Życie za krypto? Możliwe, czy nie?

in polish •  8 months ago

Planuję od 1 września 2018 roku (i przynajmniej do ukończenia przeze mnie 50 roku życia - tj. do 15 maja 2019 r.) zacząć żyć wyłącznie za bitcoiny, bikcoiny (mój personalny token na waves), litecoiny, monero, waves i inne "kryptowaluty" w celu odciążenia budżetu domowego...

Moim marzeniem jest, by nie zużyć ani jednej złotówki z budżetu domowego.
Oczywiście mam trochę ich uzbieranych na wszelki wypadek - każdy ich fakt użycia opiszę. Nie odmówię też "darowizn" w sensie - nakarmienia mnie lub ugoszczenia, ubrania - przez kogokolwiek - mam świadomość jak słaba jest adopcja krypto w naszym kraju - a przeżyć chcę. Nie jest tak, bym się nie lękał. Ale się staram...

Spróbuję też efekty i sposób mojego życia za krypto opisywać na
http://steemit.com/@norbert.brylka
oraz na
https://www.facebook.com/norbert.bylka

W celu ich otrzymywania - potrafię pomóc w pisaniu newsów, robieniu fotorelacji, tworzeniu stron internetowych, serwisie komputerów, księgowości, załadunku ciężkich worków lub kartonów, mam prawo jazdy kategorii "A,B,C", i inne. Planuję nie odrzucać żadnej propozycji legalnej (i w miarę bezpiecznęj dla zdrowia) pracy za kryptowaluty. Chcę też ją wykonywać ciut taniej niż jej odpowiednik płacony w polskich złotych wg bieżącego kursu, by się to opłacało ewentualnemu zatrudniającemu, któremu nieodpłatnie pomogę wdrożyć np przyjmowanie płatności w BTC.

Liczę na pomoc ze strony polskich kryptoewangelistów internetowych - ale nie chcę ich tu oznaczać, by nie uważali, że chcę promować swoją osobę kosztem ich popularności. Niech stanie się to wolą Opatrzności.

Mam duże zapasy tłuszczu, Yerby, znam trochę surviwal. Może się uda. Jeśli nie, także się do tego przyznam.

Odwiedźcie mnie od tego pomysłu, albo wspomóżcie.

Założyłem konto na bitbay.net - podaję adresy, na które można mnie wynagradzać za wykonaną pomoc lub wspomóc.

BTC >> 3AoEuLygwUgU1drxCzmL8WMuS7nVYnWEzS
WAVES >> 3P3ky29EqdUpJufSanaCj8N1RS8U6rCSY7C

Oba ponoć są transparentne.

Najblizsze jedzenie za kryptowaluty mam ponoć w Szamotułach (tak wynika z pyszne.pl) jak też w Poznaniu i Pile. Jestem tam w stanie dojechać rowerem. Można też ewentualnie wykorzystać mój potencjał reklamowy - zapraszam do współpracy.

Chciałbym np. wdrożyć te płatności koledze w lokalnej pizzerii - ale nie wiem na dziś czy się uda go przekonać. Miałbym bliżej na jedzenie :) - jeśli mnie ktoś nie nakarmi. Za jedzenie będę gotów prawdopodobnie wykonywać proste prace także bliskim.

Dlaczego od 1 września? Bo liczę, że uda mi się na pierwsze tygodnie odłożyć trochę krypto. Zima nie musi mi ułatwić zadania.

Może to wszystko trochę dziwaczne. A może jednak nie. Zainteresowanych współpracą i promocją zapraszam do kontaktu na priv.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Było już parę posłów, którzy próbowali przeżyć wtedy bodajże za 500 zł, ale to było kilkanaście już lat temu ;) Życzę powodzenia, ale może być ciężko ;)

·

Dziękuję za słowo wsparcia... :)

A co na to żona? :) Zastanawiam się co taka deklaracja oznacza w kontekście życia rodzinnego. Bo rozumiem, że jak żona ugotuje obiad za swoje, to podchodzi to pod darowiznę, czy tak? :)

·

Moja żona zgodziła się współpracować ;-) Choć postawiła bardzo ostre warunki :-) Kochana jest!

·
·

No i jak toczy się eksperyment?

Ciekawy plan. Życzymy powodzenia! :D

·

Bardzo dziękuję...

Trochę nie rozumiem. Masz krypto już za które będziesz żył, czy dopiero chcesz je nazbierać aby wydawać? Czy twój plan pozwala np na skorzystanie z bitomatu? Bo jeśli tak to znowu będziesz miał fiaty.

Ja w tym roku przyjąłem inny plan, że część zleceń wykonam dla branży związanej z krypto (np. test penetracyjny, konfiguracja serwerów itp itd) i przyjmę w zamian za to krypto - udało się. Mamy już ponad pół roku, a połowa zarobionych pieniędzy to właśnie w krypto - oczywiście wartość krypto w fiat spadła w tym roku ponieważ pierwsze zlecenia były gdy BTC był po 19k, potem po 16k, 14k, 12k, 10k, 9k itd. czyli w tym roku zamiast zarobić to straciłem (wartości w FIAT) ale tak to już bywa z eksperymentami. Może za rok okaże się, że to był dobry wybór :)

·

Staram się ludzi edukować. By zaczęli traktować krypto tak jak ja je rozumiem. I by spróbowali je wdrażać dla siebie.

Kiedyś (z 16 lat temu) namawiałem do bezprzewodowego Internetu - mówiono mi po co. Dziś jest to dla mnie argument za. Bo dla moich klientów chyba jestem osobą godną zaufania jeżeli chodzi o trendy w IT. Chcę pokazać własnym przykładem to co w BTC jest najlepszego.

A jeśli chodzi o Twoje doświadczenia - jakiego typu zlecenia wykonujesz? Może potrafię pomóc?

Congratulations @norbert.brylka! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of comments received

Click on the badge to view your Board of Honor.
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:

SteemitBoard - Witness Update

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!