Zmonetyzuj myśli #4 - Polonijne pytania do Prezydenta

in polish •  7 months ago


Większość komentarzy amerykańskich środowisk polonijnych na temat obecnej wizyty Prezydenta Dudy w Stanach Zjednoczonych jest utrzymana w podobnym tonie jak ten który prezentuję powyżej.


Obejrzyj film i w kilku zdaniach odnieś się do poruszonych tematów. (nie piszcie wypracowań)
Siedem komentarzy otrzyma 100% upvote. (Cztery z najwyższą liczbą głosów od was, wybór pozostałych trzech należy do mnie) W głosowaniu na komentarze nie jest ważna siła twojego głosu, więc możesz głosować nawet z 1% VP a twój głos będzie tak samo ważny jak pozostałe. Komentarze wulgarne lub nie związane z tematem filmu nie będą brane pod uwagę.
Twoja szczera opina jest ważniejsza niż partyjny, mainstreamowy bełkot, więc nie staraj się przypodobać ani mi ani innym komentującym bo w tej zabawie nie o to chodzi. Upvoty z mojej puli mogą otrzymać również komentarze z którymi się nie zgadzam. Nowe filmy będą się pojawiać w każdą sobotę lub niedzielę.
Moje upvoty można zdobyć tylko na tych tagach: #zmonetyzujmysli #tagitematyczne

Upvoty rozdane. Wkrótce kolejny film.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Wychodzi na to, że pan Andrzej Duda jest prezydentem Izraela. Jak Żydzi nas atakują, to nie ma problemu. Jak my odpieramy ich kłamstwa, to jesteśmy antysemitami. "Biedny" Izrael chce być wszędzie i zawsze w każdym kraju. Miałby prezydentem wszystkich Polaków, a wyszło, że stał się marionetką Jarosława Kaczyńskiego i państwa żydowskiego. Zamiast bronić Polskę, on jeszcze chroni Żydów. Dramat.

·

bo Duda też jest Żydem :)

"Polskie elity" kim są?.... Moja prababcia wdowa po burmistrzu, w dwudziestoleciu miedzy wojennym zatrudniała parobków na 20 hektatowym gospodarstwie. Parobkowie intelektem nie grzeszyli. W rodzinie do dziś opowiadane są ich wybryki. A co się z nimi stało gdy przyszli sowieci? Sowieci mianowali tą hołotę Polaką elitą. Podsumowując cham z chlewa może wyjść ale chlew z chama nigdy.

·

Przeprowadziłem kilkadziesiąt wywiadów z takimi ludźmi. To co napisałeś to po prostu złamanie kręgosłupa narodowego. To oczywiście było celowe. I konsekwencje odczuwamy do dziś. Smutne to ...

·
·

Znam gorsze przypadki... Jedne gospodarstwo w moim mieście po bolszewickim najeździe. Zostało podzielone na kilku zatrudnionych parobków a kułaków czyli właścicieli wygnano. Parobkowie doprowadzili majątek do ruiny w kilka lat. Dziś jeden z potomków śpi na ławce w parku, po oprużnieniu denaturatu

·
·
·

Pamiętam moja wycieczkę w okolice dzisiejszego Grunwaldu. Byłe PGR. Nocowaliśmy tam. I miejscowi opowiadali jak piękne budynki niejako przez system zostaly pozbawione wartości. I ta ich bezsilność gdy przyjeżdżał ''namiestnik'' brał największego durnia i mianował go szefem.

Głos oddałem i posłuchałem.
Moje zdanie jest takie:
Pomnik Katyński jest tylko farsą polityczną i nic więcej.
Wystarczy szabelką pomachać w kierunku polaczków pokręcić pomnikiem katyńskim w prawo
i lewo i już cała śmietanka polityczna od dołu aż po prezydenta się popluła pod brodą i tylko pożalić się umieją do TVP.

I jeszcze chcą czekać na przeprosiny za jakieś słówko w złości wypowiedziane jak kapłaństwo w kościele którym nie wolno ubliżać ani wyrazić swojej opinii.
Burmistrz na bank posiadał wyjście z tej sytuacji no ale zrobił se kampanie polityczną
i jeszcze pewnie selfie z prezydentem Dudą zrobił albo zrobi heh.
Żydzi z Nami robią co chcą, widać jak politycy ślinią się do USA tylko co my jako Naród będziemy mieć z tego.
Ochrona i wojska USA to tylko wejście Trampa w Nasz kraj i za tą ochronę musimy srogo płacić. Poprzez polityków którzy potajemne dokumenty teraz podpisują z USA my jako Naród tracimy i dowiemy się o tym zapewne jak nowa DOBRA ZMIANA dorwie się do koryta.

Tramp nas kuka !!! wschodnie kraje też !!! bo za ochronę ich państw my musimy płacić np. za przeloty itd nad ich niebem a my odwrotnie Trampowi..buahahahaha.
Pierwsze słyszę że jak ktoś mi dom ochrania to jeszcze musi mi za to zapłacić, to tylko w wydaniu polityków dobrej zmiany.

Po prostu farsa to tylko dobra zmiana tak potrafi działać w sprawach zagranicznych.
Nic tu się nie zmieni i trzeba czekać ... kiedy te mamuty poperelowskie zakończą kariery ehh kiedy to będzie...
Będą mieć po 90 lat Tusk,Kaczyński,Kamyczek, i na łóżkach szpitalnych będą wlecenii z kroplówkami w rękach przez zagorzałych swych wiernych na wiejską.
Będzie trwać szabrowanie naszego Narodu a dobre projekty biznesowe dla Polski będą w rekach konkurencji..
Płakać aż się chce na tą dobrą zmianę i chorą poniekąd politykę.
Pozdrawiam

Komentarz ten pewnie będzie powodem do nazwania mnie antysemitą, jednak jeśli taka jest cena walki z uprawianym obecnie jawnym antypolonizmem, to chętnie ją zapłacę. Od dawna wszystko jest robione pod dyktando Izraela i Żydów rozsianych po całym globie. Wywierają naciski, by ustawy na całym świecie były procedowane tak jak oni chcą. Przykład - ustawa reprywatyzacyjna w Polsce, która miała uporządkować i skończyć temat ciągłych roszczeń żydowskich w naszym kraju, najprawdopodobniej w obecnym kształcie skończy w koszu. Dodatkowo dochodzi bezczelne żydowskie pozowanie na jedynych pokrzywdzonych podczas II WŚ, a nas Polaków stawianie na równi z Nazistami i oczernianie za pomocą medialnej machiny. Natomiast swoje grzechy z przeszłości wymazują wyśmienicie. Na to nie może być naszej zgody. Musimy nie bać się mówić źle o Żydach tylko dlatego, że tak chce niszcząca świat poprawność polityczna. Co do polityków, to cóż się można po nich spodziewać skoro duża cześć jest pochodzenia żydowskiego lub otacza się nimi. Pozostaje nam wytykać im na każdym kroku ich brak oddania "swojemu" krajowi i ich uległość wobec Żydów, a następnie w następnych wyborach zesłać ich na polityczny śmietnik.

Niestety prezydent nie odpowie na zadane w materiale pytania. Mamy teraz inną narrację w której jesteśmy mordercami żydów, stąd wszystkie nasze symbole takie jak pomniki czy flagi są zakazane.

Loading...

W polityce prawda jest taka, jak ją kiedyś określił Leszek Miller. Lider ówczesnego SLD komentując kolejne wpadki w czasie jego rządów rzekł: "W naszej partii nie ma samych orłów, jest różne ptactwo".

Doskonale metaforycznie pokazuje to, w jaki sposób działa PiS. Czyli jest jeden przekaz ( w tym wypadku budowanie siły międzynarodowej). Ale różni ludzie działają na różnych płaszczyznach wykorzystując swój potencjał intelektualny i możliwości w różny sposób dając różny efekt. I Polska polityka zagraniczna, nie tylko na niwie stosunków z Żydami czy USA jest tego doskonałym przykładem. Generalnie jest chaos. Nie jest dobrze, a miało być wspaniale. Ktoś ewidentnie zawalił, ale będzie tylko co najwyżej "szukanie winnych". I nic się nie zmieni.

A przecież Polsce potrzebne są przede wszystkim zmiany systemowe. I brak siły politycznej, by je zrealizować. Są to:

1 . Likwidacja podatku dochodowego
2 . Wprowadzenie Jednomandowych Okręgów Wyborczych
3 . Konstytucyjny zakaz deficytu budżetowego
4 . Wprowadzenie emerytur kanadyjskich
5 . Decentralizacja państwa

Ale nikt ich nie wprowadzi. Niestety. Bo są to konieczne zmiany wewnętrzne. I zyskałby na nich obywatel, a nie "przedstawiciele koryta".

Muszę we wstydem przyznać, że podczas ostatnich wyborów zagłosowałem na PiS. Oddając swój głos na Pana Dudę miałem w głowie wizję Polski wolnej od zagranicznej narracji. Miałem dość ośmieszania mojego kraju przez nieudacznika jakim był i wciąż jest prezydent "Szogun" Komorowski. Wydawało mi się, że nie może być nic gorszego niż proniemieckie rządy platformy. To właśnie dlatego poparłem tak zwaną "Dobrą Zmianę" jaką miała przynieść ze sobą partia "Prawo i Sprawiedliwość"

Z perspektywy czasu muszę stwierdzić, że jestem osobą niesamowicie naiwną. Zawsze uważałem się za kogoś kto jest świadomy politycznie, jednakże niczym zwykły prostak nabrałem się na te "misiowe obiecanki" serwowane przez obecną partię rządzącą.

Z tego wszystkiego tak naprawdę zmieniły się tylko świnie przy korycie. Sprawdza się tutaj powiedzenie: "PiS Po= jedno zło"
Teraz zamiast marionetek niemieckich rządzą nami marionetki syjonistyczne (Syjonistyczne nie Żydowskie!)

Duda różni się od Komorowskiego jedynie mocodawcą, zarówno jeden jak i drugi to zwykłe mapety z przysłowiową ręką w du**e, która nim steruje. I nie ma znaczenia czy to jest ręka niemiecka czy syjonistyczna.

Pytam się kiedy wybierzemy sobie władzę, która faktycznie będzie działać w interesie Polaków? Ile jeszcze będą na nas pluć zanim przeleje się ta czara goryczy i nasz naród w końcu otworzy oczy?

·

PO i PiS to są partie o "Solidarnościowych" korzeniach, tylko że na początku lat 90 to środowisko pożarło się o władzę.

PO pochodzi z Unii Demokratycznej i Kongresu Liberalno Demokratycznego, ktore w 1994 roku połączyły się w Unię Wolności. PiS natomiast z ZChN i kilku chrześcijańskich ugrupowań, ktore dały początek Porozumieniu Centrum. Mało kto pamięta, że w latach 1997-2001 PO i PiS rządziły pod szyldem AWS-UW. W 2001 roku po rozpadzie tej koalicji, powstały PiS i PO. Dla mnie to jest jedna banda, razem z PSL i SLD.

Dlatego w wyborach parlamentarnych nie głosuję na te "partie", tylko na mniejsze ugrupowania.Obawiam się, że naród nigdy nie otworzy oczu i nadal będą głosować na Bandę Czworga. Też przyznaję, że w 2 rundzie wyborów prezydenckich głosowałem na Dudę. Myślałem, że gorszego prezydenta niż Komorowski nie może być. Myliłem się. Przy nich Wałęsa, Kwaśniewski i Kaczyński byli geniuszami.

·

Szacun z takie wyznanie. :D
Może są jeszcze PiSowcy, którzy nie są zapatrzeni ślepo w Jarka. :D

Nie lubię komentować polityki, ale czy kiedykolwiek coś się zmieniło, bo mi się wydaje, że jedynie ludzie na stołkach i nazwiska na kwitkach z wypłatą.

Panie prezydencie kto tu zwariował.

Doprawdy trudno odpowiedzieć na pytanie, skąd się bierze uległość naszych politycznych elit w stosunku do innych państw. Takiej ewidentnej "polityki kolanowej" nie potrafię zrozumieć. Może to tzw. dyplomacja? A może są jakieś powody, o których nie mam bladego pojęcia? Nie wiem. Wszyscy nas nie szanują, a My wciąż tylko przepraszamy. Niemców za wypędzenia, Rosjan za Katyń, Ukraińców za Wołyń, Litwinów za mieszkających tam Polaków... Przecież nie jesteśmy aż tacy słabi!
Natomiast, jeśli chodzi o społeczność żydowską, to jestem podobnego zdania, jak redaktor Michalkiewicz: "antysemitą nie jest ten, kto nie lubi Żydów, a ten, którego nie lubią Żydzi..."
A wiadomo, że "starsi bracia w wierze" nas nie cierpią, pewnie w myśl starego żydowskiego porzekadła: "Jaką przysługę Ci wyrządziłem, że mnie tak nienawidzisz?" Oj, będzie bardzo trudno... :(

Widziałem ten film na YT i nie chce mi się nawet tego komentować. Zaczynam się zastanawiać czy Andrzej Duda jest naszym prezydentem (że też głosowałem na niego w 2 turze) czy działa na szkodę Polski. Obawiam się, że Andrzej Duda nie odpowie na to pytanie odnośnie spotkania w 2016 roku.

Cieszę się także z tego, że ten Pan poruszył kwestię Karty Polaka i naszych Rodaków wysiedlanych wgłąb ZSRR (Kazachstan, Syberia, etc). Czemu tych ludzi traktuje się niczym obcych? Przecież oni zostali zesłani tam wbrew swojej woli. Ale na to pytanie także nie będzie odpowiedzi.

W przypadku tej wypowiedzi słuszne jest stwierdzenie "ilu Polaków, tyle opinii na dany temat".
Pozwolę sobie odnieść się do poruszonego przez tego Pana tematu ochrony przez Polskie myśliwce krajów nadbałtyckich. Każde państwo jest suwerenne i może prowadzić własną politykę wewnętrzną i zewnętrzną, w której będzie krytykować lub oczerniać nawet najbliższych sojuszników.
Operacja NATO Baltic Air Policing jest prowadzona od 2004 roku, różne kraje członkowskie rotacyjnie wystawiają samoloty w celu ochrony przestrzeni powietrznej państw nadbałtyckich. Zobowiązanie w tym względzie Polska wypełnia w stosunku do NATO, a nie do żadnego z tych krajów, więc twierdzenie, że w czasie polskiej misji parlament litewski zatwierdził antypolskie regulacje, gdy polscy piloci pilnują ich nieba jest na wyrost. Nie możemy żądać od żadnego z państw sojuszniczych, że będą nas bezgranicznie uwielbiać za udział w tej misji.
Natomiast co do płacenia za korzystania z lotniska, to może ten Pan powinien zapytać ile wojska stacjonujące w Polsce płacą za wykorzystanie naszej infrastruktury w ramach szpicy NATO (NATO Force Integration Units), a jeżeli nie płacą to dlaczego jesteśmy jeleniami?

Słuchając tego, poczułem się jakbym słuchał radia 25lat temu.

Słuchając pana Zenona przypominają mi się lata gdy słuchano Radia Wolnej Europy.
Chociaż tam przedstawiano fakty o których szarzy ludzie nie mieli pojęcia.
Felieton dla mnie to jeden wielki bełkot. Zgadza się, że w naszym kraju nie dzieje się dobrze, ale jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. Wątpię aby prezydent odniósłby się do jakiegokolwiek pytania - może po konsultacji z prezesem, aby się nie narazić.

mam nadzieję, że nie obrazisz się za offtop
na zmonetyzowanie myśli może być dobre przysłowie "pieniądz dobry sługa ale zły przewodnik"