Sort:  

To był dobry dzień na zdjęcia pewnie;)

Bardzo dobry i ostatni ze słońcem w tym tygodniu ;) jak wróciłam do domu to zaczęło padać i tak pada już trzeci dzień ;)

Daleko nie mam, byłem ze dwa razy, bardziej przy okazji. Reksia najbardziej pamiętam, co raczej nie jest dobrą wizytówką moich pobytów. Przejechałbym się z plecakiem i dałbym się oprowadzić. Pozdrawiam

Fajnie, że kojarzysz miasto ;) zdecydowanie jest co zwiedzać. A jak będziesz miał już dość miejskich krajobrazów to pozostają jeszcze góry :D

Piękny ten nasz Mały Wiedeń.
To niesamowite, jak cudowne mamy w Polsce miasta, a zazwyczaj panuje tendencja umniejszania ich walorów, szczególnie gdy chodzi o własne miasto. Sama się spotykam ze stwierdzeniami "A przecież tu nic specjalnego nie ma.", "Tu w ogóle jakieś wycieczki przyjeżdżają?".
Czas otworzyć oczy i spojrzeć na polskie miasta z życzliwością, na jaką w pełni zasługują. Przez ostatnie lata przeprowadzono tyle renowacji, rewitalizacji, że jest po prostu coraz piękniej.

Bielsko-Biała kojarzyła mi się dotychczas oczywiście z dobranockami, ale też miasto miało pewne powiązanie przemysłowe z moim miasteczkiem - była to fabryka Fiata. U nas powstawały części układu hamulcowego.

Świetny post! Już wiem, że jeżeli znajdę się w okolicy, to warto przeznaczyć trochę czasu na zwiedzenie miasta.

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Ja bardzo lubię zwiedzać Polskę, zarówno miasta, miasteczka jak i odludzia ;)

Bielsko polecam zwiedzić. Jest co oglądać. Mamy sporo zabytków sakralnych. Jest szlak przemysłowy czy też można zobaczyć murale, no i oczywiście góry ;)

Co do fabryki Fiata to pewnie chodzi Ci o FSM. Dziś można zwiedzić sobie Muzeum Fiata 126p

FSM, a od pewnego momentu chyba już Fiat Auto Poland, ale wtedy nie wiem, czy ta lokalna fabryka podlegała pod Bielsko-Białą, czy bezpośrednio pod Włochów.

We środę ze względów powiedzmy urzędowych musiałam pojechać do Świdnicy. Spakowaliśmy zatem całą rodzinkę i wyszła z tego tak cudna wycieczka, że polecam każdemu. :)

Super podejście z tym wypadem :)

Nie byłem - niestety. Piękne miasto. Zdjęcia śliczne. Pozdrawiam.

Dziękuję :) zachęcam zatem do odwiedzenia. Teraz jest super pora ;)

Jaka ta nasza Polska jest przepiękna!

PS Jesteś w tygodniku ;)

Dzięki :D

Ale piękne miasto! Aż ma się ochotę wybrać na ten rynek kocimi łbami i usiąść gdzieś w kawiarence przy kawie i podziwiać te śliczne kamienice :) Nie miałam pojęcia, że Bielsko-Biała jest tak piękna. Bolek i Lolek oraz Reksio - takie sympatyczne rzeźby! :)

Zapraszam serdecznie, klimat rynku jest wyjątkowy ;)

Congratulations @pkocjan! You have completed the following achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of comments received

Click on the badge to view your Board of Honor.
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:
SteemitBoard World Cup Contest - The results, the winners and the prizes

Do you like SteemitBoard's project? Then Vote for its witness and get one more award!