Dlaczego banki tak bardzo nienawidzą Bitcoina?

in polish •  2 years ago 

Prawie miesiąc od chwili powstania dostawcy elektronicznych portfeli Bitcoin Cryptopay, który świadczy usługi kupna i sprzedaży Bitcoinów, poinformował użytkowników w Wielkiej Brytanii, że depozyty i wypłaty w funtach zostaną odrzucone z powodu "zaktualizowanej polityki bankowej". Cryptopay nie określił kategorycznie konkretnych aktualizacji, które doprowadziły do jego bieżących działań.


Od czasu powstania popularności Bitcoin, restrykcje w Wielkiej Brytanii mające na celu ochronę kryptowalut były powtarzającymi się zdarzeniami. Cryptopay nie jest jedyną wymianą podejmującą tak drastyczną decyzję. Prawie kilkanaście innych giełd spotkało się z problemami z depozytami w Wielkiej Brytanii i wycofywaniem ich . Z jakiegoś powodu brytyjski system bankowy nie uprzejmie traktuje firmy wymian Bitcoinów.


Banki nienawidzą Bitcoin

George Basiladze z Cryptopay jest zdania, że ​​tradycyjne systemy bankowe na całym świecie nie są kompatybilne z  Bitcoin. Według niego, Barclays, jeden z największych organów regulacyjnych świata, niedawno uaktualnił swoją politykę w zakresie bankowości prywatnej i usług elektronicznych, a następnie fala rewizji licencji została zakończona.


Jednak Basiladze wyjaśnia, że ​​Cryptopay już wprowadza system w celu ochrony przed ekstremalnymi decyzjami dotyczącymi Barclaysa. Osiąga się to przez firmę utrzymującą rachunek GBP w rezerwie w innym kraju europejskim w takich sytuacjach jak obecnie. Zauważa, że ​​nienawiść wobec Bitcoina jest zjawiskiem ogólnoświatowym, a zatem wspomniany bank miał również wpływ na te same zaktualizowane przepisy.


Kontynuuje wyjaśnienie, że dla klientów z USA Cryptopay przypomniał tylko o depozytach i wycofywaniu środków z listy opcji, zaznaczając, że jak pokazano w przykładzie z Safello, takie sytuacje nie są specyficzne dla Cryptopay, ponieważ spodziewają się, że konkurenci będą musieli stawić czoło trudności w tej czy innej formie.

Banki boją się, że stracą kontrolę 

Kolejnym punktem wskazanym przez Basiladze jest to, że celem Cryptopay i podobnych usług jest wspomaganie tych, którzy nie mogą otworzyć tradycyjnego konta bankowego, więc nic dziwnego, że tradycyjne banki są wstanie wygrać z konkurencją, jaką wprowadzają takie systemy. Tradycyjne usługi bankowe doceniają kontrolę nad swoimi ludźmi i ich pieniędzmi i zrobią wszystko, co w ich mocy, aby ich nie stracić.

Bitcoin oferuje system, który przywraca kontrolę i siłę prawdziwym właścicielom pieniędzy, a jedynym sposobem na walkę jest pokazanie woli ludzi - tzn. Korzystania z usług Bitcoin i prywatnych usług bankowych.


Basiladze stwierdza:


"Teraz szukamy sposobu na uniknięcie tradycyjnych szprych systemu w naszych kółkach. Powinna to być stabilnym rozwiązaniem dla naszych klientów w Wielkiej Brytanii, aby swobodnie wycofywać i wpłacać w walucie, którą lubią, niezależnie od tego, czy są to funty, dolary czy Bitcoins. Czekając na rozwiązanie, nasi klienci w Wielkiej Brytanii mogą nam przeznaczyć środki dzięki przelewom SEPA ".


Banki interesują się technologią Blockchain

Irina S. Zimakova, współzałożyciel i wiceprzewodniczący Europejskiej Federacji Blockchain, odopowiada dla  Cointelegraph, że postrzegana przez banki wysoka odporność Bitcoina wydaje się nieco rozdarta proporcjonalnie. Zimakova mówi, że problem można wyjaśnić na wiele sposobów.


Na poziomie finansowym, mówi, Bitcoin jest skończoną wirtualną walutą z problemami z przednią stroną (e-portfelem) i skalowalnością ograniczoną do około 21 milionów, co czyni ją ciekawością, a nie zagrożeniem w porównaniu do bilionów euro w efekt. Zauważa również, że banki UE eksperymentują z własnymi kryptowalutami Bitcoin, takimi jak holenderski bank DNB z "DNBcoin".


Tymczasem ekonomicznie rzecz biorąc banki na całym świecie, a zwłaszcza Europejski Bank Centralny chcą uzyskać większą kontrolę nad zmieniającymi się kryptowalutami w celu rozwiązania przyszłych długoterminowych zagrożeń.


Zimakova zauważa, że ​​kilka tygodni temu Parlament Europejski zaproponował zmianę dyrektywy zobowiązującej wszystkie państwa członkowskie do zidentyfikowania właścicieli Bitcoina z dniem 26 czerwca 2017 r. W celu powstrzymania finansowania walki z praniem pieniędzy (AML) i finansowania terroryzmu. Najważniejszym aspektem jest to, że niedawny raport Europolu wyraźnie stwierdza, że ​​nie ma dowodów na użycie ISIS przez Bitcoin jako środka finansowania jego działalności.

Zimakova mówi:


"Ludzie jako gatunek opierają się zmianie, to jest w naszych genach z natury. Młodzi ludzie średnio w wieku od 18 do 30 lat mają idealne poglądy na jutrzejszy świat, który katalizuje zmianę. Banki i politycy sprzeciwiają się zmianom, ponieważ dla nich jest to ryzyko: wiele dyrektyw zgodności i regulacji prawnych podkreślają ich wysiłki w celu kontroli ryzyka. Nie powinniśmy martwić się o Bitcoin lub inne kryptowaluty, powinniśmy się martwić o technologię bazującą na technologii Blockchain -Bitcoin, która zmieni świat tak, jak wiemy. Dlatego współzałożyciel Europejskiej Federacji Blockchain chce: zjednoczyć wszystkie zaangażowane strony, przewidujące przyszłe zmiany poprzez dyskusje typu Agile z liderami światowego lidera, aby zapewnić inteligentne i płynne przejście do epoce cyfrowej ".


Zimakova podsumowuje twierdząc, że w miarę akceptacji Bitcoina przez ponad 1 000 000 inwestorów, podobnie jak Apple i Mercedes zmieni się w większości, a przyjęcie Bitcoina przez banki, to w końcu tylko kwestia czasu.


Jeśli podobał Ci się ten artykuł, pokochasz mojego bloga.

Zostaw follow oraz upvote i wyczekuj kolejnych artykułów :)

Koniecznie dołącz do grupy na facebooku, która dopiero się rozwija.

Logując się tutaj, zdobędziesz do 30 obserwujących dziennie :)

Tutaj dowiesz się czy czekolada uzelażnia :)
Może zainteresuję Cię mój poprzedni wpis o 10 niewiarygodnych zdjęć, które wydają się jak z photoshopu )Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Na stronie BitcoinNews na fb jest wbis o JBM jakim jego CEO jest hipokryta

Masz moje Follow

W sumie ciekawe, tylko kiepsko przetłumaczone.

·

śpieszyłem się z tłumaczeniem, żeby dotrzymać mojego planu i wrzucać minimum jeden post dziennie.
To taki artykuł na szybko, niestety ;/

·
·
  ·  2 years ago (edited)

Oczywiście to Twój wybór, ale wydaje mi się, że lepiej postawić na jakość choćby dla własnego dobrego samopoczucia, bo jeśli chodzi o zarobek z postu to rzeczywiście związek pomiędzy jakością i dochodem jest relatywnie niewielki. Zatem patrząc czysto komercyjnie to faktycznie nie warto się za bardzo wysilać :)