Ból egzystencjalny i malarstwo abstrakcyjne.

in polish •  last month

ma.jpg

Wróciłam przedwczoraj z kilkudniowego obozu językowego ( temat na kiedy indziej, ale było super) gdzie ogólnie się przeziębiłam. A do tego doszedł strajk nauczycieli, to już w ogóle nie ma sensu iść, tym bardziej że nauczyciele u mnie odwalają niezły szajs ( ktoś w trakcie tego wszystkiego złamał sobie nogę, ale never mind). Więc sobie tak siedzę w domu, no i tak szczerze no nic nie robię już od 2 dni. Strasznie mi z tym źle, dzisiaj to już w ogóle wytrzymać nie mogłam, straszna katorga. Taka jestem uwędzona że masakra. ( przypis 1. wędzić się - według słownika mojej mamy - odpoczywać, gdy jeszcze bardziej cię to męczy, leżenie, i męczenie się coraz bardziej. Nawiasem mówiąc, dziękuję za uznanie dla tego określenia @barreloflaughs który również zaczął go używać.) No i tak to się, moi drodzy, przedstawia. Jednocześnie jestem jakoś tak zmęczona psychicznie, i mam ochotę skończyć to i wprowadzić jakiś przełom w moim życiu, choć wcześniejszy punkt wiąże się z brakiem siły na to. No, ale chyba tak to już jest, i jeśli chce się jakoś spoko wyjść w życiu, to trzeba to olewać, aż w końcu serio będzie się miało pełną satysfakcję.

A malarstwo abstrakcyjne wlało dziś we mnie pewną dozę pasji, przez co nieco odżyłam. Ogólnie zachwyciłam się tym, jak się co do tego myliłam.

Wcześniej tak samo jak dla większości, te wszystkie czarne kwadraty na białym tle i inne takie były kompletnie bez sensu, a abstrakcja sama w sobie kojarzyła mi się z czymś, co byłby w stanie zrobić każdy 2 lata +. No ale okazało się, że jednak to nie wszystko. Nadal uważam, że niezła część z tego to trochu zakała sztuki, ale no... obejrzyjcie to.

Po obejrzeniu kilku filmików tego pana, dostrzegłam, że szpachelki serio mają zastosowanie w malarstwie.

I że to paplanie nauczycieli plastyki o tym, że abstrakcja ma sens, i przedstawia rzeczywistość w całkiem inny sposób, to w sumie prawda.

To nie jest jak realistyczne rysunki, gdzie tylko idealne odwzorowanie rzeczywistości ma prawo bytu, a każda niedoskonałość jest be. Tu w sumie wszystko zależy od poziomu tego, kto używa abstrakcji. Może to być zwykły kwadrat, może być efektowny pejzaż. Do tego, myślę że trzeba się na tym cholernie znać, by wiedzieć, co jak zrobić. Tu każdy ruch mógł wszystko całkowicie zmienić, zarówno istotę, jak i znaczenie dzieła, bo w tym w sumie pomyłka nie musi oznaczać, że trzeba wywalić, tylko robi się to w inny sposób, albo w ogóle przeobraża w coś innego. Do tego nawet sam nigdy nie będziesz w stanie powtórzyć swojego dzieła.
Abstrakcja jest niesamowicie płynna, i to jest w pewien sposób fascynujące i ciekawe, szczególnie dla osoby takiej jak ja, która w ogóle zajmuje się głównie w miarę rzeczywistym stylem, do tego kredkami, nad którymi o wiele łatwej panować.

To też trochę zmienia spojrzenie na tworzenie, i nadaje swobody artyście. U mnie, w rysunkach chyba objawia się jakiś perfekcjonizm, lubię, gdy wszystko wychodzi idealnie tak, jak ma być, podczas, gdy to niekoniecznie o to chodzi. Bardzo często zachwycam się niechlujnym odwzorowaniem jakiegoś widoku, pozbawionym wielu detali. Po prostu wtedy to wygląda świeżo i lekko, jakby bardziej artystycznie. Aż nabrałam ochoty by podjąć walkę z perfekcjonizmem.

Trzymajcie się!

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

This post is supported by $1.34 @tipU upvote funded by @cardboard :)
@tipU voting service: instant upvotes + profit sharing tokens | For investors.

Congratulations @shirophantomhive! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You published more than 50 posts. Your next target is to reach 60 posts.

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

To support your work, I also upvoted your post!

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!

Tak jak piszesz mniej więcej, o ile nie ma brudów!;)