Warto zwrócić uwagę...złoto.

in polish •  last year  (edited)

Dzisiaj decyzja FED. Warto zwrócić uwagę na złoto i reakcję ceny. Pionowe linie to decyzje Fed w momencie ogłaszania podwyżki stopy procentowej. Przypomnę, że dzisiaj podwyżka nie jest planowana, ale warto obserwować i przygotować się w razie gdyby FED zaskoczył rynek. Każda podwyżka kończyła się znaczącym wzrostem cen złota i srebra. W poprzedniej analizie z marca opisuję więcej szczegółów odnośnie zasięgów jakie można osiągnąć. Poprzednie transakcje zakończyły się na cenie wejścia. Na rynku mamy bardzo atrakcyjne poziomy przy ważnym wsparciu, 1307$. Wczorajsze przełamanie może okazać się, że jest fałszywe i po ogłoszeniu decyzji cena może ruszyć w kierunku północnym. Decyzje FED poznamy o godzinie 20:00.


Pozdrawiam!

Piotr

Pełen dziennik na www.dzienniktradera.com 

Źródło: TradingView

Treści zawarte w powyższym materiale nie stanowią żadnej rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005r Nr. 206, poz 1715). Jest to wyłącznie wyraz wiedzy i poglądów autora i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych czytelnika. Osoba chcąca zawrzeć transakcję sama podejmuje decyzję o zawarciu danej transakcji na podstawie samodzielnie określonego ryzyka, ewentualnej straty oraz potencjalnych korzyściach.  

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Hello piotrmajda!

Congratulations! This post has been randomly Resteemed! For a chance to get more of your content resteemed join the Steem Engine Team

The best and most beautiful things in the world cannot be seen or even touched - they must be felt with the heart.

Reakcja na złocie istotna buy stop aktywowany cel 1400$ sl 1304$
złoto 02,05,18b.png

·

Reakcji popytowej wystarczyło tylko na godzinę. Zaliczony sl.

·
·

Za krótkie te stopy masz.
http://etfdb.com/type/sector/materials/gold-miners/
Wszystkie zyskują - złoto pójdzie up także i wg. mnie.
Jeśli przewiduje się wzrost złota to akcje - powinny więcej dać w %.
Więc ETF może być ciekawy. ... jeśli chodzi o forex to producentem złota jest np. AU czy CA.

Złoto - wydaje się mieć formację - odwróconego młota, więc po 1-2 dniowym teście - może wywalić up. (przyszły tydzień?)

Prównywałeś EUR i USD do srebra? Ta masywna korekta - się kończy. ile srebro będzie teraz kosztować na nowym ATH? ;-)

·
·
·

Srebro z analizy wolumenowej wygląda bardzo ciekawie i też jest duża szansa na wzrosty i celuje tutaj w 18 $ . Analizę która wykonywałem na przełomie marca kwietnia nadal uważam za aktualna. Pozostaje kwestia dobrego wystrzelenia sie w odpowiednim czasie.

·
·
·
·

Za krótkie te targety... siła, która odwraca wielomiesięczny trend nie zadowoli się 10 procentami - bo gra nie warta świeczki...
Kończą się paroletnie korekty... więc zaczną się paroletnie wzrosty...
Giełdy będą rosły i metale razem z nimi.
Kiedy giełdy będą już przewartościowane (bo urosną szybciej niż metale) - metale - zaczną wzrastać jeszcze szybciej... kiedy giełdy zaczną lecieć na łeb na szyję - metale wystrzelą (nieporównywalnie mniejszy rynek - więc gorączka złota/srebra murowana) - i to będzie moment powolnej dystrybucji tych - co dziś kupują złoto i srebro za miliardy USD....

FED podnosi stopy procentowe - i to jeszcze potrwa - bo Trump obniżył podatki wszystkim - więc pole do popisu - FED ma. [Także - tu nie ma końca jeszcze hossy na akcjach... ] straszenie recesją chyba ma wywołać w ludziach niechęć do inwestowania po tej większej korekcie - a indeksy ROSNĄ! ;-)

Kiedyś pomyślałem sobie, że srebro mogłoby bez problemu kosztować 200$ za uncję...
ale musiałby nadejść dość poważny kryzys... na którym ktoś musi zarobić i coś musi zmienić. Czy ten - wywróci np. system bankowy? ;-)

·
·
·

Wcześniej przy decyzji FED reakcje popytowe nie kończyły się ponownym testem dołków. Zaliczyłem SL, żyje dalej i traduje. Ciasno stawiam stopy bo zależy mi na wolumenie i wykorzystaniu choć części dostępnej dźwigni. Moja skuteczność to 30%, ona mi wystarcza do wychodzenia na plus.

  ·  last year (edited)

Przy poziomie 1312 ponowiłem pozycję długie. SL 1300 tp 1400.