Kampania informacyjna o kryptowalutach: Statystyki Steemu [szybkość, pojemność i skalowalność]

in #polish3 years ago

W ubiegłym tygodniu cena Steema rosła a obecnie wynosi około 4 USD. Ale wielu przewiduje szybki wzrost i w nadchodzących dniach i tygodniach (niektórzy twierdzą nawet, że wyniesie 10 USD lub więcej).
Poniżej tłumaczymy post @sndbox'a, który powstał cztery miesiące temu, kiedy Steem po raz pierwszy przekroczył limit 7 USD. Nie wszystkie dane są w 100% aktualne, ale to nie ma wpływu na wartość informacji w tym poście. Oryginalny post został opublikowany cztery miesiące temu, cztery miesiące to długi czas (na przykład Lightning Network weszła w kolejny etap rozwoju), ale informacje dotyczące zalet blockchaina Steem są wciąż aktualne.


1.png

Steem przekroczył 7,00 USD!


Nadeszły dobre czasy dla blockchaina Steem. Ceny utrzymują się wysoko, ponieważ eksperci widzą coraz więcej powodów, aby interesować się najlepszym blockchainem na rynku. (1) W tej serii postów przyjrzymy się zaledwie kilku przyczynom, dla których steem jest walutą dominującą, nie tylko ze względu na fenomenalną sieć i społeczność, ale także z powodu rewolucyjnych nowinek technologicznych, na których ta waluta się opiera.

Poniżej zilustrowaliśmy garść łatwych do „podania dalej“ faktów, które pokazują niesamowitą prędkość, pojemność i użyteczność Steemu. Wszystkie statystyki pochodzą z @blocktivity, z ich strony gromadzącej dane o blockchainach - http://www.blocktivity.info/.

200 razy szybszy niż Bitcoin


Steem jest szybki. W przypadku Bitcoina czekasz na potwierdzenie transakcji minuty, godziny, a w najgorszych przypadkach nawet dni. Nawet w tej chwili BTC ma prawie 100 000 oczekujących niepotwierdzonych transakcji. Steem na tym tle jest niesamowicie szybki i nawet nie zbliżył się jeszcze do 1% swej pojemności.

2.png

Ponad milion transakcji dziennie


Blockchain Steem potwierdza ponad 1,3 miliona transakcji w ciągu 24 godzin i zajmuje pod tym względem pierwsze miejsce. Dla porównania: Ethereum zajmuje drugie miejsce z 1,1 miliona, a Bitcoin trzecie z 300 000 transakcji.

3.png

3-sekundowe przelewy


Czy wspominaliśmy, że jest to niezwykle szybkie? Wspominaliśmy i powiemy to jeszcze raz - Steem jest jak błyskawica w porównaniu do większości popularnych kryptowalut. To nie wszystko: przelew zajmuje zawsze tyle samo czasu, niezależnie od ilości Steemu przenoszonego z punktu A do punktu B. Co najwyżej 3 sekundy.

4.png

Zerowe opłaty


Bez opłat, bez dodatkowych kosztów. Kryptowaluty typu Proof of Work, takie jak Ethereum i Bitcoin, pobierają opłaty za każdym razem, gdy chcesz przesłać, zakupić lub wypłacić jakąkolwiek kwotę. Inaczej wygląda to w przypadku STEEM-u, gdzie wszystkie transakcje są wolne od jakichkolwiek dodatkowych kosztów.

5.png

STEEM jest także skalowalny!


Stworzyliśmy zabawny wykres, pomagający zilustrować, ile poszczególne blockchainy są warte. Jedną z najbardziej imponujących danych nt. Steema jest jego skalowalność, czyli możliwość dalszej rozbudowy. Obecnie blockchain Steem wykorzystuje tylko ~0,1% jego pojemności. Porównajmy to z Bitcoinem (przeciążonym, wykorzystującym 100%) i Ethereum (prawie 50% w dobre dni)! W tej kategorii Steem jest bezkonkurencyjny.

6.png

Przekaż dalej te statystyki Steemu!


Pobierz, publikuj, tweetuj i udostępniaj na innych portalach społecznościowych! Wrzuć migawkę w komentarzach poniżej. To doskonały okres na promocję i ilustrowanie niewiarygodnie użytecznej technologii, na jakiej opiera się Steem. Pokażmy ją światu!

Jeśli udostępniasz którąś z grafik na Twitterze, pamiętaj, aby wspomnieć o nas „@sndbox_daily“.

Steemuj śmiało!

Pomóż rozpowszechniać dobre wieści. Śledź nasz Twitter i kanał YouTube!


DQmeBqdjVTsxrU2XXJRM7a9xg4L43rinjcmaYTfnjFiJ3LL_1680x8400.pngArtykuł powstał jako tłumaczenie tekstu angielskiego @sndbox’a. Grafiki zostały zaadaptowane dla polskiej społeczności.

Tłumaczenie przygotowali: @petecko i @assayer


(1)W rankingu finansowym agencji Weiss STEEM został oceniony wyżej niż Bitcoin. https://www.scribd.com/document/369896985/Weiss-Cryptocurrency-Ratings (przyp. tłumaczy)

Sort:  

3 sekundy, jednak przy bardzo niskim opóźnieniu sieci ta wartość zbliża się do średnio ok. 1,5 sekundy, ponieważ bloki transakcyjne są tworzone czasowo niezależnie od twojej transakcji.

To prawda, ale tutaj jest podstawowa wskazówka, że bloki są tworzone co 3 sekundy, więc transakcje mogą również odbywać się co 3 sekundy.

Racja. Maksymalny czas transakcji to 3 s.

Dobre info! Trzeba inwestować w steema. Zresztą obserwuje kurs. Up and down. Można na nim zarabiać bez cudawianek.

Dziękujemy! Nie tylko możesz zarabiać na wahaniu kursa, ale możesz także sam zadbać o wzrost jego ceny. Jeśli będzieś o swoją inwestycje prawidłowo dbać. Jeśli będzieś przechowywał STEEM w STEEM Power i opiekował Steemit,
walczycz z bolączkami i podkreślacz wysokiej jakości oryginalne treści.