80% Twojej energii powinieneś poświęcić odpoczynkowi i samodoskonaleniu. To właśnie napędza Ciebie do pracy i zmienia Cie w lepszą wersję. Samodoskonalenie to coś więcej niż czytanie książek, a prawdziwym odpoczynkiem jest odświeżenie.

Podczas gdy inni próbują poprawić swoją pracę, stale doskonalisz siebie, poszerzając swoją wizję i umiejętności. Jest to podobne do 7. zasady Stephen'a R. Covey'a: 

Tnij piłą. Większość ludzi próbuje powalić swoje drzewo - ich "pracę" - ręczną piłką.

"Daj mi sześć godzin, aby powalić drzewo a spędzę pierwsze cztery godziny na ostrzenie topora" - Abraham Lincoln

W krótkim czasie będziesz rozwijać prawdziwe mistrzostwo. Wszyscy inni starają się doskonalić swoje "rzemiosło". Nie pracują dla swojej pracy. Pracują nad sobą.

Kiedy to zrobisz, twoja praca znacznie przekroczy to, co inni ludzie starannie wytwarzają. Twoja praca będzie czystsza, wyraźniejsza i bardziej wydajna, ponieważ będziesz bardziej rozwinięty jako osoba. Większość ludzi, z którymi "konkurujesz", jest wewnętrznym bałaganem.

2. Konsekwentnie działaj w taki sposób jak niektórzy mogą tylko pomarzyć.

"Potrzeba jest matką wynalazku." 

Twoje wyniki nie są odzwierciedleniem Twojego talentu. Wielu ludzi ma talent. Niewielu ludzi jest jednak zmuszonych do podjęcia trudnych wyzwań.

Większość ludzi nigdy nie stawia się w wymagających sytuacjach - sytuacjach, które mogą przestraszyć i zaboleć.

Musisz postawić się w miejscu, które stwarza ogromne ciśnienie. Rodzaj nacisku, który czujesz jakby Cię łamał. W ten sposób pozbywasz się swojej słabości i małego umysłu. To nie jest bezbolesne ani przyjemne. Ale to Cię zmieni. I w końcu powstaniesz. Nowy. Zmieniony. Lepszy.

Musisz podejmować wyzwania, które wymagają, abyś stał się znacznie bardziej wymagający niż obecnie. Musisz opuścić swoją strefę komfortu.

W ten sposób rozwijasz się.

Jak postawić się w tych sytuacjach? Zainicjuj. Nie czekaj aż życie przyjdzie do Ciebie. Nie czekaj na "następną" okazję.

"Przywództwo" jest dostępne dla wszystkich. Musisz po prostu przejąć rolę lidera. Możesz to zrobić teraz, niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajdujesz. Robisz to wystarczająco dobrze i stale poprawiasz siebie i swoje pomysły, to Ty będziesz tworzyć okazje. Następnie zmaksymalizuj te możliwości a przyjdzie ich więcej.

Szanse są jak pomysły. Im więcej ich używasz, a nie pozwolisz im uciec tym więcej ich przyjdzie. Większość ludzi zaspokaja zbytnio swoje pomysły i stają się nieaktualne. Podobnie większość ludzi zaspokaja ich możliwości zbyt długo i przestają przychodzić.

3. Nie kopiuj innych ludzi. Zrób swoją kopię i przekaż ją innym.

"Strategia polega na tym, abyś pozwolił innym wejść na Twój poziom, to nie Ty idziesz na poziom innych. Ty z nikim nie konkurujesz, nigdy. To inni mają konkurować z Tobą "- Tim Grover


Jeśli nadal naśladujesz pracę innych ludzi, życzę Ci powodzenia.

Jeśli próbujesz powtórzyć pracę i wyniki innych ludzi, co mówi Twoje wewnętrzne sumienie?

Co to mówi o twoich motywacjach?

Czy po prostu starasz się znaleźć to, co działa?

Czy szukasz "jak"?

Czy rzeczywiście wiesz, gdzie idziesz?

I nawet jeśli będziesz zadowolony ze swojego miejsca przeznaczenia, naprawdę myślisz, że możesz to zrobić lepiej niż Ci, którzy zaczęli to robić pierwsi? To ich droga. Są oni napędzani przez coś głębokiego i wewnętrznego. Nie możesz ich wyprzedzić, jeśli zawsze jesteś parę kroków za nimi. Jeśli zawsze kopiujesz, a nie tworzysz.

Jeśli nie wiesz, kim jesteś, zawsze będziesz się starał być kimś innym. W ten sposób nigdy nie będziesz najlepszym. Twoja praca będzie zawsze tania imitacją. Brakuje tego poczucia, które wywołało pracę lub pomysł.

4. Pozostań w miłości z procesem tworzenia

"Im więcej wypocisz się będąc pokojowy, tym mniej krwi stracisz na wojnie" - Norman Schwarzkopf


Proces - lub sama praca - wszystko jest wporządku. Wyniki przychodzą i odchodzą. I nigdy nie chodziło o wyniki. Sukces jest nieunikniony.

Sukces jest prosty, ponieważ jest to ostatnia rzecz w twoim umyśle. Wiesz, że tak się stanie.

Sama praca -  staje się lepsza w tym - co cię napędza. To prawie nie ma znaczenia co robisz. To dlatego robisz to, co ma znaczenie.

"Co" może i przybiera wiele form. Nie nadmiernie przywiązuj się do jednej roli. Niezależnie od tego, czy jesteś liderem, pisarzem, sportowcem, rodzicem, "pracownikiem" -  nie ma to znaczenia. Dlaczego to robisz, a potem, jak to robisz, to ma znaczenie. Więc jak to robisz, tak robisz wszystko.

Jeśli jesteś zakochany w procesie, szukasz informacji zwrotnej, mentora i coachingu - nawet jeśli jesteś na szczycie swojej gry.

Otaczasz się ludźmi, którzy nie boją się mówić o prawdzie. 

Samo-transcendencja pochodzi ze współpracy z innymi, którzy są napędzani przez większą wizję. Kiedy całość staje się zasadniczo inna niż suma jego części. Kiedy praca jest nagrodą.

Wykraczając poza to, co kiedykolwiek sobie wyobrażałeś. Pełna otwartość na możliwości. Chyba, że ​​nieustannie pracujesz z lepszymi ludźmi, nigdy tego nie zrozumiesz.

Kiedy będziesz doskonały, twoja praca i produktywność, przyciągnie okazje. Nie pomogą, ale przyjdą. Bo jesteś magnesem, który ciągnie je do środka.

5. Nigdy nie zapominaj, dlaczego to robisz

"Tak wiele razy zdarza się to zbyt szybko
Prowadzisz swoją pasję do chwały
Nie trać swoich marzeń z przeszłości
Musisz walczyć tylko po to żeby utrzymać je przy życiu "
Survivor, oko tygrysa


Często widzę, że ludzie wyrzucają systemy wartości do drzwi z nadzieją na szybki sukces.

Kiedy to widzę, już wiem, że ci ludzie nie pociągną długo. Oni wyraźnie nie mają "dlaczego" tego robić - albo o tym zapomnieli. Nie mają wewnętrznego kompasu. W konsekwencji nie wiedzą, dokąd zmierzają. To destrukcyjna droga.

W rzeczywistości jest to tak powszechne, że prawie się tego spodziewano. Dlatego niewiele osób stało się najlepsze w tym, co robią. Stają się czymś znacznie mniej dostępnym.

Podsumowanie

Stanie się najlepszym w danej dziedzinie nigdy nie zaspokoi Twoich potrzeb. Chodzi o stałą poprawę tego, kim jesteś.

To znaczy, że sukces przyjdzie, ponieważ wiesz, kim jesteś i co masz na myśli.

Chodzi o inicjowanie - ciągłe tworzenie sytuacji zmuszających do tego, abyś wychodził poza strefy komfortu. Oczyszczanie wszystkich niedoskonałości. Ewolucja.

To twoja podróż. Nie zmarnuj jej.

Dziękuje za przeczytanie. Jeśli uważasz, że ten post jest wartościowy, proszę przekaż go dalej, aby inni mogli zaczerpnąć trochę motywacji oraz wiedzy. 

Zostaw follow oraz upvote i wyczekuj kolejnych artykułów :)

Koniecznie dołącz do grupy na facebooku, która dopiero się rozwija.

Logując się tutaj, zdobędziesz do 30 obserwujących dziennie :)

Tutaj 10 niewiarygodnych zdjęć, które wydają się jak z photoshopu :)
Może zainteresuję Cię mój poprzedni wpis o 7 niesamowitych lasach :)

Jeśli nie widzisz rezultatów na siłowni ten wpis Ci pomoże.
Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Coś w tym jest! Trzeba zacząć próbować twoich rad.

Dobry wpis , Up :)

Coś w tym jest, czekam na następny post.