Nowe pełnomocnictwa + zgłoszone poprawki + jak pomóc Wise mając konto na Githubie 😊

in polish •  last year  (edited)

wise_support.jpg

Przejdźmy od razu do konkretów...

Nowe pełnomocnictwa Wise z mojego konta @noisy

osobapełnomocnictwo w zakresie
@assayertagów #pl-religia, #pl-publikacje, flag na #polish
@krasnalektagu #pl-prawo, flag na #polish
@astromaniaktagu #pl-kosmos, flag na #polish
@foggymeadowtagów #pl-sztuka, #pl-fotografia, @pl-historia, flag na #polish
@jakipatryktagu#pl-programowanie, flag na #polish
@jacekwtagów pl-programowanie, pl-sztucznainteligencja, flag na #polish
@grzechotniktagów pl-sztuka, pl-fotografia, pl-architektura, flag na #polish
@kolorowa.wedzmatagów pl-niepelnosprawnosc, pl-emocjonalnie, flag na #polish

Przypomnę, że instrukcja na temat tego jak głosować z pomocą Wise, znajduje się u Jędrzeja.

Bugi i sugestie zgłoszone przez użytkowników

Bardzo serdecznie chciałbym podziękować wszystkim użytkownikom, za aktywne zgłaszanie błędów i sugestii. Bardzo dużą aktywnością wykazał się @lukmarcus, który nie tylko opisał błędy/sugestie... ale w pewnym momencie zaczął nawet wrzucać je bezpośrednio do naszego githuba:

[EDIT]:

Wystąpiły 2 dodatkowe błędy, w skutek czego mogą wystąpić chwilowe problemy w funkcjonowaniu Wise. Więcej szczegółów tutaj.

W jaki sposób można pomóc Wise?

Pomagać projektowi Wise można na wiele sposobów. W tym i w kolejnych wpisach będę wspominał różnych sposobach na wsparcie tej inicjatywy.

Załóż konto na Githubie, zgłaszaj i głosuj na błędy, daj nam gwiazdkę

Github.com jest to najpopularniejsze narzędzie do zarządzania projektami open-source. Z pozoru to serwis tylko dla programistów... w praktyce jest to jednak miejsce w którym konto powinna mieć każda osoba, chcąca być blisko projektu, który ja interesuje. Generalnie jest to miejsce, gdzie przeróżne osoby publikują otwarty kod swojego oprogramowania (wyjaśnienie czym jest otwarty kod i dlaczego to jest ważne).

Kod źródłowy całego projektu Wise jest umieszczony w 3 repozytoriach:

Jeżeli założycie sobie darmowe konto w serwisie github, możecie wchodzić w interakcje z projektami tam zamieszczonymi. Na przykład możecie dodawać komentarze do poszczególnych zgłoszonych błędów, dzięki czemu możecie pomóc programistom projektu rozwiązać szybciej dany błąd lub podjąć lepszą decyzję

Selection_682.png

To jest też najlepsze miejsce, by zgłaszać błędy i sugestie (będziecie mieli wtedy pewność, że informacja o takim błędzie lub sugestii nie zginie).

Zgłaszanie błędów/sugestii

Chcąc zgłosić błąd/sugestie powinieneś wejść na stronę stosownego repozytorium, kliknąć w Issues:

Selection_683.png

a następnie New issue:

Selection_684.png

Następnie już tylko wypełnić 2 pola i kliknąć Submit new issue:

Selection_685.png

Oczywiście, możesz też zgłaszać sugestie w innych miejscach, jak np. w komentarzu pod postem czy na steem.chacie na kanale #wise, jednak zgłaszając to na githubie, naprawdę nam ułatwisz robotę. Być może odkryjesz, że ktoś inny zgłosił już podobny błąd :)

Jeżeli dany błąd/sugestia/nowa funkcjonalność bardzo Cię interesuje, możesz np. zacząć subskrybować dany wątek:

Selection_686.png

Dzięki czemu dostaniesz informacje na email, gdy coś się zmieni (pojawi się tam nowy komentarz, albo błąd zostanie naprawiony).

Głosowanie na zgłoszenia

Możesz też bardzo pomóc, pomagając nam podjąć decyzje, na czym powinniśmy się najpierw skupić. Projekt Wise jest rozwijany dla społeczności, dlatego bardzo ważne dla nas jest wasze zdanie.

Jeżeli jakiś konkretny błąd albo funkcjonalność powinna być według Was potraktowany priorytetowo, możecie wejść na konkretne Issue i wyrazić to za pomocą ikonki:

Selection_679.png

Dzięki temu będziemy wiedzieć jak ważne są poszczególne rzeczy dla społeczności:

Selection_688.png

Dodaj repozytoria projektu Wise do ulubionych na Githubie, dając gwiazdkę

Użytkownicy Githuba mogą gwiazdkować ulubione repozytoria.

Selection_689.png

To pozwala nie tylko je później łatwiej znaleźć znaleźć... lecz dzięki temu, projekt łatwiej też może znaleźć uznanie w oczach innych programistów.

Innymi słowy możecie nam ułatwić znalezienie programistów-ochotników, dając gwiazdki, pokazując w ten sposób, że projekt jest popularny i przydatny. Ludzie lubią pracować dla przydatnych projektów :)

Dla przypomnienia, lista repozytoriów projektu Wise które możecie ogwiazdkować znajduje się tutaj: https://github.com/noisy-witness :)

Statystyki Wise

Wise się dopiero rozkręca i jestem pewien, że statystyki będą to odzwierciedlać. Na razie nie mamy jeszcze przygotowanego modułu do generowania statystyk, dlatego będę się posiłkował tym, co ręcznie każdy może zobaczyć w blockchainie Steem, patrząc np. na moje konto z pomocą SteemD: https://steemd.com/@noisy

W przeciagu ostatnich 2 dni, z mojego głosu zdążyły już skorzystać:

@grecki-bazar-ewy, @nicniezgrublem, @rafalski, @bowess, @lukmarcus, @hallmann

Osoby powyżej i pozostałe, nie chcę na siłę namawiać do głosowania, bowiem uważam, że jeżeli ich zdaniem nie pojawiło się coś na co chcieliby zagłosować czyimś głosem... to nie powinni tego robić na siłę. Dzięki temu będzie więcej VotingPower na wpisy wskazane przez innych ekspertów, więc nic na siłę :)

Niemniej jednak, chciałem Wam dać znać, że mój Voting Power jest obecnie dość wysoki:

Selection_690.png

Myślę, że fajnie by było, gdyby utrzymywał się w granicach 85%-95% :)

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Ekhm, też korzystałem ;) Swoją drogą to zapraszam ekspertów do współpracy w Tygodniku Kuratorskim, 3 działy są interdyscyplinarne: nauka, technologia, kultura. Nie chodzi o zrobienie całej kolumny, ale o wybranie 1-2 postów z danego tygodnia na dany temat, na którym się znasz i opisanie go. Do tej pory mamy eksperta od muzyki, filmów i gier.

  ·  last year (edited)

Super sprawa! Czy jest szansa również ubiegać się o Twoje pełnomocnitwo dla mojego nowego tagu wspierającego aktywne i kreatywne kobiety na Steemit?

Kapitalna robota. Dzisiaj tak sobie myślałem, że gdyby odpukać Steemit padł i nie wstał. To pewnie właśnie dzięki takim ludziom jak Ty powstało by coś nowego w jego miejsce. Ponadto uważam, że obecny Steemit to beta czegoś lepszego co czeka nas w przyszłości. Czy można gdzieś sprawdzić, kto i na co głosował Twoim głosem?

Loading...

Dzięki wielkie, postaram się to rozgryźć jak najszybciej i zacząć głosowanie.

Skoro ja daję radę to nie ma nic do rozgryzania :P

Ja dopiero wracam na Islandię po tygodniowych wakacjach w Polsce i dopiero jutro be ogarniał wszystkie te posty z Wise, już nie mogę się doczekać :)

Mega szacun, za to że się wam chce! @noisy jak się kiedyś spotkamy to stawiam Ci piwo za to co robisz :)

Przetestowane! :D Głosuje się naprawdę łatwo. Świetny projekt, gdy pojawi się super artykuł nowego twórcy, który jest nie widoczny, to sięgnę po WISE.

Dziękuję za pełnomocnictwo, zrobię co w mojej mocy aby zrobić z niego użytek ;)

Obserwujemy projekt . Powodzenia!