Ukryci polscy kolekcjonerzy Steem Monsters

in polish •  7 months ago

Głośnym projektem ostatnich tygodni jest gra karciana Steem Monsters na blockchainie Steem. Może nie tak głośnym wśród polskiej społeczności Steem, ale według moich obserwacji, mamy u nas grupkę miłośników Potworków. Takich "ukrytych", cichych kolekcjonerów. Ukrytych, ale nie niewidocznych, gdyż na blockchainie wszystko jest publiczne - trzeba tylko się do nich dokopać.

Co to za potworki

Twórcy @steemmonsters postanowili stanąć przeciwko grom karcianym dużych molochów, takich jak Blizzard czy Wizard i stworzyli karciankę na otwartym blockchainie. Używając Steem to MY jesteśmy właścicielami kart, a nie firma twórca jak Blizzard. Ponadto daje to graczom możliwość wymieniania się kartami między sobą, co wiemy że w grach typu Hearthstone czy Gwint jest niemożliwe.

Obecnie gra jest w fazie Alpha i można karty jedynie kupować, sprzedawać i kolekcjonowac. Spekulanci już teraz biją się o wycenę pojedynczych sztuk tuż przed wystartowaniem walk 1v1 i turniejów pieniężnych na blockchainie. Według plotek ma to nastąpić jeszcze w tym miesiącu.

Mocno kibicuję tej karciance. Jest to jeden z niewielu projektów, który zdobył sobie uznanie Steemian, budując swoją siłę bez zbierania żadnych delegacji Steem Power. To naprawdę duży sukces i dowód na to, że wcale nie trzeba ubiegać się o delegacje żeby stworzyć ciekawy projekt.

Polska społeczność

Mimo, że gra jest już dość popularna w strumieniu Steem (około 2000 uczestników do tej pory), to ciężko znaleźć rodzimych rodaków w tej społeczności. Czy naprawdę zaledwie kilkunastu Polaków słyszało i zainteresowało się Steem Monsters? Zrobiłem rekonesans w odmętach blockchainu i przygotowałem listę aktualnych kolekcjonerów, posegregowaną według stanu posiadanych kart.

KolekcjonerLiczba kart
@imperfect-one2970
@mys208
@rafalski103
@rado21ste50
@jestemkioskiem50
@diabelsky45
@gniewko45
@carrioner41
@billthecipher38
@mardax33
@katafrakt31
@beleg30
@gtelefon30
@hellosteem30
@cebula30
@grzyb7730
@cardboard23
@fatesick17
@lenarose4
@chewing1
@fervi1

Na pierwszym miejscu hodler prawie 3 tysięcy kart. Wow! Reszta kolekcjonerów posiada skromniejsze zestawy kart, prawdopodobnie dla wypróbowania nowej gry.
Mam nadzieję, że lista będzie rosła, gdzyż Steem Monsters aspirują do bycia największym projektem na blockchainie Steem. Myślę, że warto dać im szansę i być już na początku rozwoju tej społeczności.


Lista społeczności na Discordzie Steem Monsters. Brakuje zainteresowania Polaków. Czy rzeczywiście tak jest?

Udział w tworzeniu gry

Często słyszę pytania, czy gra jest free 2 play? Szybka odpowiedź - nie. Żeby móc brać udział w potyczkach trzeba kupić starter w cenie $5.
Można jednak pozyskiwać karty w marketach takich jak https://peakmonsters.com/market albo poprzez wkład w rozwój gry.
Jako, że karcianka jest we wczesnej fazie rozwoju, to potrzeba m.in. grafików do tworzenia wizualizacji nowych kart i efektów gry, pisarzy do wymyślania historii postaci, ludzi do podkładania głosów, testerów itd.


Nagroda za mój wkład w rozwój budowania historii świata White/Life Splinterland

Kickstarter

Od kilku dni na Kickstarter wystartowała zbiórka pieniężna na dalszy rozwój gry https://www.kickstarter.com/projects/526764488/steem-monsters-a-digital-role-playing-trading-card
W ciągu kilku dni projekt zebrał ponad $40000. Jest to obecnie ciekawe miejsce do pozyskania unikatowych kart w bardzo atrakcyjnych cenach. Jednocześnie Kickstarter pozwala na rozpromowanie gry szerzej poza Steem.

Game Jam

Jednym z licznych wydarzeń jakie organizują twórcy był Steem Monsters Game Jam z pulą nagród przekracającą $1000. Game Jamy to krótkie konkursy na stworzenie minigierki, tutaj akurat w klimatach Potworków.
Konkurs zamknął się kilka dni temu i obecnie trwa głosowanie na najciekawszą grę https://steemit.com/steemgg/@steemgg/steemgg-x-steemmonsters-game-jam-vote-for-your-favourites
Chciałbym tutaj jednocześnie pochwalić się moją propozycją, jaką jest minigierka Goblin Tower 13k. Zachęcam tutaj do oddania głosu na moją grę.
Jeśli uda się zająć nagradzane miejsce to mam już pomysł jak to zcelebrować wśród polskiej społeczności. Trzeba rozruszać trochę #pl-steemmonsters :)


#temaTYgodnia 45 Dalsze losy Steem

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Dopiero teraz się dowiaduję o tym projekcie. Ciekawa sprawa, będę śledził.

You have received a Steemmonsters upvote! This post has been upvoted by Steemmonsters Discord member, mys.

Please find out more about Steemmonsters: https://steemmonsters.com/

Steem Monsters aspirują do bycia największym projektem na blockchainie Steem.

W sumie to mnie zmartwiłeś tym stwierdzeniem, bo w globalnej skali CCG to aktywność bardzo wąskiej grupy osób (mniejszej niż punkt bazowy).

·

To jest teraz broszka całej reszty projektów, żeby były bardziej widoczne od Potworków poza Steemem.

Ceny kart zajebiste! Ludzie to mają zajawke :-)

Już wcześniej interesowałem się karcianką, ale nie kupiłem jeszcze kart. Może zakupię, bo projekt ma sens.

Btw, karty można "łączyć" żeby levelować je na wyższy poziom nie? Więc z 2000 kart można np. zrobić jedną, wysokolevelową talię.

·

Dokładnie tak leveluje się karty - poprzez łączenie niższych poziomów.

Hej, czy moglibyśmy skontaktować się z Tobą mailowo?

W jaki sposób mogę zakupić karty?

·

Poprzez stronę https://steemmonsters.com
Każdy może kupić starter z 15 kartami do złożenia pierwszego decku. Boostery z serii Alpha zostały wyprzedane kilka dni temu, czekamy na boostery z Bety.

Market z kartami wystawionymi przez kolekcjonerów https://peakmonsters.com/market

·
·

Wielkie dzięki

·

Okay but I'll be watching You.