Windows Subsystem for Linux, czyli sposób na Basha w WindowsiesteemCreated with Sketch.

in #polish2 years ago (edited)

Windows Subsystem for Linux, czyli sposób na Basha w Windowsie

Microsoft a Open Source

microsoft-open-source-company.png

Ostatnimi laty Microsoft (za rządów Satya Nadella) zmienił swoją politykę względem oprogramowania Open Source o 180 stopni. Firma która jeszcze stosunkowo niedawno uznawała wolne oprogramowanie za największe zło tego świata, a Linuxa za jedno wielkie nieporozumienie zaczęła powoli "łagodzić" swój stosunek do tego. Zaczęło się udostępnianie części swojego kodu publicznie, pojawiły się pierwsze duże "wolne" projekty takie jak np.: Visual Studio Code, wykupienie GitHub-a ( ( ಠ ͜ʖರೃ) ) oraz co nas w tym momencie najbardziej interesuje, że sztandarowy produkt Microsoftu zyskał ciekawą funkcjonalność: Windows Subsystem for Linux czyli warstwę kompatybilności z tym systemem Unixowym umożliwiającą używanie, między innymi przez developerów, ichnych narzędzi i aplikacji.

Czytaj Dalej

Sort:  

Bążur @okiemtechnika!


Witamy na #polish, czyli polskim tagu Steem! Moim zadaniem jest wprowadzenie Cię w tajniki sieci.

  - Użytkownicy sieci nie lubią plagiatów, oszustw, promowania piramid finansowych i obrażania innych. Warto mieć to na uwadze publikując wpis.
  - Jeśli wpis zawiera duże dawki wulgaryzmów, pornografii i treści dla dorosłych, rozważ użycie tagu nsfw.
  - Uważaj na oszustwa! Różne osoby mogą próbować wyciągnąć od Ciebie tokeny lub delegacje (prośby, klikanie w linki, próby przejęcia Twojego hasła do konta). W razie wątpliwości wejdź na Chat Polskiej społeczności i zapytaj o zaistniałą sytuację.
  - Chat Steemit Polska to otwarty chat całej polskiej społeczności. Kliknij w ten link aby go uruchomić. Chat nie jest zintegrowany ze Steem - zakładasz tam zwykłe konto, podobnie jak w wielu usługach sieciowych. Wygodnie jest jednak użyć takiego samego nicka jak na Steem.
  - Zachęcamy Cię do odwiedzenia FAQ na steemweb.pl, gdzie możesz dowiedzieć się mnóstwa rzeczy związanych ze Steemem. Jest to wybór najlepszych poradników stworzonych przez doświadczonych użytkowników platformy.
  - Nie wiesz jakich tagów użyć do wpisu? Zajrzyj na listę tagów lub wybierz coś z drzewa tagów.. Odpowiednie tagi zwiększą zasięg twoich postów i nagrody z nich!
  - Zapisz hasło w bezpiecznych miejscach! Jeśli je utracisz, to nigdy już nie odzyskasz konta!

Baw się dobrze!

Congratulations @okiemtechnika! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You received more than 10 upvotes. Your next target is to reach 50 upvotes.

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!

Da radę na tym pracować? Czy lepszy Docker?

Jeśli używasz Dockera to najprawdopodobniej będzie lepszym wyborem personalnie dla Ciebie. WSL ma pewne ograniczenia, np.: MongoDB nie działa (ponieważ WSL jest oparty o mocno zmodyfikowany kernel), lecz tą bazę danych możesz odpalić na Windowsie. Zalecane jest również trzymanie plików nie wewnątrz WSL, a na "fizycznych" partycjach Windowsa, szybciej to działa. Rozwiązaniem tych problemów jest Docker lub nadchodzący WSL2 który jest już normalnym linuxem postawionym na HyperV, więc wyżej wymienione problemy znikają. WSL ma taką zaletę dla nie zaznajomionych z Dockerem (lub nie używających go ze względów praktyczności, nie każdemu Docker potrzebny), że jest bardzo proste w instalacji i obsłudze oraz działa bez kombinowania na Win 10 Home.

Dzięki, czyli z tego co piszesz jeszcze trzeba się wstrzymać z eksperymentami.

Coin Marketplace

STEEM 0.67
TRX 0.10
JST 0.074
BTC 57030.30
ETH 4567.59
BNB 624.56
SBD 7.27